Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezési zavarom lenne?

Étkezési zavarom lenne?

Figyelt kérdés

Minden étkezés után bűntudatom van, sokszor előfordul a koplalás-zabálás váltakozása nálam. Ha zabálok, azt valamilyen módon(sokszor utólag jövök rá, hogy nem tudatosan) igyekszem ledolgozni, felüléssel, tornával, hashajóval...

Van, hogy napokig koplalok, alig eszem valamit, napi 3-4 liter folyadékot iszok. Máskor pedig egyenesen zabálok... :S

Régebben volt egy "durva" időszakom is, ha ettem valamit, hánytattam magam, heti 3x-4x jártam edzésre, 500kcal-nyi mennyiséget engedélyeztem magamnak.


Étkezési zavarom van? :S


2010. júl. 21. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még nincs, de lesz, hogyha így folytatod.
2010. júl. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez volt egy darabig... koplalás-zabálás. És iszonyat érzés, amikor tudat alatt felzabálod a fél hűtőt. De ez így magába nem étkezési zavar. Akkor az ha 40 kg vagy és kövérnek látod magad. A kajálás utáni lelkiismeret furdalás nem anorexia... Sajnos én se tudok úgy enni akár jóízűen egy tál gyümölcsöt, hogy ne legyen lelki ismeret furdalásom. Pedig a gyümölcstől aztán nem lehet hízni, mégis az van a fejembe, hogy Tejó Ég! Ez mennyi gyümölcscukor, szénhidrát stb... És én sem vagyok beteg!!! Csak már annyira berögződött a fejembe, hogy nem szabad hízni, hogy nem tudok élvezettel enni :S
2010. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
csak hülye vagy. csupán. bocsi nemtom szebben mondani :D
2010. júl. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Második!A kérdéző tünetei inkább hasonlítanak bulimiára,mint anorexiára!Tehát elvileg lehetne beteg most is.Sajnos.
2010. júl. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezési zavarok nem attól függnek, hogy hány kiló az illető. Sőt, halál is bekövetkezhet pl. egy hánytatás során, ha mondjuk leáll a szíved, vagy megfulladsz a visszafele jövő ételtől. A hashajtózás a bélbolyhaidat teszi tönkre, ami végül kiszáradáshoz vezet, valamint szívritmuszavart, szívinfarktust is okozhat a hasonló szerek használata. A túlzásba vitt edzéstől elájulhatsz, az erőlködéstől szintén lehet infarktusod, persze ez attól függ, hogy mennyi ideje áll fenn a zavar.


Amit leírtál, azok alapján egy EDNOS nevű betegségben szenvedsz, ami annak a kifejezésnek a rövidítése, hogy eating disorder not otherwise specified. Ide azokat az étkezési zavaros embereket sorolják, akiknél a bulimia és az anorexia tünetei is felfedezhetők. Gyakran váltakoznak a falárohamos/hánytatós-hashajtós/edzős/koplalós időszakok, általában a koplalással kezdődik, mondván, hogy "holnaptól nem eszem". Így hát nem eszel, csak iszol, vizet, sokat, aztán, mivel az agyad szénhidrátra éhezik, hogy dolgozni tudjon, valamiféle ördögi módon odairányít a konyhába, egyenesen a sütisdobozhoz. Ezután következhet hányás, de van, hogy a falásroham több napig is eltart (úgy értve, hogy minden étkezésnél hipergyorsan, hihetetlenül nagy mennyiségű ételeket vesz magához az ember). Utána, mivel gyötör a bűntudat, feszül a nadrág, az ember lánya vagy fia megpróbál sokat edzeni, merthogy az egészséges, és egy kis egészség jót tenne a nagy zabálás után. Szemezget a gyümölcsökből, talán normálisan eszik is, de mindenféleképpen megpróbálja ledolgozni azt a kalóriamennyiséget, amelyet magához vett. Természetesen a kimerítő sportolás után megint baromi éhes lesz, így újra felfalja a konyha egészét, aztán bűntudat, koplalás, és innentől gyakorlatilag az eddig helyesnek vélt étkezés irányíthatatlanná válik...


Szerintem jobb, ha még most felkeresel egy orvost. Az is megfelel, ha a háziorvosodhoz mész el, ő majd elirányít egy, az ehhez hasonló betegségekhez jobban értő kollégájához. Talán még nem késő.

2010. júl. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen bulímia.


Csak tudnám, hogy hol vannak és mit csinálnak ilyenkor a szülők. Elásnám magam, ha ilyet nem vennék észre. Akárhány éves vagy.

2010. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

17 leszek 2 hónap múlva. :D


És nem veszik észre...nagyon nem. Anyukám az egyszerűen lehülyéz, hogy beteg liba vagyok, apukám meg semmit nem tud róla(vele élek). :S


Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2010. júl. 21. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen az vagy.Nekem is ezvan.Csak én valamivel fiatalabb vagyok nálad.És nem szoktam zabálni,csak ha megeszek egy normális adag ebédet(óóó mikor volt már az) mondjuk akkor van purgálás.Menj el orvoshoz...most még eltudják kapni,és kitudsz belőle keveredni.Tényleg.
2010. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hashajtózás egyértelműen bulimiára utal. Tévedés, hogy a bulimás csak hánytatja magát. Nem. A hashajtó egy alternatív bulimiás módszer. A lényeg mindkét verziónál ugyanaz: ne szívódjon fel táplálék. Az már mindegy, hogy hánytatással vagy hashajtózással próbál megszabadulni a falásroham alkalmával bevitt kalóriáktól, mindkettő egyformán egészségkárosító. A hashajtó hosszabb távon kiszárítja az embert, a belek mozgása renyhébbé válik- ergo egy idő után a "normális" vécézés is csak hashajtóval fog sikerülni. A hasmenéssel rengeteg víz és vitamin ürül ki a szervezetből.

Kedves Kérdező, fordulj orvoshoz, ha nem akarsz 25 éves korod előtt meghalni, de legjobb esetben is súlyos betegségekkel küzdeni és beköltözni egy kórházba. Szeretnél máj-és veseelégtelenséget, szívritmus-zavart, szőrösödést vagy éppen meddőséget? Nem hiszem!

Egészséges táplálkozással (és nem koplalással!) és ÉSSZERŰ edzéssel (tehát nem öngyötréssel) többre mennél.


Remélem, mihamarabb sikerül kilábalnod ebből.


25/L

2010. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, rendesek vagytok! :))
2010. júl. 23. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!