Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással le tudnék fogyni?

Koplalással le tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Igazából több kérdésem van tehát előre is bocsi, ha hosszú lesz, de válaszokat szeretnék kapni!

Tehát, ha mondjuk 1-2 hónapig koplalok le tudnék fogyni 6-8 kilót? Tudom, hogy egészségtelen, és a szervezetem átállna raktározásra és minden egyes falatot próbálna elraktározni. De, ha tényleg ennyi ideig csinálnám akkor lemenne min. 6 kg? Vagy mennyi ideig kellene koplalnom?

Azzal is tisztába vagyok, hogy egészségesen is le lehet fogyni. Kerüljem a lisztes, cukros, zsíros ételeket. Sok fehérje, rost és persze sport. A vízcsapból is ez folyik... De nekem ez nagyon nem szimpatikus. Nem szeretnék sportolni, mert nem akarok izmosodni, viszont ha nem sportolok akkor ugye nehezebben fogyok, ezért gondoltam arra, hogy napi 5-600 kalóriát eszek. Azt viszont próbálnám úgy összeválogatni, hogy legyen benne fehérje, rost, zöldség, gyümölcs :) A másik kérdésem, hogy ha le is fogyok, mivel nem sporttal, nyilván löttyett lenne a bőröm. Ez ellen valami praktika? "Sportolásnak" még talán sétára gondoltam, mert az nem izmosít és állítólag jó zsírégető is. Van rajtam elég izom, és már ez se tetszik :S Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hülye vagyok-e és, hogy tönkreteszem magam. Mert pontosan tudom mennyi hátránya van ennek. Csupán arra, hogy sikerülne-e megszabadulni a kilóktól? Mellette innék zöld teát. És ha elértem az eredményt szép lassan heti 100 kalóriával emelném a mennyiséget. Akaraterőm van hozzá, símán kibírnám, és amúgy se vagyok hozzászokva a sok evéshez. Kérlek ne ítéljetek el, hanem írjatok tapasztalatokat, tényeket. Köszönöm!


2010. júl. 21. 08:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem fogod kibirni ennyi kajával a z 1-2hónapot. Nem azért írom, mert nem vagy eléggé határozott, és nincs elég akaraterőd, de egyszerűen a szervezeted nem fogja bírni, és ehhez te kevés vagy, hogy felülbíráld,mennyit bír a tested.
2010. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, valószínűleg, ha koplalnál 1-2 hónapig, akkor lemenne az a 6 kiló. De akkor is lemenne, ha többet ennél, mint 600 kalória. A 600 kalória nagyon-nagyon kevés.

Sport: magamból indulok ki, én sem szeretek úgy kimondottan sportolni...hogy na hát akkor most elmegyek futni, vagy lenyomom, Rubint Réka kazettáját. Én néha ugráló kötelezek....nem kell nagyon sok, csak egy pár alkalom hetente...hatásos..és könnyebben megindul a fogyás is. Ha van kertetek, akkor könnyen meg lehet oldani, a 2-3 naponta 15-20 perc kötelezést. Ha sajna nincs...akkor máshol is kivitelezhető.

Sok sikert!

2010. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát igazából én fél éve rendszeresen sportoltam, nagyon-nagyon sokat. Tényleg így visszagondolva nem is tudom, hogy bírtam, de szerettem nagyon, mindig az lebegett előttem, hogy szép vékony leszek. Képes voltam lemondani bármit,hogy elmehessek futni egy órát XD És elég rendesen megizmosodtam. Ami már nem tetszik. Inkább csak fogyni akarok még. Azért vagyok most sport elleni. Persze ha így sikerülne eltüntetni azt a 6 kilót, akkor újból elkezdenék sportolni :) Ja és az elsőnek tudom, hogy igaza van, hogy a szervezetem nem bírná, ezért biztos becsúszna 1-2 olyan nap ahol több mindent megengednék magamnak... De utána vissza tudnék állni ugyanerre. Így is hatásos lenne?
2010. júl. 21. 08:38
 4/23 anonim válasza:

szia


Szerintem 3-4 hét is elég -6 kg-hoz nem kell 2 hónapig éhezni :)

én is tudom hogy a koplalás a legrosszabb módszer még is ma elkezdem...egyszerűen nincs kitartásom a "majd 2-3 hónap múlva TALÁN lesz valami eredmény" diétákhoz :S

sok sikert neked remélem nem lesz baj és sikerül elérni a célod :)

de szerintem valamit sportolj,igaz hogy 600 kalóriával nem sok mindenhez lesz erőd sőt inkább semmihez de hidd el sporttal könnyebb és nem feltétlenül fog ennyi kaja mellett kilónyi izom rádrakódni :)

2010. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Pár kiló lemehet vízből és izomból, talán 6 is. (És 10 napig nem ettem betegség miatt, 0 kilót fogytam, pedig örültem is, hogy lemegy az a pár kg.)

Utána dupláját hízod vissza.

