Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 100 kg-ról nyár végére?

100 kg-ról nyár végére?

Figyelt kérdés

Utálom magam, végre elértem a vágósúlyt. 2 éve egy családi tragédia miatt kezdtem el enni, előtte sose voltam kövér.

Most lett az hogy elég.

100kg 30 éves nő, 170 cm.

Hogyan álljak neki?


2020. ápr. 10. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

kezdédnek próbálj meg ne úgy zavábálni mint egy disznó


ha ez már jól megy, próbálj meg kevésbé kalóriadús ételeket enni, és minnél többet mozogni


közben figyelj, hogy ne menjenek benne tönkre az ízületeid


figyelj oda mennyi kalóriát viszel be, mennyit égetsz el, és kész

2020. ápr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SZücsöm ***** válasza:

Étrend készítés kalória deficittel. Az se árt ha egészséges is az étrend. Ha nincs semmiféle emésztési betegséged akkor legyen kiegyensúlyozott az étrended. Azaz egyél elég szénhidrátot zsírt és főleg fehérjét. DE A KALÓRIA DEFICIT LEGYEN MEG!!


Igyál sok vizet vagy teát (zöld ajánlott) próbálj ne bevinni kalóriát folyadékkal (max tej).


Elég vitamin.


Mérd a súlyod minden nap ha heti összesítés szintjén csökken a súlyod akkor jól haladsz.


1. hónapban sok vizet fogsz veszíteni de utána általában 0.5-1% fogyást szoktak ajánlani hogy csak zsírból fogyjon az ember és ne sorvadjon + szerintem a te esetedben (ha eléred a célod) a nagy fogyásból eredő bőr lógását is le lehet csökkenteni azzal ha szép lassan és egyenletesen fogysz. (+ megint csak sok víz + kollagén fehérje szedése, akár valamilyen krém használata)


Sport: Valami könnyűvel kéne kezdened hogy óvd az ízületeidet. Pl: kezdésnek hosszabb gyors séták, majd ha lehet úszás, szoba bicikli.


Ja és az étrendedet is próbáld úgy összeállítani hogy olyan dolgok legyenek benne amit szeretsz is és egészséges is. Nem kell csak salátán élni viszont csokin,pizzán,Mc-n se jó ötlet.


Kompromisszum. Lehet "szemetet" is enni ha csak nagyon kis százalékát foglalja el az étrendednek, és van olyan étel is ami finom és egészséges. Próbáld meg idő közben úgy kialakítani az étrendedet hogy azt mondhasd rá hogy ezt elenném minden nap.


A lényeg az hogy a nap végén kevesebb kalóriát vigyél be mint amire a szervezetednek szüksége van de ne legyen túl nagy a deficit mert hosszú távon nem kifizetődő.


"Röviden" ennyi.

2020. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!