Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy kórosan...

Mit tegyek, hogy kórosan elhízottként kikerüljek ebből az ördöki körből?

Figyelt kérdés

Sajnos már egészen kiskoromtól fogva túlsúlyban szenvedek. Gyermekkoromban kialakult rossz szokásaimnak a következményeit pedig folyamatosan tapasztalom. Itt vagyok fiatal lányként, és már most tönkre van menve a bőröm, valamint a túlsúlyból adódóan magas a vérnyomásom, és a cukrom :(. Borzasztóan szégyellem, de 19 éves létemre a 163 cm-es magasságomhoz 106 kg-ot nyomok. Diétázni 12 éves koromban kezdtem el először, nyilván a mostani testsúlyomból következtetve magától értetődő, hogy ez a folyamat többször megszakadt, ennek eredményeképpen vagyok ekkora. Már olyan 5 éve folyamatosan ingázik a súlyom, minden évben lefogyok olyan 35-40 kg-mot, amit vissza is hízok. Tudom ez nagyon beteges, és elképesztően egészségtelen, rossz is belegondolni abba, hogy már eddig mekkora károkat tehettem a saját szervezetemben. Ez az ingázás többek között annak is köszönhető, hogy az eddigi fogyásaim egyáltalán nem egészséges módon mentek végbe, sajnos nagyon keményen koplaltam, ami többször vezezett ájuláshoz, a hajam pedig annyira megritkult, hogy azóta sem tudott regenerálódni. Azonban én a koplalós időszak után rögtön zabálásba kezdtem. Tisztában vagyok az egészséges életmód mennyivel kifizetődőbb lenne, de úgy érzem étkezés szempontjából csak a két szélsőség létezik számomra, nincs arany középút. Próbáltam már rendes, meghatározott kalórián belüli adagokat fogyasztani a diétáim során, de nem éreztem elég hatékonynak a fogyást, iszonyatos lelkiismeret-furdalás lett urrá rajtam, így maradt a koplalás. Úgy érzem ha most is elhatároznám magamat, nem tudnék normális életmódot folytatni, pedig legbelül tudom hogy az lenne a helyes. Az elhízottságomnak köszönhetően rengeteg megaláztatás ért, barátaim nincsenek, és a szociális készségeim nagyon alacsonyak. Ha minden igaz, szeptemberben kezdem meg egyetemen a tanulmányaimat, ahol ráadásul kollégista leszek. Nagyon félek tőle, mert ott már magamért kell kiállnom, de ez így nagyon nem fog menni :( Izgatottnak kéne lennem, de ehelyett rettegek attól, hogy nem fognak emberszámba venni, pedig sokszor álmodoztam már arról, hogy nekem is legyenek barátaim. Az álmodozásaim szintén beteges méreteket öltöttek, több órát is képes vagyok eltölteni azzal hogy elképzelem milyen is lehetne számomra ha szép lennék, és sok-sok barátom lenne. A valóságban a kortársaim eddig mindig csak bántottak. Sajnos úgy érzem hogy egyetemről nagyon hamar ki fogok esni, mert nem vagyok elég kitartó és talpraesett. Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy megváltozzon az életszemléletem a diétával kapcsolatban?

Egyébként ne haragudjatok, a kérdésem vége felé már nagyon elmentem az önsajnálat irányába, ez a rész már nem is igazán a fogyókúra kategóriájába tartozik, de ettől függetlenül köszönöm hogy elolvastátok, már az jól esett hogy ezt egy picit kiadhattam magamból :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

19/L


2020. jún. 25. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mintha én írtam volna. Szintén Gyerekkortól indult/szélsőséges fogyókúràk/jójózàs... Aztàn besokalltam és feladtam, és annyira elszabadult a dolog, hogy pàr év múlva közel voltam a 200 kghoz.

Végülis 170 kilóról indulva 121 lettem, és folytatom. Pedig inzulinrezisztens, PCOS és pm alulműködésem is van, magas vérnyomàs is. Ezekkel nem könnyű, de nem is lehetetlen.

Tudomàsul kell venni, hogy lefogyni kemény munka, amit nem lehet megspórolni, de meg kell talàlni az arany középutat, a koplalós, tiltólistàs, és a mindent oda nem figyeléssel való evés között.

