Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki csinált már 2 vagy többhétn...

Ki csinált már 2 vagy többhétnél hosszab Bőjtöt ?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő . Ha nem eszek csak vizet iszok vagy teákat akkor nem fog kárt okozni a gyomorba ? Nem fog ki lyukadni a gyomor ? Gyerek koromba azzal riogattak az öregek , hogy egyél mert kilyukad a gyomrom ezt nem értem . Miért raknak fel youtube ra videót , hogy 30 napos bőjt mennyire hasznos mert 3 nap után a méreg anyagok elkezdenek távozni a szervezetből ? érdekelne olyanok hozzászolása akik már túl vannak ezen vagy esetleg mit tudnak elmondani pozitivum és negativ véleményre gondolva . rajtam van kb 15-20 kg felesleg kb és soha nem böjtöltem még . de úgy érzem szükségem van erre . Köszönöm előre is a válaszotokat

#étkezés elhagyás
2020. júl. 31. 17:39
A kérdező szavazást indított:
Káros a szervezetre
Jó hatással van a szervezetre
Az emberek túl reagálják ha nem eszik .
semmi féleképp nem ajánlott
16 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

A szavazók között azért véleményt is fejtsetek ki . Nem a saját gondolatukra gondolok , hanem akik képbe vannak és tudja a miértjét is

:)

2020. júl. 31. 18:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Káros. Anorexiából gyógyult beteg vagyok, tehát van némi személyes tapasztalatom abban, hogy milyen hatásai vannak a hosszútávú koplalásnak a szervezetre. Igen, ha egy hónapig csak vizet meg gyógyteákat iszol, és nem viszel be szilárd táplálékot azzal éhezteted magad.

Ilyenkor a szervezeted nem jut megfelelő tápanyagokhoz, és elkezdi a raktárokat felélni. Ez jól hangzik, épp ezt szeretném, gondolhatnád most, de valójában ez egyáltalán nem jó irány. Először is, a szervezeted ilyenkor először az izomzatot kezdi el lebonta i, mert abból sokkal könnyebb energiát szereznie, mint zsírból. Természetesen valamennyi zsírt is fogsz veszíteni, de hiába mutat majd kevesebbet a mérleg, a tetemes izomvesztés miatt formátlan leszel, és a problémás területeken továbbra is zsíros maradsz, vagyis elégedetlen leszel magaddal, valamint az izmok elvesztésével eléred azt is, hogy a normális életviteled során már kevesebb kalóriát fog a szervezeted elégetni, mert az izmaid nyugalmi állapotban is használnak energiát, ellentétben mondjuk a zsírszövettel.

Ezen kívül mindenféle betegségekre számíthatsz: vitaminhiány alakulhat ki, hajhullás kezdődhet, ha sokáig folytatod ezt a fajta "életmódot", akkor elmaradhat a menstruációd, totálisan felborulhat a hormonháztartásod, elkezdhetsz szőrösödni, kialakulhat inzulinrezisztencia, cukorbetegség, a sok gyomorsavtól, amit nem tud semmilyen étel felszívni, gyomorfekély is kialakulhat (kilyukad a gyomrod), valamint ha a böjt után enni kezdesz, akkor az addig éhező, lelassult anyagcseréjű szervezeted azonnal raktár üzemmódba kapcsol, és vissza fogod kapkodni szépen a leadott kilókat, mert arra készül, hogy a legközelebbi éhezős időszakra tartalékot képezzen.

Szerencsétlen esetben pedig az egész böjt mögül elveszhet a tudatosság, és ha már csak a tökéletes testkép hajszolása marad meg, az pszichés zavarokat okozhat: anorexia, bulimia, depresszió.


Röviden összefoglalva egy életre tönkreteheted magad mind fizikailag, mind lelkileg egy ilyen böjtöléssel. Ennél sokkalta egészségesebb és tartósabb módja a fogyásnak az életmódváltás és a sport, ami tudom, hogy nehéznek hangzik, de hidd el, egy 30 napos böjt legalább akkora akaraterőt kíván meg, mint az, hogy minden nap rávedd magad az egészséges étkezésre és a mozgásra, azzal a különbséggel, hogy utóbbi esetben nem sanyargatod magad, és nem ártasz a testednek, hanem valami hasznosat teszel magadért, az egészségedért. Ez lebegjen a szemed előtt.

Hidd el, meg lehet csinálni!


Én világ életemben utáltam sportolni, de mióta életmódváltásba kezdtem, és megtaláltam a nekem való mozgásformát, azóta a sport igazán feltölt és kikapcsol, és nem utolsó sorban jót tesz a mentális egészségemnek. :)

2020. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát hivatalosan egy faszi kb. 1 évig böjtölt ellenőrzött/orvosi keretek között megfelelő vitamin és elektrolitbevitellel, de ő asszem 200 kiló felett volt. Mindenesetre túlélte, tehát akin van felesleg, annak semmi baja nem lesz egy pár napos böjttől.


Én inkább léböjt párti vagyok, mert azzal tényleg kibírtam 11 napot, sima vízböjttel csak 3-at, de a harmadikon már brutál xarul voltam, szóval szerintem ez egyénfüggő és ha belső indíttatásod van, akkor menni fog, próbáld ki s ha nagyon xarul vagy, akkor legfeljebb abbahagyod! Szerintem csak addig érdemes csinálni, amíg az ember jól érzi magát tőle és nem viszi túlzásba....


Van fent egy dietetikus csaj a youtube-on, az ő egyik böjtös videójában hallottam a böjtös rekordról, ha valakit érdekel: Pődör-Novák Réka a dietetikus neve.

2020. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akinek 15-20 kiló feleslege van, annak bőven van mit lebontania a szervezetének, tehát nem fogja sem az agyaddal sem a gyomroddal kezdeni, de nyilván minden fejben dől el és aki bebeszéli magának, hogy káros, az nem is lesz tőle egészségesebb.


Én rendszeresen böjtölök, ha belső igényem van rá és nekem is van miből, tehát nem a levegőbe beszélek. De nem tartom egészségesnek a víznapokat, inkább a frissen facsart leveket, na az tényleg jó!


Lásd: Joe Cross!

2020. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
2-es vagyok. Persze, hogy egy párnapos böjttől senkinek semmi baja nem lesz, de a kérdező itt 30 napig szeretne teákon meg vízen élni. Véleményem szerint ez rohadtul nem egészséges, még túlsúlyos emberek esetén sem.
2020. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
3-as,4-es vagyok: szerintem sem egészséges 30 napig vízböjtölni, de a testépítős csávó, aki 40 napig végigcsinálta, kétség kívül ledobott 20 kilót - bár szerintem, ha léböjttel csinálta volna, az arca egészségesebben nézne most ki.
2020. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem is vonom kétségbe, hogy lehet vele fogyni, azt viszont nem hiszem, hogy ennek nem lesznek egészségügyi következményei, illetve, ha valaki kifejezetten fogyókúrás céllal böjtöl, akkor legjobb esetben is jojózás lesz a vége.
2020. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a böjt nem is fogyásra való elsősorban, hiszen az első evős napon már visszajön, hanem tisztulásra, regenerálódásra, mert a szervezet akkor ráér nagy takarítani, nincs elfoglalva az örökös emésztéssel.
2020. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!