Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Félek, hogy sosem fogok tudni...

Félek, hogy sosem fogok tudni lefogyni, egyszerűen nem megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, erős túlzással mondhatom, hogy 21 éve próbálok lefogyni és nem megy... Egyszer fogytam le egy betegség miatt (depressziós és szocfóbiás voltam, de igazából ez nem múlt el rendesen), de vissza is híztam kb. mindent és itt tartok most. Alapból egyetemre járok, szóval az lefoglalja a napomat, viszont most a vizsgaidőszak miatt december óta otthon vagyok. Nem csinálok semmit, kb. így tudnám leírni egy napomat. Nagyon tropára mentem lelkileg, ennek egy tetemes része maga a súlyprobléma is, amivel kapcsolatban saját magamban is vannak problémák, illetve másoktól is rengeteg bántást kaptam, illetve kapok még mindig. Többször próbáltam diétázni és változtatni az életmódomon, de egyszer sem sikerült. Sokszor volt, hogy nem ettem és minden bajom volt pl. elájultam, minden reggel hánytam (mert egyszerűen bűntudatom volt az evés miatt, nem tudtam lenyelni semmit, évekig nem mertem mások előtt enni sem, sírtam minden étkezés előtt és után), illetve ennek az ellenkezője, amikor pedig a "lélek zabál", szóval eszek és eszek, mert attól picikét jobban érzem magam, kvázi az az öröm az életemben. A sportolás is problémás, nem merek edzőterembe vagy bármilyen edzésre elmenni, edzős ruhában mutatkozni mások előtt, mozogni mások előtt (pl. évekig nem is mertem tesizni, általánosban mindig elbújtam a mosdóban). Nem is megy, akaratgyenge vagyok, félek. Viszont van rajtam 15-20 kg felesleg, amitől nagyon szeretnék megszabadulni, mert azt érzem, hogy az is segítene egy kicsikét, de nem megy és nem megy és ettől csak még rosszabbul érzem magam.
2020. jan. 23. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha fontos, akkor csináld! Máshogy nem megy.
2020. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Én is egyetemre járok és közben edzek. Szóval keress más kifogást. Döntsd el egyszer az életben legalább hogy mit akarsz mikor és miért, és kezd el az edzést és a normális kajálást. Nem kell kifutni a beledet is, én például nem is szoktam futni. Sima súlyzós edzes, heti 3-4x, normális kaja. Igen, ilyen egyszerű.
2020. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem fogtam semmit sem az egyetemre, csak leírtam, hogy mit csinálok jelenleg. Nálam ez elsősorban nem időhiány stb., hanem leginkább lelki probléma. Több, mint egy évig jártam pszichológushoz, de nem sikerült túl sok eredmény elérni, emiatt közös megegyezéssel inkább abbahagytuk. Azóta fényévekkel jobban vagyok, de még mindig nem az igazi, sőt határozottan nem az igazi.
2020. jan. 23. 23:14
 4/19 A kérdező kommentje:
Véletlenül elküldtem előbb. Csak annyit akartam hozzátenni, hogy nekem nem olyan az életem, mint egy "normális" embernek. Lehetséges, hogy neked egyszerű elmenni edzeni, de nekem adott esetben több óra felkészülést igényel az, hogy egyáltalán kimenjek a házból és elmenjek valahová. Főleg ilyenkor, mikor már elszoktam attól, hogy emberek között vagyok. Ha már egy megszokott helyről van szó, ahol nem érzem magam kellemetlenül, nem kell találkoznom és kommunikálnom új emberekkel, nem kell mutogatnom magamat semmiképpen sem mások előtt, akkor az könnyebb. Viszont, ha edzésről van szó, akkor az teljesen más tészta, mert sírok, remegek és félek tőle. A kaja pedig nálam egy hasonlóképpen lelki dolog, vagy nem eszek, kihányom stb., vagy pedig zabálok.
2020. jan. 23. 23:20
 5/19 kissbazsa válasza:
88%

Vegyél egy nagy levegőt! Először azt kell megérteni, hogy ez a szorongás csak a te fejedben létezik. Van rajtad 15-20 kg felesleg? Na és? Az utcán te foglalkozol vele mások kövérek vagy soványak-e? Ugye hogy nem. Hidd el őket sem érdekli a te túlsúlyod. Az iskolában azért bántottak, mert gyengévé teszed magad és az aljas a gyengét bántja.


Az edzőteremben senki nem néz le mást. Még 1x mondom ez csak a te fejedben van. Járj egybe és meglátod! Mindenki kezdte valahol.


