Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rizskása reggelire mennyire...

Rizskása reggelire mennyire kalória bomba?

Figyelt kérdés

Biorganik-nak a rízskásáját veszem. 150deci rízstej, plusz 4evőkanál rízskása. Ezt pedig fahéjjal eszem.

Ez jó reggelire?


2020. júl. 20. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Kb ebben a reggeliben 300 kcal lehet, ami kevés és elegendő is lehet egy reggelihez, ez függ a személyes szükségletedtől. A másik dolog, hogy lényegében csak szénhidrát van benne. Tehát hirtelen felemeli a vércukrot, gyorsan szívódik fel és hamar éhes leszel. A harmadik, hogy elég egysíkú, hinyoznak a vitmainok, ásványi anyagok.

Amit javaslok: legyen csak 2,5 evőkanál a rizskása és cseréld le a tejet 1,5 %-os tehéntejre, vagy joghusrtra. Ez a fehéjre és zsírtartalmat is picit (nem eléggé) megdobja, amik lassítják a szénhidrát felszívódását. (Pl kifőzheted víben a kását és utólag hozzákeversz joghurtot) Amásik, hogy egyél mellé zöldséget, gyümölcsöt és magvakat (ebből vigyázni kell a mennyiséggel, elég pár szem). A zöldség és gyümölcs a rost miatt segíti az emésztést, lassítja a többi komponens felszívódását és megvan belőle az első a napi öt adagból a megfelelő vitamin és ásványi anyag szükséglet kielégítéséhez. A magvak tudják megadni a zsírtartalmat, ráadásul a "jóféle" zsírokból.

Pl hasonló kalóriával, hasonló (vagy finomabb) ízzel a következő lehetne egy ideálisabb reggeli (így sem elég fehérjével):

2,5 evőkanál rizskása, 1 dl tehéntej, egy marék bogyós gyümölcs, egy marék mandula, fahéj

2020. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ehetek semmi tejterméket, allergia miatt, ezért a rízstej 😕

De sokat gondolkoztam, hogy kiprobálom gyümölcsel

2020. júl. 20. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem, nem tudtam. Akkor próbálkozhatsz például azzal, hogy eszel kicsivel többet a magokból, azokban is van fehérjre, a mandulában majdnem annyi, mint a csirkemellben. Én néha szoktam rizskását enni, és nekem például gyümölccsel sokkal finomabb is :) És tényleg egészségesebb
2020. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönööm 😊
2020. júl. 20. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy próbáld ki kókusztejjel, hogy ne csak rizs legyen rizzsel. (Kókusztejet készíthetsz magadnak is kókuszreszelékből.)
2020. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!