Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljem el, hogy...

Hogyan kerüljem el, hogy beleessek mindig ugyanabba a hibába a diétánál? (Bőv.lent).

Figyelt kérdés

Sokszor kezdtem bele, hogy egészségesen étkezzek, pajzsmirigy és hormonproblémák miatt is. Viszont a testemet egy börtönnek érzem már, egyszerűen egész életemben szenvedtem miatta. Alig tudok fogyni. De ha a diéta miatt lemegy akár csak egy kiló is, mondjuk 2-3hét alatt én annak annyira örülök, hogy túlzásba viszem. Nem bírom rávenni magamat utána, hogy egyek, olyankor mindig kalóriát számlálok. Így jobban belegondolva általában úgy indulok, hogy 1400-at eszek amit szépen leviszek odáig, hogy 200-400 kalóriát viszek be naponta, undorodok az ételtől és magamtól is amiért eszek. Viszont ez meg nem hatásos, ilyenkor sose fogyok tovább. Ezt csinálom addig amíg nem lesz depressziós hangulatom egész nap és kerülök abba az állapotba, hogy alig van energiám és az összeesés szélén állok. Mikor látom, hogy hiába szenvedek mert nem megy lejjebb a kilók száma akkor engedek a csábításnak és megeszem a rosszabb ételeket is és nem törődök az étkezéssel. Aztán undorodok attól amit a tükörben látok és megint nekikezdek a diétának egy ideig jó, és nem eszek eleget. Kezdődik újra a mókuskerék.

Hiába fogadom meg mindig, hogy nem fogom éheztetni magam, az elmúlt kb.12évben szinte mindig így csináltam (25vagyok).


Hogyan kerüljem el, hogy ne akarjam éheztetni magamat valahányszor belekezdek az egészséges étkezésbe.



máj. 2. 02:16
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Menj pszichiáterhez.
máj. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A szakorvosok sokat segítenek, dietetikus és pszichológus/pszichiáter. Ugyanis étkezési zavaros vagy.

Ne mérd magad állandóan. Én havi egyszer mérem magam, mert akkor nem ugrál a súlyom, és így folyamatosnak érzem a változást. Nem könnyű megállni, hogy ne nézegesd folyton magad, de határozd el, hogy csak aznap a hónapban és tartsd magad hozzá.

máj. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beláthatod, hogy ez egy sokkal komolyabb és összetettebb probléma, hogy itt jó tanácsot tudjunk neked adni. Felismerted hogy problémád van, szuper! Mosz menj el pszichológushoz. Ő fog tudni neked segíteni hosszú hónapok/évek munkájával.
máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Kellene egy stabil reggeli. Sós, sok zöldséggel. Ez nagyban segit hogy ne legyél éhes a nap során. Ha így is falásrohamod van az már érzelmi evés. Ezen túl 3 orankent egyel valamit
máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ne számolgass.

Napi 3* normál adagot egyél és mozogj valamit mellé, napi fél óra torna/tánc, vannak ilyen videók a neten vagy menj ki kocogni, biciklizni. Vagy 1-2 óra tempós séta.

máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es falásrohamaim nincsenek, csak van, hogy kevésbé figyelek oda arra hogy mit eszek meg, illetve olyankor nem számolok kalóriát. Stabil reggelim nem igazán lehet, 12órázok 4műszakban.

3óránként enni nem lenne túl sok?

máj. 2. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető szemléletváltásra, van szükséged. Rossz a hozzáállásod.

Az egészséges testsúly elérésèhez, majd fenntartásához következetes, tudatos, folyamatosan fenntartott életmódvàltás ( evéskontroll, mozgás, mentális egészséggel való törődés) kell, nem időszakos koplalások, majd túlevés/elhanyagolás.

A számolgatás nem rossz dolog, el lehet kerülni vele a hízást,túlfogyást, csak ne váljon egészségtelen rögeszmévé, nem szabad átesni egyik végletbe sem.

máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 óranként tök felesleges enni, alapvetően semmi szükség rá normál étkezés mellett ( napi 3). Csak akkor oké, ha valóban kis adagokat eszel és ezért van rá szükség.
máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy néz ki egy heted a 12 órás műszakot tekintve?

A munkában milyen hosszú és milyen gyakoriságú szünetek vannak és van-e alkalmad rendesen enni? Hogyan vannak a szabadnapok?

Pl.ha valaki 6-ra jár, ehhez fél ötkor kel, este 7-re hazaesik, napközben nem tud rendesen étkezni, csak számolatlanul bekap valami egészségtelent a szünetekben, pl.2 lekváros táskát vagy kakaós csigát, este meg befalja az egész napi adagját, az se jó.

máj. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
4-kor kelek, 7-re érek haza, indulás előtt most már szoktam enni reggelit, de egyébként nap közben nem eszek, max ha rosszul vagyok az automatából veszek egy műzliszeletet vagy csokit. Váltakozva vagyok éjszakás meg nappalos, szabadnapjaimon nem reggelizek és inkább csak valamit bedobok, van, hogy csinálok salátát. De egyébként inkább csak veszek egy péksütit meg csinálok még csirkemellet. Esetleg még eszek mellé egy csokit, de mostanában azt se igazán, valamiért kezdem megutálni az ízét.
máj. 5. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!