Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy kórosan...

Mit tegyek, hogy kórosan elhízottként kikerüljek ebből az ördöki körből?

Figyelt kérdés

Sajnos már egészen kiskoromtól fogva túlsúlyban szenvedek. Gyermekkoromban kialakult rossz szokásaimnak a következményeit pedig folyamatosan tapasztalom. Itt vagyok fiatal lányként, és már most tönkre van menve a bőröm, valamint a túlsúlyból adódóan magas a vérnyomásom, és a cukrom :(. Borzasztóan szégyellem, de 19 éves létemre a 163 cm-es magasságomhoz 106 kg-ot nyomok. Diétázni 12 éves koromban kezdtem el először, nyilván a mostani testsúlyomból következtetve magától értetődő, hogy ez a folyamat többször megszakadt, ennek eredményeképpen vagyok ekkora. Már olyan 5 éve folyamatosan ingázik a súlyom, minden évben lefogyok olyan 35-40 kg-mot, amit vissza is hízok. Tudom ez nagyon beteges, és elképesztően egészségtelen, rossz is belegondolni abba, hogy már eddig mekkora károkat tehettem a saját szervezetemben. Ez az ingázás többek között annak is köszönhető, hogy az eddigi fogyásaim egyáltalán nem egészséges módon mentek végbe, sajnos nagyon keményen koplaltam, ami többször vezezett ájuláshoz, a hajam pedig annyira megritkult, hogy azóta sem tudott regenerálódni. Azonban én a koplalós időszak után rögtön zabálásba kezdtem. Tisztában vagyok az egészséges életmód mennyivel kifizetődőbb lenne, de úgy érzem étkezés szempontjából csak a két szélsőség létezik számomra, nincs arany középút. Próbáltam már rendes, meghatározott kalórián belüli adagokat fogyasztani a diétáim során, de nem éreztem elég hatékonynak a fogyást, iszonyatos lelkiismeret-furdalás lett urrá rajtam, így maradt a koplalás. Úgy érzem ha most is elhatároznám magamat, nem tudnék normális életmódot folytatni, pedig legbelül tudom hogy az lenne a helyes. Az elhízottságomnak köszönhetően rengeteg megaláztatás ért, barátaim nincsenek, és a szociális készségeim nagyon alacsonyak. Ha minden igaz, szeptemberben kezdem meg egyetemen a tanulmányaimat, ahol ráadásul kollégista leszek. Nagyon félek tőle, mert ott már magamért kell kiállnom, de ez így nagyon nem fog menni :( Izgatottnak kéne lennem, de ehelyett rettegek attól, hogy nem fognak emberszámba venni, pedig sokszor álmodoztam már arról, hogy nekem is legyenek barátaim. Az álmodozásaim szintén beteges méreteket öltöttek, több órát is képes vagyok eltölteni azzal hogy elképzelem milyen is lehetne számomra ha szép lennék, és sok-sok barátom lenne. A valóságban a kortársaim eddig mindig csak bántottak. Sajnos úgy érzem hogy egyetemről nagyon hamar ki fogok esni, mert nem vagyok elég kitartó és talpraesett. Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy megváltozzon az életszemléletem a diétával kapcsolatban?

Egyébként ne haragudjatok, a kérdésem vége felé már nagyon elmentem az önsajnálat irányába, ez a rész már nem is igazán a fogyókúra kategóriájába tartozik, de ettől függetlenül köszönöm hogy elolvastátok, már az jól esett hogy ezt egy picit kiadhattam magamból :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

19/L


2020. jún. 25. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia. egy cipőben járunk, csak én 25 vagyok és 107 kg, 165 cm magassággal. Én azt tudom neked mondani, hogy minden fejben dől el tényleg, én is sokszor elkezdtem már helyesen étkezni, mozogni, de aztán 1 hét és abbahagytam, zabáltam megint, hiába van mellé IR-em, pajzsmirigy alulműködésem...De most szerencsére valahogy átkattant valami az agyamban és már 2 hete helyesen tartom az életmódot, és a sportot is beiktattam. Legalább heti 3x :)


Az egyetem részéhez nem tudok hozzászólni, mert én mindig is utáltam barátkozni és szerencsére nem voltam koleszos sem :D

2020. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez ugyanúgy meg kell érni, fel kell nőni agyilag, mint egy párkapcsolathoz vagy gyerekvállaláshoz... :)


Én egészségesen étkezem, kcalt és ugye IR miatt szénhidrátot számolok, nem vagyok éhes, jókat eszem és a testmozgást is élvezem (Itthon jó kis zenékre ellipszisezek)


De ha te szeretnél barátokat majd az egyetemen, akkor jó alkalom lehet edzőterembe menni és személyi edzőt felkeresni...


Emellett szerintem dietetikus segítségét is kérheted :)

2020. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg valakit keresni, aki hasonló cipőben jár? Nem tudom van-e erre valami hely :D Húznátok egymást, barátok lehetnétek, megoszthatnátok a sikereket, recepteket stb :D


Én egyébként voltam dietetikusnál és inbody mérésen is. Ezek alapján 1800 kcalt kell ennem egy nap, és 160 g CH-t.

2020. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen szélsőségesen étkező vagyok, nehezen tudok jól enni. Vagy sokat eszek nagyon, vagy inkább semmit.

Én is nagyon kövér vagyok, veled egy magas, 163 cm és 84 kg.

