Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olcsó fogyókúrás recepteket...

Olcsó fogyókúrás recepteket mondanátok? Google nem a barátom

Figyelt kérdés

Hús az vagy csirke comb legyen vagy szárny jelenleg ebből van sok itthon :D nem akarok vagyonokat költeni. Értem itt pl nem fogok kiadni 700ft-t 1kg lisztért, meg alma chipsért 400ft-t:D

Van itthon bulgur, köles, kuszkusz. 5kg-t akarok leadni nem vagyok se sós se édes szájú ha nincs előttem nem nasizok 🤷

amire allergiás vagyok vagy utálom:

-sűritett paradicsom

-étolaj,meg kb minden olajtól rosszul vagyok (mindent sütőben sütök amit olajban kéne)

-tej/tejtermékek kivétel natúr joghurt és a kefir.

- utálom a főzeléket.

- paradicsomos ételek

- káposzta

- tésztát is utálom kivétel nokedli:Ddd

- utálom a tököt

- kaporra allergiás vagyok


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nagyon nagyon köszönöm azoknak akik tudnak írni nekem receptet amik olcsók és nincsennek benne a fentebb említettek. Bármit el készítek :)



2020. jún. 15. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Üdv! :)

Natur joghurt+alma nagyon jó kombináció mehet belefahéj is!

Szerintem ebédre simán süthetnél kis csirkecombot mellé egy marék burgul, illetve némi zöldség ami csak van otthon. Illetve ami még jó komibináció és látom kivétel nálad az pl kefir egy kiflivel.

Amúgy nem is kell drága dolgokra költeni a pénzed, ugyan úgy megteszik az egyszerű ételkombinációk is felesleges mindenből a mentest.. énis így fogytam, az egészség érdekében maximum oda lehet figyelni mennyi finomitott ch-s,cukros dolgot eszünk de hidd el olcsón is meglehet uszni!:)

2020. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%

Reggelire:zabkása/chia puding gyümölcsökkel, tojásos ételek(rántotta, tükörtojás, omlett) zöldségekkel.

Uzsonnára, tízóraira:olajos magvak, natúr joghurt, gyümölcs, abonett kenyér csirkemell sonkával

Ebéd:csirkecomb bepácolva, grillezett zöldségek esetleg zöldséges bulgur.

2020. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tepsiben; összevágsz nagy cikkekre hagymát, céklát, répát, cukkinit, padlizsánt, esetleg 1-2 krumplit, sózod, borsozod, pici olaj, víz, rárakod a bepácolt húst megsütöd.
2020. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Reggelire én 2 szelet PurPur kenyeret szoktam enni csirkemell sonkával és light sajttal. Ebben egyedül a PurPur a “drága”, bár 300-400 ft, szóval az sem vészes és pl. nekem napokra elég.

Fogyókúrához a combot és a szárnyat felejtsd el. Esetleg bőr nélkül oké, de a csirkemellből sokkal többet megehetsz.

Én nagyon szeretem a gyros fűszeres csirkemell szeleteket, 0,1%-os joghurtos-fokhagymás öntettel és zöldségekkel (saláta, paprika, uborka, újhagyma) és ehhez is szoktam enni kis light sajtot. A csirkemellet olíva- vagy kókuszolajban szoktam megsütni, de ezt is simán megcsinálhatod sütőben.

A bulgur, köles és társai oké, bár magas a szénhidrát tartalmuk, szóval csak mértékkel, de mivel csak 5 kilót akarsz leadni, javaslom minden köreted zöldség legyen (de nem krumpli, legfeljebb édesburgonya). 5 kiló pár hét alatt meglehet, ennyit kibírsz ezek nélkül.

Szerintem minden lisztet engedj el, vagy azt tényleg nagyon mértékkel.

Nem is kell a drága liszt, meg az alma chips. Legalábbis ilyen rövid időre nem. Hosszútávú fogyókúrához érdemes pl. a Szafi liszteket megvenni, az alma chips akkor is felesleges.

Gyümölcsről nem írtál semmit (vagy elkerülte a figyelmemet), de azt se vidd túlzásba. Magas a cukor, így szénhidráttartalma is.

Én december óta fogyókúrázom, eddig -35 kg. Kitartást! Ha kell még bármi segítség, kérdezz itt, vagy privátban is nyugodtan, rengeteg receptet tudok, szívesen megosztom. Azt hiszem, hogy fél év alatt már eléggé megy a dolog, meg ez a mínusz kilókból is látszik.

2020. jún. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Reggelire banán palacsinta (1 banán 2 tojás pépesen kisütve) zabkása, szendvics (vizes zsemle annyira nem vészes kalória) vagy gyümölcsök


Ebéd én általában szószos (pörkölt, curry, uncle bens féle) vagy pácolt húsokat mártogatóssal eszek kevés rizzsel és sok párolt zöldséggel.


Vacsi levesek, rántotta, túró tejföllel édesítővel és gyümölcsökkel vagy egy darab sült debreveni mustárral


Én se szeretek sokat költeni azért írtam le mindent amit enni szoktam :D

2020. jún. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
62%

[link]


Komplett étrendet és edzéstervet kapsz kézhez. Szívből ajánlom! :)

2020. jún. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm H írtatok de receptek érdekelnek:D ezeket eddig én is tudtam a nagyrészét :D

Amit még utálok az olyan levesek amiben nincs semmi pl hús leves :Ddd zabkásától a világból kifutok sorry elég válogatós vagyok 🤦

2020. jún. 16. 14:15
 8/11 anonim ***** válasza:
#7-es A levesbe azt teszel, amit akarsz, bármilyen húst, és zöldséget, csak a tésztát kell kihagyni.
2020. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

4-es válaszoló vagyok.

Pedig a húsleves pont jó amúgy. Abban is van zöldség, hús és tészta is (a tésztát hagyd ki, de attól még van benne).

Igazából nem értem, miért kell recept. Ha tudod, hogy miket ehetsz meg, akkor azokból csinálj valamit.

A csirkemellet (vagy combot, de bőr nélkül) bármilyen zöldséggel kombinálhatod. Ezek lehetnek raguk, vagy csirke párolt/grill zöldséggel. Rakott karfiolt (vagy igazából bármi hasonló rakott ételt) is csinálhatsz, csak a lehető legkisebb zsírtartalmú tejföllel/joghurttal, rizs helyett bulgurral és a darált sertéshús helyett csirkemellel (azt is le lehet darálni).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell lecserélni minden ételt, amit eddig ettél, csak elég átalakítani, meg az arányokon változtatni (pl. több zöldség, kevesebb köret).

A recepttel az a baj, hogy nem tudom, mit szeretsz. Oké, hogy leírtál párat, de nem tudom ettől még. Továbbra is van lehetőséged írni nekem, segítek, ha kell. Tudom, hogy nehéz.

Le lehet pontozni, csak segíteni akartam.

2020. jún. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
6-os vagyok. Olyan linket küldtem, ahol ha tovább görgetsz, egy csomó receptet kapsz: női, férfi, vega, cukorbetegeknek való. :D
2020. jún. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!