Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor jó naponta mérni a...

Most akkor jó naponta mérni a súlyt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Elvileg ugye nem érdemes gyakrabban mérni magunkat, mint 2-4 hetente. De már sokszor olvastam itt, hogy a legpontosabb, ha naponta reggel lemerjük a súlyt, és átlagolunk. Ez jó módszer szerintetek?
2020. jún. 27. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mérem naponta,szeretek tisztában lenni vele mindig,hogy hány kiló vagyok.
2020. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én annak idején hetente mértem. Mindig reggel, wc után, reggeli előtt. Ugyanekkor mértem magam körbe centivel is: mell, derék, csípő, comb, nyak.

Naponta felesleges. Az egészséges fogyás mértéke heti 0,5-1 kg. Az első 1-2 héten jön le több, de az főleg víz, meg salakanyag. Utána, ha több jön le, az főleg izom, és a zsír marad.

Tehát heti 0,5-1 kg. Az naponta 7-14 dkg.

Ezen mit akarsz mérni? Kb egy deci víz súlya. Semmi értelme.

2020. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:én mondjuk nem fogyózok,szóval nem kell ilyen változásokat követnem

De a 2.nak igaza van

2020. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, jó módszer az átlagolás, de a nagyobb ingadozást (pl. menstruáció idején) nem küszöböli ki. Ha viszonylag megbízható eredményt akarsz, 30 nap eltérés legyen a két mérés között.
2020. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem nagyon bejött a mindennapi mérekezés!


Készítettem egy excel táblázatot, amibe beleírom hogy hány kg vagyok aznap, hány kcal-t ettem, és mennyit égettem el sportolással. Amikor rámjön a zabálhatnék, akkor jó megnyitni és látni hogy milyen szépen, fokozatosan csorognak lefelé a kilók ha kitartó vagyok. Nekem már ezért is megéri vezetni. A másik, hogy néha előfordul hogy minden előzmény nélkül 0,5-1 kg-ot ugrál ide-oda a súlyom, ha csak heti vagy havi egyszer mérekeznék akkor nekem az csalódás lenne és könnyebben feladnám.


Más részről szerintem ha az ember életmódot vált, annak a lényege abban is rejlik hogy megismerd a saját tested reakcióit bizonyos dolgokra. Nekem például így tisztán látszik hogy menstruációkor hogyan ugrik meg a súlyom, de például nagyon jól lehet vezetni egy ilyen kis táblázatban azt is, ha vannak bizonytalan emésztési panaszaid. Nekem például problémát jelent néhanapján a puffadás, és úgy hogy tudom hogy nagyjából mit ettem, lassan rájövök mitől is van :)

2020. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első két hétben mértem mindennap. Most tartok a negyediknél és bár a tükörben látom, hogy zsírból fogytam, a mérleg két kilóval többet mutat. Remélem az edzések miatt. Csak a mérleg alapján én nagyon elvoltam keseredve, így úgy gondoltam, hogy ezt elfelejtem, mert a hosszútávú akaraterőm rovására megy. Két hete nem álltam mérlegen és sokkal jobb így a lelkem. Nyilván el leszek keseredve akkor is, ha újabb két hét után sincs fogyás, de igazából a testkép a lényeg azt hiszem.
2020. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!