Igazából most egy jó ideje már nagyon odafigyelek arra amit eszek, nekem az segített ebben, hogy terhesség alatt terhességi cukrom lett, és dietetikus elmondta hogy egyek jól, akkor a baba érdeke miatt be is tartottam, nem is híztam terhesen szinte semmit, 82-vel lettem terhes, 86-al szültem. Aztán megint elkezdtem sokat enni, és felmentem 88-ra, most meg le 84-re mert újra kezdtem úgy enni ahogy a dietetikus ajánlotta. Fejben dől el, folyton arra gondolok, hogy ha nem tartom ezt be, akkor örökre ilyenre maradok.

2020. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzáfűznék még (első vagyok), hogy 2 éve én is lefogytam 111-ről 90-re és annyira jó érzés volt, de aztán lassan visszajött... (0 mozgás, sok rendelős kaja, sültkrumpli hamburger, kalóriatöbblet, ch többlet)


De már rosszul érzem magam miatta lelkileg, látszik a belemen, tokámon, szétrobbannak rajtam a ruhák, fennakad a hasamon a póló ... És szörnyű visszanézni, hogy 111-ről 90 lefogyva mennyivel jobban néztem ki, volt azért már alakom :D



szóval hajrá :) ha agyban eldől, akkor menni fog, de szerintem fontos, hogy élvezd az utat.

2020. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
250 kiló a kórosan elhízozz.
2020. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járok én is, csak én általában az első 10 kg után adom fel. Ha csak egyszer elcsábulok (általában ha kiakasztanak a munkahelyen vmivel) akkor vége mindennek és elkezdek zabálni, mert azt érzem, hogy mindent elrontottam, és ezért újra egészségtelenül eszek. Ebben a körben vagyok már én is évek óta, olyan szempontból kicsit másabb a helyzet, hogy én nem voltam mindig ekkora, 173 cm vagyok, most 115 kg, de voltam 65 is... Nem tudom, hogy szálljak ki, nekem már rámegy az életem, minden nap stabilan ez jár a fejemben, de tartósan én se tudok változtatni, hiába szeretem az egészséges kajákat, nekem nem tudja felülmúlni azt az érzést,amit egy pizza vagy egy sültkrumpli ad és kész.
2020. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

Üdv. a klubban!


Sajnos én is a mókuskerekezők táborát gyarapítom és vagy eszek vagy nem, de nekem is nagyon nehéz a köztes állapotot betartani, mert akkor úgy érzem, hogy megjön az étvágy, ha az ízét megérzem, ezért aztán elvetemültebb időszakomban akár 11 napot is végigtoltam leveken - hiába, utána kamatostul jöttek vissza a kilók és bizony a tapasztalataim szerint (ami van bőven, hiszen én már a fél életemet jojózással töltöttem le pl. 22 le vissza 40 kiló stb, többször megcsinálva körönként, 90 naposok, kalóriabázis, pufi rizs, sport, stb.stb), szóval tapasztalatom szerint a hízás fogyókúrákkal van kikövezve és valami olyasmi életmódra kell(ene) átállni, amit egy életen át lehet tartani - na, de ha valaki szeret zabálni, annak nem lesz az sem élet, ha csak salátákon él meg minden nap kalóriákat, szénhidrátot számolgat (ez sem élet szerintem), szóval mi marad?


A SPORT! Én most úgy egyeztem meg magammal, hogy nem mondok le a finom kajákról, mert nem bírok, de heti 5-ször sportolok és bár kilókban nem/alig látszik, viszont a ruháim bővebbek lettek, szóval az is valami. Talán majd beindul a mérleg szerinti fogyás is. Remélem! :(


Ne kérdezzétek, mennyi vagyok, de szerintem én vagyok itt a legkövérebb, szóval ne keseredjetek el: mozogjatok többet!


Szerintem ez az egyetlen, amit egy enni szerető egyén megtehet, mert semmiféle bogyó, csodamódszer nem segít hosszú távon, csak a mozgás.

2020. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

első vagyok, szerintem felejtsétek el a hülye diétákat, mert érthető ha feladjátok, mert csak arra gondoltok, hogy jaj semmit se ehetek, pont ak edvencemet nem ehetem jaj ne... életmódváltás. egyetek mindent, mértékkel, vagy lecserélve


az én kedvencem pl a rántott hús és a csoki : eszek rántott húst, ritkán, de akkor is sütőben sütve és zabkorpába forgatva, tk liszttel. a csoki pedig vagy 90% étcsoki, vagy pedig cukormentes és azt is csak 1-2 kockát :)



lehet csinálni kéne egy fogyiklubbot fbn és megosztani egymással a haladásokat stb:D



egyébként nagyon kevés idő volt az ami ténylegesen méréssel töltöttem, mert 1-2 hét és megy szemre, egyáltalán nem akadály az odafigyelés

2020. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még valami: ha valaki a külsőd, súlyod miatt nem barátkozik veled, azzal nem is érdemes foglalkozni, és ha ez megnyugtat, nekem sincsenek barátaim, de ezt én tudatosan választottam, mert semmi szükség érdekemberekre, lelki szemetesládának használókra és újabb csalódásokra.


Persze, xar, de még mindig jobb, mintha a hátam mögött kiröhögnének vagy jópofiznának őszintétlen módon.


Le kell xarni, ki-mit gondol és tudd, hogy ugyanolyan értékes ember vagy, mint bárki más, nem vagy kevesebb azzal, hogy több vagy! :)


8-as voltam, szia!

2020. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!