Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen hosszú volt a leghossza...

Milyen hosszú volt a leghosszabb stagnálásod, olyan periódus mikor nem csökkent a súlyod, pedig becsületesen tartottad a diétát?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok erőt, mert nagyon nehezen tudom ezt az időszakot átvészelni.
2020. szept. 17. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hónap!
2020. szept. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónap... Talán most kezdett el a mérleg nyelve megint lefelé kúszni, pedig még van rajtam 15 kg felesleg.


Maradj kitartó! Nem szabad semmiképp visszatérned ez idő alatt a régi szokásokhoz, amik az elhízáshoz vezettek.

2020. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eddig 7 kg-t fogytam. Most van az, hogy második hónapja meg sem mozdul a súlyom, sőt puffadok is hozzá... pedig nem eszem többet mint eddig. Nagyon nehéz ez az időszak, ilyenkor szokott elszakadni a cérna... :(
2020. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Nekem most 1,5-2 héten át stagnált, de azért mert sokszor teljesen eltértem a diétától. Rengeteg alkoholt ittam plusz zsíros cukros magas kcal tartalmú kajákat ettem.


Összeköltöztem a barátnőmmel, míg a folyamatos házavató buli barátokkal stb... miatt ugyan azon a súlyon maradtam.


Rendes diéta mellett nem tud stagnálni, mert a lényeg hogy mindennap méred magad és ha azt látod hogy 1 hét alatt még 0.5kg sem ment le, akkor valamit változtatsz.


Kevesebbet eszel, többet mozogsz.


Vagy ha már nincs sok súly hátra és a finish fele vagy akkor meg diéta szünetet tartasz 1 hétig, ami azt jelenti hogy a kcal szükségletednek megfelelően eszel, azaz nem fogsz hízni sem fogyni.


Majd neki indulsz megint.


Ezek a módszerek nagyon alacsony zsírszázalékig működnek. Ha jóval 10% alatt vagy akkor történhet hogy ezek önmagukban már nem igen működnek és egyedi dolgokkal kell próbálkozni.


Viszont ebben a kategóriában szerintem senki sem tart ott. Az már testépítés kategória.


Így kicsit értelmetlen a kérdés.

2020. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: ez nem teljesen igaz. Simán előfordulhat, hogy megfelelő kcal bevitele mellett is elkezd valaki stagnálni. Leggyakrabban hormonális okai vannak (nem betegség, szimpla átmeneti állapot, akár stresszhormon, akár bármi más miatt), mivel a zsírszövetekhez foggal körömmel ragaszkodik a szervezet, (főleg nők esetében,) ennek csökkenése pedig képes érdekes dolgokat kiváltani. Nem véletlenül létezik a szénhidrát ingáztatás, az még profik esetén is egy eszköz ennek az időszaknak a csökkentésére, gyorsítására. Persze csak ésszel. És nem is kell 10% testzsír alatt lenni ehhez, nőknél az már amúgy is konkrétan életveszélyes tartomány lenne.

Szóval de, a stagnálás diéta során természetes. Ettől függetlenül érdemes átnézni, hogy nincs-e hiba a rendszerben: kcal, makrók, mikrók, mozgás, folyadékbevitel rendben van-e. Ha igen, akkor lehet cselezgetni ezzel-azzal, ami vagy bejön, vagy nem, vagy türelmes lesz az ember, és kivárja a végét.

2020. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 hát ez nem igaz én már napi 1000 kcal és 50g CH-nál tartok, mert nagyon meg akartam nyomni, hogy beinduljon és még így sem megy tovább a fogyás, ennél viszont már nem fogok tovább lejjebb menni, most épp ellenkezőleg, a növeléssel kísérletezem. Most váltok taktikát, próbálkozom, hogy mire reagál a szervezetem.
2020. szept. 17. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Eddig 2 hónap volt a max, amikor semmi nem ment le. Tartottam mindent ugyanúgy, és beindult újra. Hosszabb fogyásnál ez természetes, ha a szervezet pihen egy kicsit időnként. Én épp a 19. hónapban járok a fogyásban. Nem idegeskedek már ezen, elengedtem. Nem versenyzek senkivel, hogy fontos legyen mikor mennyit fogyok vagy nem fogyok. Tökmindegy. Mivel életmódváltásba kezdtem, ezért ez egy életre szól, nem időszakos fogyókúra. Jól haladok. Amikor a testem úgy érzi fogyok, ha nem akkor kicsit megáll, majd újra fogyok, és így tovább. Ennyi.
2020. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!