Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A húgom pro ana diétát csinál...

A húgom pro ana diétát csinál mit tehetek?

Figyelt kérdés
Észre vettem, hogy zárkozottabb lett és bő ruhákat hord emellett az arca be van esve. Egyik nap bementem a fürdőbe, mert bent hagytam a telefonom és húgom akkor öltözött le és meg láttam, hogy a bordái kint vannak és nagyon lefogyott. Látszott rajta a súly vesztés, de azt gondoltuk a stressz az iskolában, de megígérte hogy odafog figyelni az étkezésre. 1-2 hétre rá az asztalán volt egy füzet amit állandóan magánál tart, nagyon aggódtam érte és bele néztem. Valami Pro Ana Diéta volt leírva (inkább éheztetés) 3 napig csak víz utána reggel egy alma ebédre egy abonett kenyér és ezekhez hasonló aztán tanácsok ha bingelés van.. utána kerestem hogy mit jelentenek a rövidítések de nagyon kiakadtam amikor megtudtam... Leültem vele beszélni elmondtam, hogy mindenről tudok és nagy nehezen elmondta, hogy az elején csak pár kilót akart, de aztán 8-10 kg aztán még több is lement, megpróbálta abba hagyni de nem megy neki mert elmondása szerint lelkiismeret furdalása van amikor eszik és volt hogy hánytatta magát de most már magától kihányja az ételt. Remeg ha enni kell és sírógörcsöt kap. Nagyon bánom hogy eddig hagytam h ne egyen velünk mondván ő már evett... Azt is mondta, hogy Ana csalódni fog benne és van csoport is meg ilyenek. Én nem tudom milyen csoportok ezek, de ez már nem játék. Elmondtam anyának, de elkezdett húgommal ordibálni, hogy egyáltalán nem lett csinos és úgy néz ki mint egy..(minden féle bántó dolgot felsorolt). Szerintem ez most rengetegett rontott a helyzeten. Bántani egy olyan ember kinézetét aki eleve a kinézetébe betegedett bele. Nem tudom mit kéne tenni húgom még csak 16 éves, de már 1 éve minimum csinálja teljesen tönkre fog menni. Ha bekerülne a kórházba fel hízlalnák kikerülne nagy esély, hogy újra elkezdené. Valahogy el kéne fogadtatni a testét magával a fejét helyre rakni. Félek ha nem tudok neki segíteni elfogom veszíteni... Valaki hasonló helyzetbe?
2020. jún. 8. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Szia én megpróbálhatok segíteni de egy fontos dolog van pár szabály jó?
2020. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
milyen szabály?
2020. jún. 8. 23:24
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Leírom
2020. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
1 próbáljatok meg együtt enni például be sétálsz hozza viszel nasit ilyenek 2 ne hibáztasd mond neki megérted de nem akarod elveszíteni így ha szeret téged kezdje el veled a lépéseket. Figyelj rá ennyi csak egyelőre ! De ha nem javul szakember!
2020. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálok lassan közeledni hozzá ilyen téren remélem sikerülni fog
2020. jún. 8. 23:28
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Bízz benne de ha nagyon rossz az esély akkor szakértő ez aki meg csóri emberekkel ilyen diétát végeztett az hulye
2020. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem legelőször az lenne a legjobb ha azonnal kilépne az összes ilyen csoportból és pszichiàterhez menne. Ne haragudj, nem azt mondom, hogy a húgod elmebeteg, de inkàbb oda menjen mint a föld alà egy koporsóban. Én szerencsére csak tv-ből (dokumentumfilm, címét màr nem tudom) hallottam ilyen oldalról, és ott olyanokat mondtak példàul hogy ha nem tartja be a szabàlyt, akkor büntesse magàt, okozzon magànak fàjdalmat, stb. Reméljük ő még nem tart itt.
2020. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tabbouleh ***** válasza:
100%

Velem is ez volt,nagyjából ugyan ez, és még csak nem is volt sulyfeleslegem. Egyszerűen élveztem, ahogy a mérleg egyre kevesebbet mutat..

Írj privátot, ha gondolod:) elmondom, hogy jöttem(nagyjából..) ki ebből az ördögi körből.

2020. jún. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A pro ana nem diéta, öngyilkossági kísérlet. Akik ezt csinálják halálra akarják magukat éheztetni.

Azonnal be kell avatkozni!

2020. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szakértőt javasolnék. Esetleg hétről hétre növelni akalóriát, diétás kajákat csinálni. Gondolom rengeteget mozog is. (Én legalább is 3 órát futottam, 200 hasprés, guggolás, 100 jumping jack), ezeket is csináld vele, egészséges mértékben és inkább erősítést.
2020. jún. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!