Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már a végén járok, de a BMI...

Már a végén járok, de a BMI indexem közelít a soványhoz, de még egy kicsi van hátra, mi legyen?

Figyelt kérdés

Egészségesen fogytam kalória (makró) számolással, max fél kiló hetente, mozogtam mellette, közel 10 kilót leadtam. Már a végefelé járok, ugye a legproblémásabb helyről megy le utoljára a zsír, ami nekem a combom felső része, a fenekem alatt. Centivel mértem is magam a diéta alatt, sokáig el voltam keseredve, amiért onnét rettentő lassan ment le kínkeservesen 1-2 centi, máshol szépen csökkentek a körméreteim.

Viszont kb. 1 hónapja beindult szépen az a rész is, de a BMI indexem már kezd alacsony lenni, de még nem vészes, 19.6 (normál: 18,5 - 24,9), de szerintem olyan max. 2 kilót kéne még fogynom, hogy az is lemenjen teljesen, ekkor lenne 18.9 a BMI indexem a kalkulátor szerint. Ez így még belefér vajon a fogyásba, nem sok? Olvastam itt már lehurrogásokat, hogy nem jó, ha valaki annyira lefogy, az túl sovány stb. De nekem szerintem -2 kg kéne még, hogy vékony, feleslegmentes testem legyen, utána elkezdenék komolyabban edzeni kondiban (eddig itthon edzettem), hogy feszesebb legyek, tartva egy normális étrendet.

Ez az én tervem, de amiket olvastam a neten, beleértve itt is, hogy olyanoknak is inkább egy kis "tömegelést" vagy legalábbis súlytartást ajánlanak kondizás mellett, akiken több felesleg van, mint rajtam, nem pedig további diétát.

Itt bizonytalanodtam el, hogy most akkor ne folytassam a diétát, egyek többet és kondizzak, vagy előtte küzdjem le azt a maradék felesleget is? Kb. 1 hónap alatt lemenne.


2020. jún. 20. 10:26
A kérdező szavazást indított:
Add le a maradékot
Ne folytasd a diétát, egyél többet és kondizz
32 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Mi lesz ha lemegy 2 kiló és a combodból megint semmi? Akkor addig folytatod, amíg kórosan sovány leszel? Miért azon múlik a boldogságod, hogy a feneked alatt hány centi a combod? És ha elkezdesz normálisan enni, szerinted nem fog visszamenni rád valamennyi felesleg? Sajnos, kicsi az esély rá, hogy az a felesleg majd kegyesen a melledbe, popsidba vándorol. Szerintem egyél súlytartó étrendet és kondizz. De mondjuk azon se lepődj meg, hogy izmosodásnál is vastagodhatsz. A formád jobb lesz, de lehet hogy felmegy a lábadra egy-két centi. Akkor mi lesz, kardodba dőlsz?
2020. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1 írtam, hogy most már megindult a combomból is a fogyás, nagy valószínűséggel le fog menni. Nem folytatnám kórosan soványságig, direkt azért tettem fel a kérdésem már most, mert nem akarok anorexiás lenni.

Nem kezdenék el megint "normálisan" enni, életmódot váltottam, kalóriát számolok, nekem ez nem nyűg, max súlytartó kalóriamennyiséget vinnék be, ha nem edzek mellette, vagy csak minimálisan. Nem írtam semmi olyasmit, hogy innét kezdve máshova kezdenék el hízni, nem tudom honnan veszed, hogy így gondolkodom...

Tisztában vagyok vele, hogy ha kondi által izmosabb leszek, akkor vastagabb lesz a combom. Örülnék ha felmenne rá 1-2 centi, izomban. :) A maradék zsírommal van a problémám.

Nem kell egyből nekem támadni, köszi, hogy leírtad a tanácsod.

