Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A testesebb nők van, hogy...

A testesebb nők van, hogy fizikailag teherbíróbbak, erősebbek a vékonyaknál. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nem törvényszerű, de megfigyeltem ezt. Hogy lehetséges ez, ha a csontoknak és az ízületeknek a zsírszövetet is meg kell tartania és mozdítani pl emeléskor, lépcsőzéskor stb?Én filigrán alkat vagyok, nagyon nehezeket nem is tudok felemelni, viszont kitartó vagyok a terheléssel szemben. Pl órákig tudok gyalogolni, fel-le lépcsőzni stb. Több nagydarab csaj ismerősöm viszont napi szinten pakol raktárban 30-40-50 kgs súlyokat is, és meg sem kottyan nekik. Fizikai munkát végeznek, egész nap talpon stb. Illetve...ha ennyire aktívak, akkor miből raktároz ennyit a szervezetük? Én is nagyon sokat eszek, de már a könnyű fizikai munka mellett sem jön fel rám még 1-2 kg sem. Mi okozza a különbséget?
2020. jan. 25. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
talán az hogy több rajtuk az izom is
2020. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az izom a kulcsszó. Ha izmos vagy, hiába van rajtad zsír, terhelhetőbb leszel rövidtávon. Hosszútávon a plusz súly viszont hátrány lehet (futás, biciklizés...stb), de ez sem törvényszerű. Ha nagyon vékony vagy, akkor nehezebben viseled a betegségeket. Egyik modell ismerősöm egy hónapja beteg, mert nincs tartaléka, a gyomra tropa, így nincs energiája normálisan felépülni.
2020. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Miből raktároz ennyit? Gondolom sokat esznek, ha azt mondják nem, akkor hazudnak (40 kilós fogyás van mögöttem, tudom miről beszélek)

Erősebbek, mert a túlsúly cipelése miatt erősödnek valamennyit a vázizmok. Könnyebb megemelni 40 kilót 80 kilósan, mint 50 kilósan.

De ha nekik kéne órákat gyalogolni, vagy lépcsőzni, hidd el, nem bírnák.

2020. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
66%

Pont úgy működnek mint a férfiak zöme. Rövid távú erőkifejtésre képesek, de nagy súlyokkal is.

És ha még a hormonrendszerük is a férfiakéhoz lenne hasonló, akkor lenne minden maxon. Mert ugye hiába a nagy izomzat, ha az csak 30%-ban tud működni.

Bármilyen anabolikus szteroiddal kitolható szinte 100%-ra, ha nem többre. Csak hát rizikós.

2020. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Voltam 200 kg. Simán megemeltem 30-40 kilót. Dolgoztam raktárban, és bár baromira elfáradtam,, tényleg sokat bírtam, jól lehetett terhelni. Aztán lefogytam, most 90 kg vagyok. Tegnap a 10 kilós krumpliszsákot lihegve hoztam be a lakásba a kocsitól. Mára meg ennyitől izomlázam van :DDD

Nincs mese, egy puding lettem.

2020. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz, egy kövér ember akàr évekig cipel magàn 30-50 stb kilót, persze hogy vannak izmai, különben ki se tudna szàllni az àgyból. Én voltam 170 kg, és 30-40 kiló cuccot is hazahoztam a boltból egyedül, tornàztam akkor is 1 óràt heti többször, munkàba jàràs stb.

Az egy màsik kérdés, hogy az anyagcsere egyéni módon működik. A kövérek SOKAT zabàlnak, pedig egy ökörség önmagàban és hatalmas àltalànosítàs. Egyàltalàn nem biztos, hogy sok energiàt visz be összességében az ilyen ember. Csak valószínű olyan tàpanyagokból visz be annyit emennyit az anyagcseréje nehezen toleràl, ezért hízik. Illetve sokszor a minőséggel is baj van.

Ch intoleranciàs betegként ( amiről sokàig nem tudtam hogy ez a bajom) csúnyàn elhíztam normàlis 2000 kalória körüli energiabevitel /175cm magassàg mellett, mindössze azért mert a ch volt a tàplàlkozás alapja, az volt többségben. Aztàn kiderült a baj, kerestem kutattam, lassan ràjöttem a megoldàsra, jelentősen csökkentettem a ch- t, az energiàt megnöveltem a màsik 2 tàpanyag àltal , és jelenleg 36 kg- val vagyok kevesebb úgy, hogy az energiabevitelem magasabb mint mikor híztam, s folytatom tovàbb természetesen.

A különbség az anyagcsere működésben van leginkàbb.

2020. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én rengeteget eszek, mindenféléket, bár leginkább húst és szénhidrátokat. Édességet szinte semmit, mert nem szeretem, de ezt leszámítva kb mint egy ló...és állandóan mozgok, 8-10 óra aktív talpalós-emelgetős meló után még 7-8 km bicikli vagy séta. És nem szedek fel testtömeget semmit, 57-58 kg vagyok. Szálkás alkat. Izom jó lenne még, meg még el is férne rajtam de nem, semmi, kórásznak érzem magam ezzel a testalkattal. Köszi a válaszokat amúgy, elgondolkozok a dolgokon. A betegség esetére való tartalék képzése engem is aggaszt. Volt,hogy egy kiadós influenza után 7 kg-t fogytam másfél hét alatt, mert nem bírtam enni. Ötletek, tippek esetleg jól jönnének, hogy hogy tudnám ezt megvalósítani az erőnlét növelésével együtt. Vagy inkább hagyjam, és jó ez így is?
2020. jan. 25. 15:34
 8/16 anonim ***** válasza:

6. Vagyok. Őszintén szólva irigyellek kérdező. Én pl imàdom pl a tésztàkat, de nem tehetem meg, hogy abból annyiszor egyek ahànyszor akarok, mert nem bírja el az anyagcserém sajnos:( így sokkal ritkàbban eszem mint szeretném, de màr megszoktam.

