Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Félek, hogy sosem fogok tudni...

Félek, hogy sosem fogok tudni lefogyni, egyszerűen nem megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, erős túlzással mondhatom, hogy 21 éve próbálok lefogyni és nem megy... Egyszer fogytam le egy betegség miatt (depressziós és szocfóbiás voltam, de igazából ez nem múlt el rendesen), de vissza is híztam kb. mindent és itt tartok most. Alapból egyetemre járok, szóval az lefoglalja a napomat, viszont most a vizsgaidőszak miatt december óta otthon vagyok. Nem csinálok semmit, kb. így tudnám leírni egy napomat. Nagyon tropára mentem lelkileg, ennek egy tetemes része maga a súlyprobléma is, amivel kapcsolatban saját magamban is vannak problémák, illetve másoktól is rengeteg bántást kaptam, illetve kapok még mindig. Többször próbáltam diétázni és változtatni az életmódomon, de egyszer sem sikerült. Sokszor volt, hogy nem ettem és minden bajom volt pl. elájultam, minden reggel hánytam (mert egyszerűen bűntudatom volt az evés miatt, nem tudtam lenyelni semmit, évekig nem mertem mások előtt enni sem, sírtam minden étkezés előtt és után), illetve ennek az ellenkezője, amikor pedig a "lélek zabál", szóval eszek és eszek, mert attól picikét jobban érzem magam, kvázi az az öröm az életemben. A sportolás is problémás, nem merek edzőterembe vagy bármilyen edzésre elmenni, edzős ruhában mutatkozni mások előtt, mozogni mások előtt (pl. évekig nem is mertem tesizni, általánosban mindig elbújtam a mosdóban). Nem is megy, akaratgyenge vagyok, félek. Viszont van rajtam 15-20 kg felesleg, amitől nagyon szeretnék megszabadulni, mert azt érzem, hogy az is segítene egy kicsikét, de nem megy és nem megy és ettől csak még rosszabbul érzem magam.
2020. jan. 23. 22:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem koplalni kell hanem normálisan étkezni...mit eszel egy átlagos napodon?tornázz otthon ha nem szeretsz kimozdulni.az otthoni semmittevés helyett sétálj legalább...
2020. jan. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Nem jók azok a válaszok, amiket eddig kaptál. Egy átlagos ember esetében jók lenének, de neked nem azok.

Én is ilyen voltam, mint te. Sikerült elérnem a 130 kilót... kb. 30 nekifutásom volt addig a lefogyásra, a crash diétától kezdve a teljes életmódváltásig minden, és nem sikerült. Nem is tudtam sokáig, hogy hány kiló vagyok, mert rá se néztem a mérlegre, nemhogy ráálltam volna...

Aztóta lement rólam több mint 50 kg és még nincs vége... és nem okoz nehézséget rendesen enni, meg heti 5-6 alkalommal eljárni sportolni, igen, edzőterembe is, ahol mások is vannak, amit régebben el sem tudtam volna képzelni.

CSAK annyi a különbség, h. rájöttem, miért híztam el. Nem lustaságból, meg igénytelenségből, meg akaratgyengeségből, amivel azok dobálóznak, akiknek fogalmuk sincsen arról, hogy milyen helyzetben vagy. Megértettem, hogy mi az a lelki gond, ami az egésznek a hátterében van, és nem azt mondom, hogy egyből rózsaszínű felhő lett minden, mert igazából eléggé a padlóra kerültem egy időre, de végül fel tudtam dolgozni, és onnantól nem az étel lett a központi dolog meg a vigasztalás az életemben. Azóta pl. a futásban olyan örömöt találok, mint régen abban, hogy egyedül a szobámba bezárkózva a bevitt hatalmas mennyiségű ételt befaljam. Pedig régen szó szerint gyűlöltem a futást, 10 métert nem voltam hajlandó...

Szóval, rá kell jönni a probléma gyökerére, és dolgozni kell rajta. Anélkül sajnos újra és újra kudarcra leszel ítélve.

2020. jan. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
36%

Vedd a fáradságot és menj el az edzőterembe és fuss. A futás a legjobb fogyasztó, de nem az őrült sprint, hanem egy gyorsabb kocogás. Heti 4-5 alkalommal kb. 30 perc segíteni fog. Ha melegebb lesz, akkor pedig a szabadban. Ha már jobban fogod bírni, akkor lehet az időt növelni.


Az evésre annyiban kell odafigyelni, hogy akkor egyél, amikor éhes vagy. Cukros üdítőket, édességeket, fehér kenyeret, tésztákat, túl zsíros mértékkel. Nem kell megvonni ezeket és csak rizs-csirkemellen élni, mert abba bele lehet őrülni. Több zöldség, gyümölcs.

2020. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem szeretsz emberek közé menni, én is az otthoni tornát javaslom. Nem kell rögtön naponta órákat edzeni, az is jó, ha kezdetben heti 3x 15-20 percet csinálod, aztán növelheted az időtartamot, ha belejöttél.

