Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes fogyni vagy ami...

Érdemes fogyni vagy ami vissza van azt ugyan úgy élvezzem ki csokikkal és pörkölttel?

Figyelt kérdés

Ha ráállok a mérlegre 2 kilóval többet mutat a mint ami az autópályán való legnagyobb sebesség Magyarországon, de kilóban kifejezve. Ehhez párosul egy elég alacsony 172 cm-es magasság. A 22 életévemhez.


Na, de én csokizabáló vagyok, bárhol bármikor megeszem, pörköltet is, de sokat. Múlt héten megfogadtam ,hogy nem eszek sokat, 8 órát ki is bírtam kaja nélkül amikor rájöttem, hogy ez nem én vagyok és azonnal fél kiló kenyérrel , lekvárral meg is jutalmaztam magam. Cukrom érdekes módon rendben van 4.6 éhgyomorral vérnyomásom is remek, 133/77 pulzus 76..

Úgy gondolom és érzem is, hogy lesz valami változás nálam, vagy cukorrezisztencia vagy veseprobléma, de a 22 éve tartó kövérségem nem megtorlatlanul. Érdemes lépni, ha igen hogyan, vagy már késő?


2020. jan. 25. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem muszáj abba hagyd a csoki zabálást ienkor kevesebbet kell enni tehát (Csökkenteni kellene) és a kaloriát is számolnod kell szóval egyél de kevesebbet egyél több zőldséget gyűmölcsöt narancslevet. Én a te hellyedben ha mégis nem éred be kevesebb csokival akkor rá szoknák az almára meg a körtére. Abbol annyit ehetsz amennyit akarsz és nem káros söt egészséges. Az vagy amit meg eszel.
2020. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Én azt gondolom, hogy amíg még élsz, nincs késő lépni amíg durvàbb nem lesz az egészségkàrosodàs. Minél később lépsz, és minél több felesleged lesz, annàl nehezebb visszafordulni.

Mondom úgy, hogy pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia, PCOS betegségek tàrsasàgàban, 170 kilóból fordultam vissza. Jelenleg 134 vagyok, és megdöbbentően sokat javult az egêszségem. Petefészek cisztàim felszívódtak, ciklusom kezd helyreàllni, abbamaradt a hajhullàsom és màr javàban nő visszafelé, kevesebbet vagyok megfàzàsos- torokfàjós beteg. Azelőtt évente 6-7 alkalommal voltam. Most màr majdnem 11 hónap alatt 1x voltam és sokkal hamarabb kijöttem belőle azonos kezelés mellett. Ezen kívűl jobban érzem magam mint valaha, több az energiàm, javult a közérzetem. Még pörköltet is szoktam enni rendszeresen.

Nekem màr ezért megérte, és még félúton se tartok. Bele se gondolok mi lesz még később.:)

Hogy hogyan, az leginkàbb egyéni. Àltalànos az, higy kerüld a fehérlisztet, cukrot, aludj eleget, ígyàl elég vizet, mozogj rendszeresen, próbàlj normàlis ételeket enni- húsokat, zöldségeket, magvakat, tojàst, sajtot, hüvelyeseket..ilyenek.

Életmódvàltàs.

2020. jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Ez ilyen körforgás amiben vagy. A szervezeted rá van állva, és kívánja. Amolyan függőség-szerű.

A különbség az a függőségekhez képest, hogy ezt bármikor abba lehet hagyni.


Amit javaslok mindenképp:

- Feldolgozott szánhidrátokat teljesen kizárni (cukor és fehér liszt, meg minden ami abból készül).

- Illetve normalizálni kell a szénhidrátbevitelt. Alapvetően növeli az éhségérzetet. Viszont nem szabad koplalni, ez fogja adni az energiát, ez telít el.