Kiskoromban konkrétan aktív sportolàs mellett kezdtem el elhízni, semmi édesség mert nem volt rà pénze a szüleimnek... Csak tészta, rizs, krumpli ezerrel némi hús és minimàlis zöldség:( amit a szüleim adtak. Nekem ez volt a vesztem. Persze az ember gyerekként/ tinikorban főleg, nem szakértő, hogy ezeket tudja. Az okosok persze folyton jöttek azzal, hogy keveset egyek, de hosszútàvon nem bírtam folyton éhesnek lenni. Ki bírja? Max az anorexiàs betegek. koplalàsok, jojóeffektusok soràn mentem àt stb. Hosszú és nehéz út vezetett oda, hogy megtanultam mi miért van és nekem mi működik jól:) szembe kellett mennem az orvosi tanàccsal is, mert az se az volt ami az én àllapotomnak megfelelt volna. de legalàbb végre megvan az út!:) Természetesen az én hibàm is a dolog, sose mondtam hogy nem, mert bizony voltak olyan időszakaim mikor elhagyott minden erőm ami a fogyàsi kísérleteket illeti. Akkor igen, feladtam x időre, és akkor jöttek el nàlam a lelki problémàk...és azzal együtt az érzelmi evés- cukros, csipszes időszakok. De addigra màr közepes szinten elhízott voltam. Szóval messze nem ez volt a fő ok. Amúgy egy időben még egészségesnek kikiàltott teljesen normàlis, gabonafélékkel is próbàlkoztam, de azoknak a ch tartalma is problémàt okozott. + Ràjöttem, hogy nagyon nem szeretem őket😂😂, így azok elhagyàsàval nem volt gond.


Szóval az elhízàs egy nagyon összetett, bonyolult folyamat, rengeteg oka lehet. Egymàsból épülnek fel. Ha nyitott valaki a berögzült sztereotípiàkon túllàtni megérti.

2020. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát köszi, hogy ezeket leírtad. Én a lelki részét valamilyen szinten értem, és úgy érzem, hogy át is látpom, mert van evészavaros ismerősöm, ő falásrohamoktól szenved. Jó meglátásaid vannak, én is így látom kívülről a dolgokat, ahogy te leírtad, főleg a gyerekkori étkezési szokások hatása tűnik fel nekem is az elhízás kapcsán. Én tiniként 70 kg voltam, hasonlóan ettünk itthon és az volt eddig a legnagyobb testsúlyom. Fura, de akkor sem voltam erős, az ízületeim nem bírták még ezt a pár kg túlsúlyt sem... Ha valakinek bírják az ízületei, és még erős is lesz tőle, azokat kb csodálom, es valahol irígylem is. Ezek az ismerőseim amúgy szintén tésztákat, szénhidrátokat is esznek, hús és zsír meg nagy fehérjebevitel mellet, ugyanakkor elképesztően édesszájúak is. Tehát ha eléjük kerül egy nagy szelet torta, akkor mámoros élvezettel, mindenre szarva tolják be a cuccot :D Na nekem ez sosem menne, amikor kicsit hízni akartam 50 kg-san, akkor se tudtam begyűrni a cukrot. A tészták, péksütik viszont mennek minden mennyiségben, feltéve, ha nem édes valamivel vannak megtöltve.Lehet ti vagytok a túlélők, mert ha mondjuk beüt egyg járvány, amitől legyengül a szervezet, vagy éhínség lesz, akkor én szerintem első körben hullanék el.
2020. jan. 25. 18:43
 10/16 anonim ***** válasza:

Hàt nem tudom...ugye hízàs soràn sok betegség jöhet amik csak fokozzàk a dolgot.plusz. Nagyon érdekes volt szàmomra megtapasztalni, hogy míg az előtt, hogy tavaly êletmódot vàltottam, évente 6-7 alkalommal lettem beteg, ilyen megfàzàsos torokgyulladàsos dologra gondolok. Mióta elkezdtem és fogytam, ez érezhetően vàltozott, màr majdnem 11 hónapja csinàlom és bizony csak egyszer voltam ilyen formàban beteg, ez idő alatt, igaz gyógyszerekkel, de 5 nap alatt túl voltam rajta.

Míg koràbban ugyanazokkal a gyógyszerekkel 2-3 hétig tartott 1-1 ilyen eset, évente 6-7 alkalommal. Pedig nem is fogytam sokat (36 kg), a teljes feleslegemhez képest ami össz (105 kg) tehàt még a felénél se jàrok, mégis rengeteg pozitív hatàsa lett. Nem is gondoltam volna amikor elkezdtem, hogy ilyen hamar jobban fogom érezni magam.

De tény, hogy a túléléshez segíthet, ha valakin van némi tartalék, viszont ugye egészséges hatàrig:)

2020. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!