Én màr féltem hogy meg fogok halni. A külsőm sose érdekelt, de ez megijesztett, élni akartam, nem akartam hogy a pàrom magàra maradjon, és megint csak élni akartam, hàt összekapartam magam és döntöttem.

Igyekszem egészségesebb étrendet tartani, kevesebb szénhidràttal, és az idő engem igazol😊 csak lement 16 hónap alatt 49 kg, és màr tudom hogy szàmomra is van remény, és idővel el fogom érni a 65 kilós àlomsúlyt😊


"Néha a gyógyulàs útja hosszabb, mint valaha gondoltad volna, és el kell döntened, mit vagy hajlandó felàldozni érte."

( TLC: Élet 250 kg felett)

2020. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Most eléggé szégyenlem magam, mert azt hittem ezzel a plusz 7 kilómmal dagadnak számítok. Ennek ellenére én is estem bele a yoyo-effektusba, én viszont a túlsoványig mentem, és onnan híztam fel egészségtelenül. Nekem elég ha edzek napi egy órát és két hét alatt lemennek rólam a kilók mert szerencsés alkat vagyok, de gondolom ez nálad nem egészen segítene. Ha adhatok tippet, ne úgy fogd fel hogy diétázok, most aztán minden megvonás lesz stb mert ez hülyeség. Én ha elkezdek edzeni, akkor automatikusan kevesebbet eszen. Próbálj meg elmenni elöször sétálni, az zsírégeto aztán kocogj ilyesmi, és hidd el hogy arra fog sarkallni hogy tudatosabban étkezz, de ne vonj meg semmit magadtól. Ja, és nem diétázunk, hanem egészséges életmódot élünk, mert ha csak diétázunk, akkor lemegyünk a kituzott súlyra, és aztán szarunk bele és visszahízzuk. És a sport rohadt fontos! Ne csak az evésre figyelj!
2020. jún. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én negyvenes éveimig voltam kb. 130 kiló. Akkor fogytam le 55 kilót.

Én CSAK akkor voltam képes erre, mikor megértettem, mi állt az elhízásom mögött. Miért híztam el gyerekkoromban.

Addig úgy voltam, mint te: sikertelen "fogyókúrák" követték egymást, de mindig visszataláltam a jóleső zabáláshoz.

Csak a lelki háttér felderítésével sikerült változnom. Nem azt mondom, hogy minden rózsaszín köd lett, mert ez egy folyamatos kemény harc, amit minden nap fenn kell tartani. Az evés sokaknak éppolyan függőség, mint a többi, de a jó hír az, hogy le lehet győzni és kordában lehet tartani.

Ha nagyon nem megy, nem hülyeség elmenni egy evészavarokat ismerő pszichológushoz, sokat segíthet.

Szerintem ne félj az egyetemtől, inkább tekintsd ezt egy lehetőségnek. Ne holnap, hanem ma kezdj el rendesen enni, kicsit mozogni (akár csak napi séta), és koncentrálj arra, hogy a kollégiumban és az egyetemen már olyan embernek ismerjenek meg az új ismerőseid, akinek fontos az egészséges étkezés, és lehet, hogy még nem tökéletes az alakja, de keményen küzd azért, hogy változzon, változtasson.

Hidd el, ezt tisztelni fogják az új ismerőseid, én is tisztelek mindenkit, aki ezt teszi. Ez a valódi emberség, ha nem elégedsz meg azzal, aki vagy, hanem próbálsz változni, próbálsz jobbá lenni, ha csak egy kicsit is, ha csak lassan is.

És ha ehhez tartod magad, változni is fogsz, külsőleg és belsőleg egyaránt.

2020. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, (sőt...), de neked egy jó pszichológus (is) kellene. Én is túlsúlyos vagyok, nem is kicsit... 158cm és 98kg vagyok. Mondjuk én még sosem fogytam 40kg-ot de tudom, hogy nagyon nem jó ez így. Nekem szerencsére egészségügyi problémám nincs, de nem is szeretném megvárni, igy heti 4-5x sportolok pár hónapja. Viszont vannak barátaim és ami még fontosabb, van egy férjem aki imád, ahogy vagyok. Utoljára általános iskolában ért bármi megaláztatás a súlyom miatt. Ha soha nem fogyok le, akkor is élem az életem. Te sem élheted le úgy az életed, hogy arra vársz, hogy egyszer lefogysz és majd akkor boldog leszel.
2020. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!