Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kalóriát égettem el...

Hány kalóriát égettem el körülbelül?

Figyelt kérdés

105 kg, 168 centi, 20 éves, és nő :D

Sajnos mindenhol mást írnak, és körülbelül szeretném tudni hogy ez számban mennyit jelent.

20-25 km/h-val mentem, különböző fokozatokon, 2-esen is sokat voltam meg 10esen is, egy órát tekertem megállás nélkül. Figyeltem hogy 125-140 között legyen a pulzusom, ez sikerült is.



2020. márc. 27. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért írnak mindenhol mást, mert nem lehet megmondani. Néhány ezer forintért vehetsz olyan pulzusmérőt, ami megtippeli neked. Azt ajánlom.
2020. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megnézed az oldalakat, hogy mit írnak és a legalacsonyabb érték 75 %-át veszed. Akkor garantáltan nem számolsz többet, mint kellene, kb ez lehet a reális érték.

Egyébként ez kb 200 kcal lehet, nem több

2020. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erősen kétlem, hogy csak 200 kcal lenne, de köszi a tippeket:)
2020. márc. 27. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

pedig de, a 2-es jól mondja. ez általában így szokott lenni, túlértékeljük, hogy mennyit égettünk és alulértékeljük, hogy mennyit vittünk be.

ebből fakadnak a "nem tudok fogyni, pedig alig eszem és rengeteget mozgok, biztos beteg vagyok" tévhitek.

a 75%-os tanács teljesen jó volt, úgyse tudod pontosan mennyi, és mindig jobb alulbecsülni, hogy mennyi kalóriát égettél.

2020. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én azt értem, tisztában vagyok ezzel, de 100 kg felett vagyok, egy óra biciklizés biztos hogy több mint 200 kcal...

400nak számolom, ezzel is bőven alul lövöm szerintem.

2020. márc. 30. 09:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Javaslom, olvasd el a "Mennyi kalóriát éget a futás)" részt, meg fogsz döbbenni, hogy milyen keveset! És mivel szakember írta, ezért igencsak reális!

[link]

2020. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de ez futás :D nem erre vonatkozott a kérdés, hanem szobabiciklire.

De ne aggódj, elmentem futni is!

életem első futésa, 2,36 km 24 perc alatt.

a küldött link alapján ez legrosszabb esetben 1,5 x 2,36 x 105= 371,7 kcal. 24 perc alatt!

Az előző kommentelő meg azt állítja egy óra bicikli 200 kcal. Erről beszélek. Eléggé lehetetlen :)

Amúgy volt rajtam aktivitásmérő óra, az viszont erre a 24 perces futásra csak 121 elégetett kalóriát írt. Szóval valami biztos nem jó.

2020. márc. 31. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy feminás "szakemberre" hivatkozni nem édemes. Aki meg ezeknek a minden hizlal és átverés az is, hogy egyáltalan égetünk kaloriát dolognak meg etkezési zavar lesz a vége...


Szerintem a 200 kilokalória az arra reális lehet, hogy mennyit egettel el mozgas KÖZBEN, de akkor abban nincs benne, hogy mennyi energia egy edzetlen szervezetnek a 24 óran át megnövekedett anyagcsere az utóegetés miatt.

A kalkulatorok nem hülyék, csak nem adják meg, mire értik a kalóriaégetést. Pl

fel óra erősítő edzés 160 kcal.

Az ember anyagcserélye fel óra alatt 35 kcal, amit akkor is elégetett volna, ha meg se moccan

Az utóegetés meg 220 kcal extra

Így egy kalkulator kiírhat 160, 220+160, 220+160+30 és 160+30 kcalt eredménynek és egyszer sem tévedett.


Az ékezet hibákért elnézést, telefonról írtam

2020. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!