Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kg súlyfeleslegtől...

Hány kg súlyfeleslegtől számítok túlsúlyosnak?

Figyelt kérdés
2020. jún. 2. 18:58
 1/9 anonim válasza:

Szia!

Ez nagyon változó szerintem,mert lehetséges,hogy több kiló vagy,de az izom,hiszen az izom eléggé nehéz. Van valaki aki 125 kiló de egy deka zsír sincs rajta.

De vannak ilyen fórumok,ahol esetleg ki tudod számítani a testzsír-százalékodat,viszont az is látatlanból számít.

Rajtam például rögtön hason látszik,minden ember más.

Ne is ez számítson,ha te nem érzed magad jól a bőrödben,változtass. Fejben dől el. :)

2020. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia !

Attól is függ, hogy te hány kg vagy és ahhoz mondjuk milyen magasság társul. Illetve az 1-es hozzászólónak is igaza van, mert az is számít, hogy az izom vagy csak zsír.

Szóval ez egy többtényezős kérdés :)

2020. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
BMI alapján megtudod :) keress rá googleban, hogy bmi kalkulátor és ha megadod a kg-t, magasságot, milyen mozgásformát végzel, hány éves vagy és a nemed akkor mutatja az infokat. De igen, ehhez azért tudni kéne pontosabban a testfelépítésed( mennyi izom és mennyi zsír)
2020. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Férfiaknál 20% testzsír felett

Nőknél 28-30% testzsír felett

2020. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hozé don Padrafos válasza:
Attól függ, hogy milyen közösségbe jársz. Nekem például életem első 20 éve a túlsúlyról,és a dagadtüldözésről szólt. Hiányolom, hogy még nem büntetik ezt hasonló módon, mint a faji, nemi, vagy szexuális beállítottság miatti hátrányos megkülönböztetést. Bebizonyosodott, hogy mivel jól keresek és elég sokat adózom, hasznos tagja vagyok a társadalomnak én is.
2020. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
5. Az hogy melyik rasszba születtél, arról nem tehetsz, arról viszont igen, hogy elhíztál. (Pajzsmirigybetegség se kifogás nagy túlsúlyra)
2020. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ferenci Márton válasza:
A 6-os nak üzenném hogy a testfelépítést, így a testzsír mennyiségét is sokszor a genetika határozza meg (főleg fiatalabb korban), de ennyi erővel azt is rávághatnánk hogy egy műtéttel megváltoztathatod a rasszod (Michael Jackson) és akkor már el is döntheted milyen rassz tagja akarsz lenni.
2020. jún. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7. Nincs olyan műtét amitől fehérré válasz feketéből, és fordítva. Neki egy autoimmun betegsége volt.



Nem a genetika határozza meg a testzsír mennyiségét. A táplálkozásod és az életviteled határozza meg a testzsír mennyiségét, a genetika maximum anyagcsere gyorsaságot határoz meg. De lassabb anyagcsere nem indok a kövérségre, hozzá kell igazítani az életvitelt.


Gyerekként persze nem rajtunk múlik mit eszünk de 18 felett kövérnek lenni önhiba és igénytelenség.

2020. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6,8 úgy ítélkezel emberek felett, hogy fogalmad nincs dolgokról, csak a saját nézőpontodból látsz dolgokat és ítélkezel.

Vannak olyan emberek, akik pl. betegek a tüdejükkel - valószínűleg még életedben nem jártál úgy, hogy ha gyorsabban mész, akkor elkezdesz szédülni, mert nem kapsz normálisan levegőt.

Beszélhetsz az igénytelenségről azoknak is, akik nem tudják megfizetni a zöldséget és a gyümölcsöt. Óóó, igen tudom, a rizs meg a csirkemell is nyerő, stb.


Kb. úgy ítélkezel itt az emberekről, hogy lehet, te is azok között voltál, akik az 5-öst agyonszekírozták a súlya miatt.

Sokkal szimpatikusabb lenne a hozzászólásod, ha sárdobálás helyett inkább segítő szándékkal szólnál hozzá és elmondanád, hogy mi az, ami ideális táplálkozás és nem hizlal.


Kérdező: valóban nem a súlyfelesleg számít: én pl. régebben kissé túlsúlyosnak gondoltam magam, elkezdtem sportolni, úszni, meg futni, aminek az lett az eredménye, hogy egy dekát sem fogytam, ellenben átalakult izommá a testtömegem :-)

2020. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!