Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nehéz fizikai munkához ennyit...

Nehéz fizikai munkához ennyit enni rendben van, vagy többet/kevesebbet kellene?

Figyelt kérdés
Üdv! 25 éves fiú vagyok, 4-5 év alatt kicsit felszaladt a súlyom, nem figyeltem miket eszek, mértéktelenül és 90 fölé mentem (180cm magas vagyok) de volt amikor 93-95öt is mértem. Már pár hónapja fogyásban vagyok, jelenleg 85-86 között vagyok, és érdekelne a véleményetek, hogy ez amit csinálok rendben van-e? Szóval a kaloriabazis.hu-n szoktam beírkálni a dolgokat, hogy mit ettem a nap folyamán stb. És azt dobta ki, hogy 1400 kalóriát kell bevinnem naponta nehéz fizikai munka mellett. Hogy példába foglaljam: fürdőszobát újitunk fel egy második emeletes lakásban, és ugye szét kellett szedni, leszedni a régi csempéket. Na és az egész szemetet magam hordtam le két vödörrel a kezemben, 25-30 kiló biztos volt egyben. Aztán még lent az udvaron is 100-150 méter a konténerekig... Ok nem mindig ilyen nehéz a munka, ez csak egy példa volt a mostani napokból. Szóval izzasztó volt, és amikor összeírtam a bevitt ételeket gramm meg darab szerint, volt hogy egy kicsit túlléptem ezt az 1400at, nem sokkal, max 1450-1500ig. Ez szerintetek nagy baj? Cél testúlynak 71 kiló van megadva, de mellé odaírta, hogy a kitűzött dátum július 24, de fogalmam sincs miért irja, nekem nemfontos a dátum, csak hogy szépen fokozatosan menjen lefelé, ne koplalással meg ingadozással. Valaki hozzáértő személy tudna segíteni? Előre is köszi!

2020. máj. 20. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1400 kalória tuti nem oké egy 180 magas, fizikai munkát végző pasinak, én eszem ennyit 160 centis, 60 kilós nőként, ülő munkával.

Esetleg próbáld meg egy másik kalóriakalkulátorba beírkálni az adataidat, a kalóriabázis tuti elnéz valamit. Amit ott kiad napi kalóriakeretnek fogyáshoz, próbáld meg arra beállítani a kalóriabázisos keretedet, és akkor szerintem jó lesz.

2020. máj. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon félreírtál. Először is 1500kcal-nál kevesebbet férfiként nem ajánlott enni. Beírtam az adatokat, de ez csak úgy lehet, hogy az 1400-at te állítottad be. Azért írja, mert ezzel heti 1,5kg-os brutális koplalásba kezdtél!

Én úgy gondolom, hogy egy pár napos fürdőszoba bontásra nem érdemes nehéz fizikai munkát beállítni, de könnyűnek vettem. Így 3 000 az alapjárat kalóriád, amit érdemes 500-al csökkenteni, egy normális ütemű heti 0,5kg-os fogyással. Tehát 2 500 kcal, amivel számolnod kellene.

2020. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én se a nehézre állítottam, hanem a könnyűn van, mert mint írtam, nem mindig ilyen nehéz a munka. Akkor azért ír ennyit, mert másfél kilóra tettem a heti fogyást? Nem érzem koplalásnak amúgy, sok zöldséget meg gyümölcsöt eszek, a zsírosabbnak mondható ebédből is eszek, de csak mértékkel, nem zabálom tele magam mint régebben. Tényleg nem érzem, hogy jojóznának a szemeim az éhségtől, vagy korogna a gyomrom, jól szoktam lakni reggelikor is a zöldség/savanyúság/gyümölcs/kevés szalonna étrendemből. De az a 2500 amit írtok az nem sok egy kicsit? Nem indulok majd el felfelé, ha átállok erre?
2020. máj. 20. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálsz a normál hétköznapjaidon, amikor nincs fürdőszoba felújítás? Milyen jellegű munka, tanulás, sport?
2020. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a normál hétköznapom :D burkolással foglalkozok, meg gipsz álmennyezet vagy falak rakása, piktor munka (glettelés, festés stb). Mivel kisebb város mellett élek, nem sűrűn van ez a tömbházban történő felujítás, évente max 1szer. A kerékpározást lehet sportoláshoz sorolni? Azt szoktam, igaz mostanában nem sokat, majd ha jobb idők lesznek.
2020. máj. 20. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem saját lakást újítotok, hanem ilyesmi az állandó munkád, csak most megerőltetőbb. Akkor biztos nem sok a 2 500 kalória! Igen a biciklizés sport, persze, de ha nem rendszeresen végzed nem kell számolni vele.
2020. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jajj, ez nagyon kevés kalória neked. Nekem is pont 1500 kalória a napi keretem, 165 centis, 58 kilós nőként. Neked ez édeskevés. Ne heti 1.5 kiló fogyást állíts be, nem egészséges. Heti fél kiló bőven jó és akkor tartós lesz az eredmény.
2020. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nemtudtam, hogy kevés meg egészségtelen, csak annyit vettem észre, hogy hatékony. Ezért is tettem fel a kérdést, tájékozódás gyanánt :) akkor majd feljebb nyomom a bevitelt. De ahogy írtam, nem éhezek most sem, ha így lenne nem csináltam volna idáig.
2020. máj. 20. 23:11
 9/9 A kérdező kommentje:
ma a munka mellé még megcsináltam 100 felülést, meg letekertem 24 kilómétert másfél óra alatt, kicsit több bevitellel :D
2020. máj. 21. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!