Israel "Is" Kamakawiwo'ole énekel egy gyönyörű dalt: somewhere over the rainbow. Rajta nem 15-20 kg felesleg volt hanem 10x annyi. Mégis nagyon sokan szerették. Kapisgálod már?


Eric Butterbean a 180 centijéhez majdnem 200 kg, mégis kivételes boxoló volt, akiről azóta is beszélnek. Szóval nem ezen múlik.


Neked szerintem csak arra lenne szükséged, hogy kimozdulj otthonról és barátokat szerezz! Nem baj ha szeretsz enni de tudd, hogy az csak kaja. Ha nem tudsz hová menni a kondi jó ötlet. Ott emberek vannak akik segítenek ha kéred. Előbb utóbb ott társaságra lesz.

2020. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Nyilvánvalóan azért nem működött a pszichológus, mert te nem működtél vele együtt, nagy volt az ellenállásod, ő meg nem tudta ezt felülírni. Súlyos beteg vagy, ezért mindenképpen szaksegítségre van szükséged. Nem a fogyással kell kezdened, az nem fog menni, hanem a depresszióddal és szociális szorongásoddal. Ez nem önostorozásra való akaratgyengeség, hanem gyógyító módszerekkel kezelendő pszichés zavar. Keress egy olyan pszichológust, akiben meg tudsz bízni, és bízd rá magad, engedd, hogy segítsen. Nem lesz rövid menet, mert mélyen gyökerezik a problémád, de el kell kezdened. Csak ez a megoldás, a vakbeledet se magadnak műtöd meg.
2020. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Átérzem. Én is féltem elmenni a konditerembe, féltem hogy mit gondolnak majd rólam stb. Aztán rájöttem hogy mindenkinek van jobb dolga mint hogy azt nézze hogy én miért vagyok itt. Le sem szartak. Ha normális edzőterembe mész még örülnek is hogy ott vagy és kezdesz magaddal valamit.
2020. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
87%

Ha nem mersz edzőterembe menni, mi sem egyszerűbb, kérj meg mindenkit, hogy hagyjon nyugiban egy fél órára, zárd be magad a szobádba, és tornázz ott. Rengeteg videó van youtubeon ami segít elinulni, még csak eszközöket se kell venned.


Btw nekem korai előadásaim vannak egyetemen, és általában sajnos késő délutánig bent is kell maradnom, úgyhogy mindig korábban kelek inkább, hogy tudjak magamra időt szánni. Erre meg nincs varázsszer, vagy ráveszed magad, vagy nem.

2020. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát lehetséges, hogy sokszor csak én képzelem be, de nagyon sok olyan eset volt az életemben, amikor nem csak beképzeltem. Engem rengetegen bántottak, és nem csak szóban, nem csak csúfoltak vagy piszkáltak stb., de például leköptek és meg is ütöttek. Én ebben nőttem fel. Az osztálytársaim, a tanárok, sőt még a családom is (bár ők csak szóban és nem is bántó szándékkal, de nekem sokszor akkor is rosszul esett). Már hiába nem bántanak ilyen módon (bár beszólni még mindig be szoktak leginkább idegenek), bennem ez még mind megmaradt. A szüleimen kívül nagyon tudnék olyan embert mondani, aki szeret vagy törődik velem.

Persze, én akkor nem éreztem azt, hogy a pszichológus tudna segíteni. Féltem tőle, féltem attól is, hogy mások ezt hogyan fogják kezelni és nem is támogatott megfelelően senki sem. Aki tudta, hogy járok pszichológushoz az onnantól kezdve teljesen máshogyan kezelt, mintha valami beteg elméjű, őrült lennék, akit be kellene zárni egy diliházba. Valaki nagyon sajnált, mindentől féltett, bezárt volna a szobámba az ágyamhoz kötözve, míg valaki szégyellt vagy gúnyt űzött belőle, páran szimplán nem vették komolyan. Ez mind nem segített. Most gondolkozom rajta, hogy felkeresem az egyetemen a szakszolgálatot, hátha.

2020. jan. 23. 23:56
 10/19 kissbazsa válasza:
91%
Ez egész jó ötlet. Egyébként ha visszaolvasod amit írtál csak arról szól, hogy mások mit gondolnak. Most szólok, hogy ez nem fontos. Mindenki a maga szerencséje kovácsa. Úgy éld az életed és intézd a dolgaid, ahogy szerinted jó. Nem pedig úgy, ahogy (szerinted) mások gondolják, hogy jó!
2020. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!