- zsírbevitel minimalizálása (a zsír kell, mivel rengeteg tápanyag és vitamin zsírban oldódik, nem lehet nullázni)

- sok víz! És csak víz, semmi más. Gyümölcsök és levek tele vannak cukorral (a természetes gyümölcscukrok is ugyanolyan károsak), ami brutálisan növeli az éhségérzetet. Ki kell zárni ezeket. Csak a víz!

- és úszás! Legjobb ízületkímélő sport 🙂 de gyakorlatilag bármi jó. Még a séta is, ha eddig semmit nem mozogtál. Beleket átmozgatja, elkezdi felhasználni a raktározott energiákat. Ez mind felgyorsítja az anyagcserét.

-! Alapvető cél a kalóriadeficit. Többet kell elégetni, mint amennyit beviszel. Ennél jobban végeredmenyben semmi sem számít.

- fehérjebevitelt ezért is kell növelni. Fogyásnál a cél, hogy a zsírfelesleg tűnjön el, de az izomtömeg maradjon meg! Így az edzés ezt a célt is szolhálja.


Szóval minden összefügg mindennel. A lényeg pedig az, hogy az eddigi rossz körforgásból ki kell törni. Ez főleg az edzéskényszer miatt lehet amúgy. Ha befizetsz egy rakat pénzt, akkor kénytelen vagy elmenni. Ilyen ez 🙂 onnantól már könnyű visszautasítani a zabát, és elkezd az ember főzni magának, méregeti a kalóriát. Tehát ezt javaslom.


Rengeteg cikk van a neten, vannak más módszerek is. Érdemes olvasni mindent!

2020. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes, mert a nagy túlsúly nem csak betegségekhez vezet, hanem az életminőséget is jócskán rontja.

Bár nekem nem volt ekkora feleslegem, csak 15 kg, le tudtam fogyni úgy is, hogy elég gyakran ettem pörköltet. A köret viszont nem tészta, nokedli meg krumpli volt, hanem mindenféle zöldség. Régen én is simán megettem egy tábla Milkát egyszerre, most csak étcsokit eszem (magas kakaótartalmúból 1 kocka). Finomakat eszem, nem éhezek, low carb étrenden vagyok. Az egészségem sokat javult, a 2. válasz írójához hasonlóan.

2020. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Az étel üzemanyag, nem a szerelmed. Egyébként kizártnak tartom, hogy az ízlelőbimbóid még különbséget tudjanak tenni a silány és a minőségi ennivalók között, már csak azért is gondolom, mert ekkora testtömeget pl. steakkel fenntartani egy vagyon lenne. De még ha csokikákról van szó, akkor is. Képzeld el, mennyi mindent csinálhatnál a pénzből ehelyett! Vagy milyen sok embernek segíthetnél vele. Ha neked úgyis mindegy, hogy élsz vagy halsz, inkább adakozz az ételből vagy a pénzből a rászorulóknak. Irtó nagy pazarlás, amit művelsz, semmi szükséged ennyi ennivalóra.
2020. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha lennél vagy 60 éves még meg is érteném a hozzáállásod na de 22 évesen!? Nagyon nem mindegy h 40-50 vag 70-80 évet élsz. Es ahogy valaki írta előttem az életminőség is számít, utcánkban van egy 75 éves bácsi aki világ életében egészségesen élt es jobb állapotban van mint egy atlag 40- 50 éves magyar. Csak ido kérdése h cukorbeteg légy, ízületi es szív es érrendszeri problémáid legyenek. Ezek mellett pedig máris nem lesz olyan szép az élet es a csoki zabálás sem fog vigasztalni sőt megbanod az egészet. Gondolom a párkeresésben se segít, önbizalmad is rontja, vagy már a párkapcsolatról, családról is lemondták? Életmódváltást javaslok, lassan, fokozatosan mivel van rajtad 50-60 plusz kg ami rengeteg. Innen nyilvan ne a kocka has legyen a cél ha leferagnád a túlsúlyod 20 kg-ra mar az is nagy eredmény lenne.
2020. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!