Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 napos fitnesz kihívás....

30 napos fitnesz kihívás. Tapasztalatok/vélemények?

Figyelt kérdés
Van akinek használt? Én személy szerint a fenék erősítőt szeretném kipróbálni. Írjatok véleményeket :)

#fogyás #fitness #fenék. edzés
2019. dec. 15. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem láttam 30 nap alatt jelentős eredményt. Bár szerintem egy hónap alatt nem is szabad csodát várni. Ahhoz viszont motivációt adott, hogy lelkiismeretesen minden nap csináljam.
2019. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
Én észlelhetően sokat erősödtem tőle😁
2019. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És valakinek más jött be? Mert most fogytam és még fogyni akarok 2-3 kg de már inkább csak formásodni.
2019. dec. 15. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Nők lapja kategória. Felejtős.
2019. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Arra jó, hogy megtanítson egy rutinra, de 30 nap alatt nem sok fog történni. Meg amúgy is edzeni az egész testet kellene. Végül pedig a fogyás diéta kérdése elsősorban. A mozgás segít kicsit elérni a deficitet, de 70-75 %-ban akkor is a diéta dönt.
2019. dec. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
nők lapja kategória? te sem olvastad az újságot mostanában ..
2019. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha végigcsinálod az jó, mert lesz egy rutinod a mozgásban. És azért 30 nap alatt ha nem is lesz hatalmas csoda, azért már érzékelhető némi változás, ha másban nem is, de közérzetben mindenképpen.
2019. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt így vakon nehéz megmondani, hogy neked működni fog-e.


Az ilyen kihívások is inkább egy "szintfelmérő" módon vannak felépítve, és a "fejlődés időigénye", de még egy teljes lefárasztás utáni regenerációs időigény is szimplán kimarad.


Általában az ilyenek egy nagyon szűk rétegnek működnek kb azoknak, akik a kezdés időpontjában már 25-30 napnál járnak felépített izom/testsúly tekintetében, csak egy ideje nem mozogtak (náluk az izmokat, csak "vissza kell kapcsolni"(betanulja a mozgást a szervezet, feltölti a glikogénraktárakat az izmokban,) és nem kell felépíteni az izmokat/lefogyni a testzsírból.


Több kihívás ráadásul "összetett mozgásra" épül pl amiből a kezdő sportolók 90%-a egyet sem tud jól kivitelezni az edzésmúlt hiányából és a mindennapi élet miatt fellépő asszimetriák/alulfejlett(mert más izom átvette a szerepét, mert az adott izom lemaradt) izmok miatt. (Amit persze idővel ki tudnak javítani célzott izolációs jellegű gyakorlattal, de csak idővel)


Ha alapból az első nap is "nehéznek" minősül/nincs "sportmúltad", akkor a szervezetednek ez biológiailag "túlságosan is nagy kihívás" lesz(nyilván nem lesz 3-szor akkora a lábad 3-4 hét alatt..., hogy szemléltessem a problémát) és csak káros mozgásformákhoz vezet, ahogy az emberi test a mozgást "valamelyik izom segítségével" próbálja végrehajtani, valamelyik izület(ek) "járulékos túlterhelésével". (pl guggolásnál a derék-térd, szokott "áldozatul esni").


Összefoglalva ha a kihívás valamelyik napja "sok"(messze nem megy annyi/kompenzáló mozgások vannak, akkor érdemes inkább ott "megállni a kihívásban", és átállni a "fejlesztő jellegű edzésprogramozásra" (több regeneráció, szabályos végrehajtások)

2019. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a dolog arról szól, hogy az ember látható izmokat és formát összeszedjen, az évekig tart. Így nem is értem, ezeknek a 30 napos challenge-eknek mi értelme.
2019. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!