Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez elfogadható...

Szerintetek ez elfogadható mennyiségű és minőségű étel egy napra?

Figyelt kérdés

Reggeli: 120 gramm teljes kiőrlésű kenyér, 1,5 ek 20% zsírtartalmú margarin, 100 gramm száraz főtt sertéscomb, 1 paprika, 1,5 paradicsom


Ebéd: 65 gramm ch csökkentett tészta (szárazon mérve), paradicsomszósz (házi cukormentes paradicsomszósz, hagyma, gomba, virsli, só, bazsalikom)


Nasi (ezekről próbálok leszokni, tudom, hogy nem jó): egy szelet mandulás brownie, két pohár limeos-mentás víz (kb. 4,5 gramm ch van egy deciben)


Vacsorát nem ettem, mert nem voltam éhes.


23/L, 175 cm, 200 kg



2020. júl. 20. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan 200 kg vagy? Érdeklődöm csak, nem bántó szándékkal kérdezem.
2020. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Komolyan. Vagyis kicsit felette, de az a plusz pár kiló már nem oszt, nem szoroz.
2020. júl. 20. 11:42
 3/22 A kérdező kommentje:
Eddig nyilván sokat ettem, és nem tudom felmérni, hogy amennyit most eszek, az megfelelő mennyiség, vagy sok/kevés, esetleg valamiből többet vagy kevesebbet kéne ennem. (Jó, a brownie egyértelműen nem jó, de megettem.)
2020. júl. 20. 11:45
 4/22 anonim válasza:
92%
Hát nem tudom, nem hangzik túl soknak, kb ennyit eszem én is az 50 kilómmal. Nem lehet, hogy szakértő véleményét kéne kérned? Mert az se jó, ha drasztikusan csökkented az adagokat. Illetve akár valami hormonzavar is állhat a dolgok hátterében. Érdemes lenne elmenni dokihoz. Mindenesetre sok sikert!
2020. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát hormonzavar az van, de kaptam gyógyszert, kell járnom kontrollra, hogy beállítsuk a dózist.


Dietetikusnál is voltam, de a mennyiségekről nem beszélt, csak általános dolgokat mondott. Kerüljem a cukrot, a fehér lisztet, egyek sok zöldséget, sovány húsokat, sovány tejtermékeket, részesítsem előnyben a teljes kiőrlésű pékárukat.


Ezen kívül semmi konkrétumot nem mondott, pedig egy füzetbe felírtam a kérdéseimet és vittem tollat, hogy mindent felírjak, de még arra se válaszolt, hogy hány kalóriát vagy mennyi fehérjét egyek, csak ilyen szavakat használt, mint a többet, kevesebbet, nem túl sokat, eleget. :(

2020. júl. 20. 12:27
 6/22 A kérdező kommentje:
Meg a "ki kell tapasztalni", ettől falnak megyek. Semmi támpontom nincs. Annyit se mondott, hogy X kalória/ch/akármi, és ha nem indul be a fogyás, akkor ennyi időközönként annyivel kell csökkenteni. Ez egy korrekt válasz lett volna a dietetikustól, de ehelyett minden konkrétumot került.
2020. júl. 20. 12:31
 7/22 anonim válasza:
100%
Esetleg a Yazio nevű alkalmazást ismered? Meg kell adnod a paramétereidet, meg a célod, utána kikalkulálja, hogy hány kalóriát kellene kb enned, hány gramm szénhidrátot, fehérjét, zsírt. Minden mozgást be tudsz írni, illetve az elfogyasztott táplálékot is, akár konkrét márkákat.
2020. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez drasztikus ekkora súly mellett lehetne fokozatosabb a kalóriamegvonás.

Fokozatosan

2020. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem étrend hanem éhezés.
2020. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez szinte koplalásnak tűnik.

Nem biztos, hogy jó az ilyen drasztikus változás. Szerintem is inkább a fokozatosan kéne.

Keress másik dietetikus. Össze kéne állítania egy étrendet, hogy tudd, hogy mit ehetsz, mennyit.

2020. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!