Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak kalóriaszámolga...

Hogyan fogyjak kalóriaszámolgatás nélkül?

Figyelt kérdés

Nem az egeszséges étrenddel,kevés szénhidráttal ,mozgással van bajom. Hanem hogy számolgatni kell kalóriát. Utáltam a matekot is mindig.

Más módszer nincs?



2020. jún. 26. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Regisztálj a kaloriabazis.hu-ra, akkor nem kell számolgatni, a rendszer számol helyetted, neked csak lemérni kell a kaját meg beírni.
2020. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ennek semmi köze a matekhoz, ma már rengeteg kalóriaszámlálós oldal, app létezik, neked nem kell számolnod semmit. És ha jóideig csinálod így, akkor egy idő után egyébként is ráérzel, hogy mennyi az annyi, és akkor már állandó dokumentálás nélkül is tudni fogod nagyjából, hogy mennyit ehetsz egy nap.
2020. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyàltalàn nincs szükség szàmolgatàsra a fogyàshoz. Àllj àt minőségi , teljes értékű ételekre + rendszeres mozgàsra, figyelj hogy ne told túl a szénhidràtot, kerüld a fehérlisztet, cukrot. Kb Ennyi.
2020. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Kalóriabázis. Van app is, letöltöd, beállítod a célt és kiírja a napi keretet. Utána beírod hogy miből mennyit vittél be és kiszámolja neked a kalóriát
2020. jún. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem yazio van,ez is nagyon jó,csak ajánlani tudom!!
2020. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
A kalóriaszámolgatás egyáltalán nem szükséges. Én 18 kg-t fogytam le, jó volt a módszer. Nem volt éhségérzet, fejfájás, kötelező sport, stb. Igaz volt akarat. Az a lényeg. A "jó lenne lefogyni" nem elég.
2020. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Én most tartok -14,5 kg-nál (20 hét alatt) és egy percig sem számoltam a kalóriákat. Egészséges ételek, ésszerű adagok, nincs nasi meg rágcsa, nem eszem késő este már.

A sport rendszeres. Számolgatni csak akkor kell, ha egy ésszerű életmódváltással sem indul meg a fogyás.

2020. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mozgásból kell több, és a súlyt nézni. Ha úgy is megy föl, akkor számolni kell. De szerencsére könnyű kiszámolni mert mindenre rá van írva. De ha nem vagy túlsúlyos akkor fölösleges számolni. Én tudom magamról hogy nekem 1890 a jó naponta, de ez a középtáv, ettől el lehet térni. Ha nincs étvágyad ne erőltesd, de ha kívánod néha lehet bűnözni is.
2020. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólókhoz csatlakoznék. Ha tudsz tudatosan táplálkozni és odafigyelni a mozgásra, akkor nincs szükséged a k.számolásra. Jó kaják, mérsékelt adagok, sok zőldség és hús, kevés üres kalória bevitele és mozgás. A kalóriaszámolás és az abban segítséget nyújtó appok a finomhangolásban segítenek, illetve rávilágítanak, hogy mennyire hízlalnak bizonyos élelmiszerek. Én a kalóriabázist használom 4 hónapja, de ma már fejben is menne. Az ember tudatosan átformálja a kajákat, amikor látja, hogy egy lightos főzelékben mennyit hozzáad az a 20-30 g olaj, amit a rántáshoz használsz, vagy, hogy egy családi rendezvényen nagyon rossz ötlet az ebéd előtti 4-5 pogácsát bedobni, mert annyi kcal van benne, mint a főételben.
2020. jún. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell kalóriát számolnod a fogyáshoz, a számolás csak arról biztosít, hogy tudatosan kalóriadeficitben maradhass. Számolás nélkül könnyen átlépheted a keretedet, és nem fogsz fogyni: pl lebecsülöd a rizs/krumpli mennyiségét, csak csipegetsz pár sor csokit, de ez lehet hogy már tönkrevágja a deficited.

Viszont, ha figyelsz az adagok mennyiségére(persze ezt is érdemes kitapasztalni, én régebben mérlegeltem mindent, szóval már szem mértékre be tudom lőni, mennyi krumplit ehetek pl), nem eszel szemét kajákat, próbálod csökkenteni kicsit a szénhidrátot, és sportolsz, nem csinálhatsz rosszat:) fogyás, és az egészséges szempontjából sem.

Sok sikert!

2020. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!