Én nem fogytam, de mikor meggyógyultam, gyorsan felszedtem 5 kilót. Nagyjából 2 hét sem kellett hozzá.


Egy különbség van köztünk: nekem nem volt választásom, neked meg van.

2010. júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én már tegnap elkezdtem^^ Egyébként igen én is ide tartozom, hogy nem elégszek meg a "majd 2-3 hónap múlva TALÁN lesz valami eredmény" És ne nevessetek ki, tudom hogy hülyeség, de szinte élvezem is ezt az egészet. Csak azért kíváncsi vagyok, hogy tényleg hatásos lesz-e. Egyszer már fogytam "koplalással" 7 kilót, de az olyan koplalás volt, hogy 3 napig alig ettem utána, bármit 3 napig. Nem falási rohamok, csak így volt is kedvem meg nem is. De akkor neked is sok sikert:) Ha van kedved, majd visszaírhatsz még, hogy hogy haladsz, érdekelne, és lehet ha elgyengülnék tudnék Belőled erőt meríteni :) Vagy fordítva :) Köszönöm a válaszokat. De azért még szívesen várok tapasztalatokat, és a bőröm megnyúlása ellen még nem kaptam tanácsot :(
2010. júl. 21. 08:57
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elkezded emelni a kalóriamennyiséget, visszahízol. Azt ne hidd, hogy ezt kontroll alatt lehet tartani! Tudom, miről beszélek, gyógyult bulimiás vagyok. És azt is értem, amit érzel, és az elszántságodat is érzem, mert nekem is volt... De hidd el, ezt a kevés ételt NEM lehet tartani 2 hónapig úgy, hogy utána ne szedd vissza! Ha emeled a kalóriamennyiséget, szépen visszajönnek a kilók, és ezt nem lehet úgy ellenőrzés alatt tartani, ahogy így fejben elképzeli az ember. ha nem emeled a kalóriamennyiséget és azt találod ki, hogy akkor ennyin leszek évekig, vagy egész életemben, akkor pedig meghalsz...

Ez van.


"A vízcsapból is ez folyik... De nekem ez nagyon nem szimpatikus."

Ezt írtad az egészséges életmódról. Hát szimpatikusnak kellene lennie, mert ez az EGYETLEN mód, hopgy tényleg azt a célt érd el, amit szeretnél. hat-nyolc kiló nem a világ, és sokkal de sokkal lazább fogyókúrával és kevesebb szenvedéssel is elérheted, ráadásul vissza se jön!

Én a rossz módszerrel anno 16 kilót fogytam. 22 jött vissza! Ne akard azt az érzést átélni!


Tudom, hogy nem akartál vészmadárkodást, de a talpam ökölbe szorul, amikor látom, hogy azon az úton indulnak el egyesek, amin én voltam! Itt vagyok 25 évesen szívbetegen, sz@rrá cseszett gyomorral! Nemcsak az a "mellékhatás" hogy raktározol, meg visszajöhet! Jajj, az csak a kisebbik rossz! Deb fiatalon szétmennek a szerveid! Főleg, ha túl kemény vagy.


Tudod miért folyik az egészséges táplálkozás a csapból is? Mert az az igazi megoldás. Örülj inkább, hogy ingyen megkapod az ideológiát.

2010. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Le nem, de el igen. Nagy különbség.

Koplalással elfogyhatsz szépen, se zsír, se izom, se egészség nem lesz utána. Nem járható út, nem azt az eredményt éred el, amit akarsz.

2010. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Az a probléma,hogy az izmodat majd szép lassan lebontod,mivel ha nincs rá szükség,és nem kap elegendő tápanyagot (600 kalóriával nem fog),akkor a test nem tartogatja feleslegesen,összeesik. Ezzel az a gond,hogy az izom égeti a legtöbb kalóriát,szóval az alapjáraton,tv-nézés közben is sokkal több kalóriát éget el mint aki plötyedt.Egyszóval izmosan a hájat eltüntetni is sokkal könyebb.

A többit nem minősitem,mindenki azt csinál magával amit akar.Majd rájösz te is,hogy baromság.

2010. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Hát írjak neked valamit a koplalásról? Olyan általános iskolában működött, napi 0,3-fél kiló lement, és vagy fél évig nem szedtem vissza. Aztán rájöttem, hogy szép lassan a leépült izom helyett zsír van rajtam, és ugyan annyi kilóhoz egyre nagyobb centik tartoznak... Vagy azon is gondolkozni szoktam ilyen kérdések láttán, hogy pl a gerinc körül is izom van. Na és ha az épül le? Gondolhatod idős korodban milyen problémákat okoz majd. (persze nem vagyok szakértő, csak átfutott az agyamon)


[link]

Kb. heti egyszer engem is elkap a farkaséhség, akkor ott vannak a zöldségek. Akkor gondolj bele mi lesz, ha te ilyen keveset eszel. 2 hónap alatt picit kevesebb kajával is lemegy 6 kiló.

21L

2010. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!