Evésben találd meg az optimális mértéket a koplalás és az örömszerző "zabálás" között. Ha a drasztikus változtatás nem a te utad, mert rövid idő után feladod, akkor haladj apró lépésekben, pl. kezdj el több zöldséget enni, cukros édességek helyett inkább gyümölcsöt egyél, figyelj oda a fehérjebeviteledre, ne egyél unalmadban, csak ha tényleg éhes vagy (akkor viszont ne nasikkal lakj jól). Ha pszichés problémáid vannak, a mozgás, egészségesebb táplálkozás és némi plusz vitaminbevitel (B-komplex, D3, omega 3) jótékony hatású lehet.

2020. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj, hogy hiába mondják itt az emberek, hogy menj el edzőterembe, sportolj, állj neki, ezek a válaszok mind haszontalanok, ugyanis a leírtak alapján nálad jóval mélyebben van a probléma. A válaszolóknak írom, egy ilyen mély lelki gondokkal küzdő ember nem fog csak úgy elmenni magától kondizni, akármennyire is akarja. Minél előbb fel kéne keresned egy jó szakembert, akivel helyreteszitek a lelki problémáidat. Amint egyre jobban fogsz gyógyulni belülről a szakember segítségével, úgy észre sem veszed és hirtelen azon kapod magad, hogy sportolsz.
2020. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

Mindenkinek megvannak a maga problémài. Ha te akarod, vàltoztatsz.

- màs nem tud lefogyni helyetted

- a fogyàsért bizonyos àldozatokat kell hozni ( ami nem rossz dolog csak màs szemmel kell nézni), tenni a célért ami elsősorban az egészség legyen

- plusz nem lehet megspórolni azt a munkàt ami ezzel jàr


Ennyi. Erre vagy készen vagy és beleàllsz, vagy nem.

Mondom ezt volt 170 kilós emberként aki màra "csak" 134 kg. Itt tartok, kivakartam magam az őnutàlatból és őnsajnàlatból, összeszedtem minden erőm nekiàlltam, és csinàlom, mert csak 1 életem van aminek a maradékàt szeretném leélni, + szeretném egészségesebb testben leélni. És még ha későn is ébredtem fel, akkor is ki lehet màszni a gödörből.

2020. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Ha segítség akkor én is fogok fogyózni és fogyózhatunk együtt. Keresünk valamit, skypeon tornázhatunk együtt stb... Írj ha gondolod
2020. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

22/F

Én az egyetemet sem fejeztem be, annyira maga alá gyűrt a depresszió, és a súlyproblémák. Nem is igazán tettem azután semmit 2 évig, otthon magamba zárkóztam.

Aztán csak eldöntöttem, hogy oké, ez így nem mehet tovább. December eleje óta már 11 kilót fogytam, napi szinten járok sétálni és diétázok. Sokkal jobb a közérzetem, és már a depresszió is úgy érzem lassan teljesen elmúlik. Munkahely is folyamatban. Egyetemet még fontolgatom.

Muszáj magadban letisztázd a dolgokat, mély levegőt venni és legyőzni a félelmeid. Ha nekem sikerült (napi szinten öngyilkos gondolataim voltak, sokszor csak feküdtem egész nap), akkor biztos vagyok benne, hogy akárki másnak is fog. Nem vagyok most sem megelégedve magammal! Nem gyógyultam meg teljesen!! Csak úgy érzem, hogy a lehető legjobb úton haladok. Hinned kell magadban, az akarat ereje bármire képes.

Írhatsz privátot és válaszolok szívesen bármire.

2020. jan. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
Előző vagyok. Szeretnék reagálni még a többiek válaszára egy keveset. NEKEM PSZICHOLÓGUS NEM SEGÍTETT! 3 pszichológusnál próbálkoztam. 3! Szerintem elfecsérelt idő (és pénz) már eleve megpróbálni is. Az is csak egy munka nekik, mindig csak a sablonszövegekkel jönnek, hogy mit hogy kéne csinálni, és kihasználnak. Te döntöd el. De szerintem nincs szükség rá. Otthon is tudsz mozogni, csak egy kiváló példa az ugrókötelezés (én imádom), de ha az nem megoldható, akkor guggolás, hasizom gyakorlatok, stb. A másik meg a sima séta, az utcán senkit nem fog érdekelni, hogy te épp merre jársz. Kezdésnek a séta is megfelelő, napi 1-másfél óra. Én minden nap ráveszem magam és eljárok sétálni, még úgy is hogy olyan szintű agorafóbiám volt hogy konkrétan a sarki üzletig is alig bírtam elmenni. Ha elhiszed, hogy képes vagy megcsinálni és minden nap csak egyel több lépést teszel, akkor lesz változás. Ennyi. Tudom miről beszélek, 2 hónap sem telt el és úgy érzem mintha kicseréltek volna, egy nem annyira kövér és nyitottabb fiút faragtam saját magamból. Neked sok sikert kívánok, ne félj nekikezdeni! Még egyszer leírom: az akarat mindenre képes.
2020. jan. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!