Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb étkezés?...

Melyik a legjobb étkezés? Legjobb életmód?

Figyelt kérdés
Tehát vmi leírást keresek, amivel súlyt lehet tartani és mégis szinte bármit enni.Atkinsel fogytam le 15kgot és tartani szeretném és keresek valami egészséges életmódot, mert nem szeretném magamtól örökre megvonni a szénhidrátokat...
2010. aug. 5. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha most fejezted be az Atkinst, a szervezeted eléggé ki lehet éhezve a szénhidrátokra, szóval óvatosan.. Ne hirtelen, hanem nagyon kis lépésekben csináld, most légy okos, mert később hozzászokik a tested, de most még máshogy reagálna egy ch-ban gazdag ételre. Reggeliként beiktathatod a zabkását, tömény szénhidrát, de jól megdolgoztatja a gyomrod, mire megemészted, (lassan felszívódó) és szinte az egész élelmi rost, sok vitamin stb. Szóval kezdetnek reggelire szerintem tökéletes, ebédre valami Atkins fogás, vacsora szintén. Idővel ebédre is beiktathatod a szénhidrátot, de 1 hét ilyen féle segítség biztos, hogy kell.
2010. aug. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Húsok, húskészítmények:

Ajánlott: sovány húsok (sertés, marha, pulyka, csirke, hal, borjú, házinyúl, galamb), sovány felvágottak (gépsonka, csirke- és pulykafelvágottak, párizsi, krinolin, baromfi virsli).

Nem ajánlott: zsíros húsok, belsőségek, kivétel máj, hízott szárnyasok (kacsa, liba, tyúk), füstölt húsok és húskészítmények, zsíros felvágottak, kolbász és szalámifélék.


Tej, tejtermékek:

Ajánlott: savanyított tejtermékek (kefirt, joghurt), sovány sajtok (Óvári, Tenkes, Túra, Köményes).

Nem ajánlott: tej (egyéni tolerancia függvényében), zsíros sajtok, füstölt sajtok, tejföl, tejszín.


Zöldség- és főzelékfélék:

Ajánlott: burgonya, brokkoli, sárgarépa, fehérrépa, kapor, fejes saláta, tök, paraj, sóska, padlizsán, cukkíni, zöldbab, zöldborsó, gomba, paradicsom, paprika, uborka, karfiol.

Nem ajánlott: káposztafélék, karalábé, szárazbab, lencse, sárgaborsó, kukorica,


Gyümölcsök:

Ajánlott: alma, őszibarack, sárgabarack, meggy, dinnye, szilva, eper, málna, egres, datolya, füge, mazsola, körte, narancs, mandarin, grapefruit..

Nem ajánlott: szőlő, banán


Gabonaipari és édesipari termékek:

Ajánlott: rizs, búzadara, búzaliszt,félbarna kenyér, zsemle, háztartási keksz, babapiskóta, kétszersült, pászka, pirított kalács.

Nem ajánlott: makaróni, spagetti, 4-6 tojásos tészták


Tojás:

Ajánlott: főzve, teflonba sütve tükörtojásnak, lágy tojásnak

Nem ajánlott: zsírosan elkészített rántotta.


Italok:

Ajánlott: tea, gyógytea, víz, szénsavmentes ásványvíz, gyümölcs- és zöldségprésnedvek, paradicsomlé, szénsavas üdítők, szénsavas ásványvíz, alkoholos italok

Nem ajánlott: kakaó és tejes turmixok


Fűszerek:

Ajánlott: babérlevél, petrezselyem, zeller, citromlé, fahéj, vanília, édes-nemes paprika, szegfűszeg, borsikafű, szegfűbors, kakukkfű, kömény, só, kapor, fokhagyma, vöröshagyma, majoránna, bazsalikom.

Nem ajánlott: csípős, izgató fűszerek (torma, mustár, bors, erős paprika, chili, curry,


Zsiradékok:

Ajánlott: csökkentett zsírtartalmú készítmények (vajkrém, light margarinok, csak kis mennyiségben javasoltak a növényi eredetű zsiradékok (olaj, margarin).

Nem ajánlott: állati eredetű zsiradékok (sertés és baromfizsír, tepertő, szalonna, olajos magvak (tökmag, napraforgómag, dió, mogyoró, mandula, mák).

2010. aug. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kb így fogytam le, és vagyok vékony már évek óta.

És köretnek mindig párolt zöldséget, mondjuk kukoricát is, vagy rizst, rizibizit ettem, sültkrumpli helyett.

És sok salátát nyomok :)

2010. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!