2020. jún. 20. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Mint tudjuk, helyi fogyás nincs. Ha fogysz is még két kilót, a legproblémásabb területről menne le a legkevesebb. Nem csak a BMI-t kell nézni, az önmagában elég pontatlan. Testzsírszázalékot szoktad mérni? Sajnos hiába kevés a BMI, ha a végeredmény skinnyfat test. Nem tudjuk, hogy étkeztél eddig, mit sportoltál. Érdemes lenne az erősítésre koncentrálnod és emelni a fehérjebevitelen. 2-3g/testsúly kg. És persze kevesebb szénhidrát.
2020. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen feleslegesen hisztizel, ésszerű kérdéseket fogalmaztam meg. A tanácsom pedig súlytartó étrend és kondizás volt. Ha neked ez nem hasznos, lelked rajta.
2020. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem hisztizek, meg is köszöntem a tanácsod, hol írtam, hogy nem hasznos?

2020. jún. 20. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én úgy vettem észre, hogy a BMI értéke afféle mutató, semmiképpen sem szabad csupán arra hivatkozni. A testzsír százalékod többet nyom a latba - ami lehet független a BMI értékétől - illetve a közérzetedre hagyatkozz szerintem a döntés meghozatalában. Emlékszem, a 170 centimhez az egészséges tömeget kb. az 53-73 kg-os sávban határozta meg a BMI, viszont 70 kilósan már nem éreztem jól magam a bőrömben. :) Szóval nem enyhén túlértékeltnek tartom ezt a fajta mérést. Amennyiben néhány kilóval átcsúsznál a “sovány” kategóriába, akkor sem lennél anorexiás, vagy betegesen szélsőséges, mint amit a kommentekből is próbálnak erőszakoskodni.

Kihangsúlyoznám, hogy laikusként írom, szóval nyugodtan javítson ki illetékes ember, amennyiben hiteltelen dolgot írok.

2020. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

#6 Azért ilyen széles a sáv, mert különböző alkatú emberek vannak. Ami meg az anorexiát illeti, az nem egy alkat vagy testsúly, hanem egy mentális állapot. Ami úgy kezdődik, hogy már kétség kívül sovány vagy, de még egy centi innen, még egy centi onnan. És van aki azért az egy-két centiért mondjuk a combján vagy a derekán, még fogy pár kilót, ami ugye mindenhonnan megy le.

A mentálisan egészséges ember sportol, eszik és jól érzi magát. És nem centiken kattog. Ettől persze a kérdező még nem anorexiás. De átcsúszhat.

2020. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, #7-es válaszoló!
2020. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Minek kérdezel, ha nem fogadod el a válaszokat? Te betegesen sovány akarsz lenni. De attól sose leszel szép feszes a kritikus területeken. Híznod kéne és edzeni.
2020. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 szakadj már le rólam, hát hihetetlen! Tipikus olyan ember, aki a semmiből is problémát generál...


Hol nem fogadtam el a válaszokat? Hol írtam, hogy mindenképpen diétázni akarok? Szerinted mégis miért tettem fel a kérdést úgy, hogy folytassam-e ebben a helyzetben, amit leírtam vagy pedig többet egyek és kondizzak? Eddig úgy gondoltam, hogy úgy lenne a legjobb, ahogy elterveztem, de elbizonytalanodtam és vártam a válaszokat/szavazatokat, amik alapján arra jutottam, hogy igen, meg kéne állni és így is fogok tenni.

Feljebb, ha figyelsz, azt írtam, hogy ha visszaállnék a normál étkezésre és emellett nem edzenék, akkor súlytartó kalóriamennyiséget vinnék be, az arra vonatkozott. De ha kondiznék, akkor nyilván többet.

Nem akarok betegesen sovány lenni, épp ezért kérdeztem. Biztos meg tudtad volna írni normális, nem támadó stílusban is a véleményed... ennek ellenére is megköszöntem, nem értem mire fel problémázol.


#6 köszi neked is a választ!

2020. jún. 20. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!