Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért érint rosszul az egészsé...

Miért érint rosszul az egészséges életmód?

Figyelt kérdés
Kb 1 évig jobban odafigyeltem arra, hogy mit eszem, viszont konkrétan 1 gramm sem ment le rólam, bár tény, hogy sokat ettem az egészséges ételekből, mivel a fogamzásgátló miatt folyamatosan éhes vagyok. Nagyjából 1 hónapja csaknem felére csökkentettem a napi kalória bevitelemet, számolom, 1800, maximum 2000 kalória, tudom ez sem túl kevés, de 120 kg vagyok a 172 centimhez, és nem akarok éhezni mert akkor csak jojóznék, így eddig fogytam is 7kg-ot, de 1-2 hete megint leállt a fogyás. A legnagyobb gondom viszont az, hogy vagy székrekedésem, vagy hasmenésem van, mindez az utóbbi 1 évben mióta odafigyelek az étkezéseimre, de 1 hónapja mégjobban...konkrétan egyszer 2 napig semmi, aztán hasmenésem van csak úgy, és nagyon el vagyok keseredve. Ingerlékenyebb is vagyok, hisztis, többet vagyok beteg is. 20 évig egészségtelenül ettem, anyukám eléggé zsírosan főz, sok tészta, stb, mégis semmi bajom nem volt amíg el nem kezdtem odafigyelni, pedig azt hittem majd fordítva lesz. Teljesen tanácstalan vagyok mihez kezdjek, mivel ennek nem így kellene lennie. Adtam vért és plazmát is, ahol voltak előtte vizsgálatok, azt mondták tökéletes, vagy ezek nem terjednek ki mindenre és érdemes lenne orvoshoz menni? Egyáltalán erre van lehetőség így járvány idején? Előre is köszönöm ha segítetek

2020. okt. 2. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelentenek nálad az egészséges ételek? Miket eszel, és kb mennyit?
2020. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1/1

Jogos, ezt kihagytam. A cukrot próbálom kiiktatni az étkezéseimből, a kenyér fogyasztásomat is jelentősen csökkentettem, ha eszek akkor is rozskenyeret, szalámi és hasonlók helyett csirkemellsonka, főtt ételnek csirke, párolt zöldség vagy nyers zöldség, rakott sajtos karfiol vagy hasonló, káposztás ételek, rizs, ritkán teljes kiőrlésű tészta. Régen szinte semmi zöldséget nem ettem, mivel nem vagyok oda értük, de már azt is bevezettem az étrendembe. Egyébként sokszor Teletálas ételt rendelek és azt eszem, mivel nem mindig jut időm főzni, vagy pedig megeszek egy Polcz ételt magában (ez is teljesen adalék és minden mentes). Ha mégis megéhezem akkor eszek egy görög joghurtot, vagy gyümölcsöt, esetleg egy protein shaket ha nagyon édesre vágyom, de szerencsére nem vagyok édesszájú.

Még annyi amit kihagytam, hogy bár nem lett tesztelve de valószínűleg laktózérzékeny vagyok, mivel a laktózmentes és növényi termékektől semmi bajom, szóval igyekszem is ezeket előnyben részesíteni, de azt külön megérzem ha esetleg rendes tejterméket fogyasztok és meghajt, úgyhogy azokat próbálom kerülni.

2020. okt. 2. 22:17
 3/9 anonim válasza:
Ajánlani tudom hogy látogass el egy diatetikushoz
2020. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban úgy tűnik érdemes szakértőhöz fordilnod. Vagy mélyebben képezni magadat.

Nem tudom eddig milyen forrásokra alapoztál, de amit írsz abban sok hibalehetőség van.

Ez így nem az "egészséges életmód" . Az, alkatod és tevékenységed szempontjából keresendő. Igy mégcsak nem is egészséges táplálkozás.

Ajánlom mélyedj el az ajurvédikus szemléletben.


A fogamzásgátlók tudtommal hormonháztartást befolyásoló szerek. Így önmagukban is alkalmassak, hogy szétk@#ják az egészséges testi folyamatok rendszerét.

2020. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már voltam étrend tanácsadónál is, ő kb azokat a változtatásokat javasolta amiket én bevezettem, de lehet megpróbálok egy "komolyabbat" keresni és mindent magamnak elkészíteni. A fogamzásgátló tudom hogy nem a legjobb dolog a világon, de az "inkább dagadt legyek mint terhes" elvet vallom főleg így 21 évesen, bár már párszor megfordult a fejemben hogy abbahagyom, természetesen ha kiderül hogy az a ludas akkor kénytelen leszek 😕
2020. okt. 3. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van. 1: már eleve nem volt jó az emésztésed a korábbi étrendedből kifolyólag, csak szerencsétlen módon ez csak akkor mutatkozott meg, amikor diétázni kezdtél. 2: korábban alig vittél be rostot, aztán hirtelen jóval többet kezdtél enni belőle, ami okozhat egyeseknél panaszokat. Az se mindegy, miből jönnek a rostok, pl. a főtt zöldségek sokkal könnyebben emészthetők, mint a teljes kiőrlésű gabonák. Az ingerlékenység, rosszabb immunrendszer lehet pl. amiatt, hogy túlzottan lecsökkentetted a zsírbevitelt. A fehérjék megfelelő emésztéséhez is szükséges némi zsír, én pl. ezért sem tartom jónak a fehérjeporokat és a csökkentett zsírtartalmú élelmiszereket. A teletálas és a Polcz ételekből nem tudom, milyeneket eszel, se ezek se biztos, hogy annyira egészségesek vagy neked valók. Próbálj több feldolgozatlan ételt enni, és kevesebb készételt. Ha kevés időd van főzni, készíts egyszerű, gyorsabb ételeket, vagy főzz előre több adagot és fagyaszd le.

Ha a fogamzásgátlóhoz ragaszkodsz, de biztos vagy benne, hogy mellékhatásai vannak, írass fel egy másik fajtát. Van, aki többet is kipróbál, mire megtalálja azt, amitől nincsenek problémái.

2020. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6/6 Köszönöm szépen a tanácsokat! Valószínűleg inkább át fogok állni a csakis saját magam által készített ételekre, abban legalább tényleg tudom mi van, és talán könnyebben ki tudom szűrni mi az ami nem tesz jót esetleg nekem.
2020. okt. 3. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha laktózintoleranciad van és fogyasztasz tejterméket, akkor az okozhat hasmenést, de székrekedést is (előbbi a gyakoribb).


Székrekedés ellen javallott a sok rost, elegendő zsír és folyadék bevitel. Ha valamelyik kevés, az is okozhatja a gondod.


Esetleg próbálj meg minél kevésbé feldolgozott élelmiszereket választani. A tartósított, ill. kiszállítós kajákban ki tudja mi van, ami nem tesz jót az emésztésednek és összességében a testednek. Én heti 2x szoktam főzni és dobozolok. Igaz, akkor elmegy akár 2 óra is a napból, de napokig nincs gondom arra, hogy mit vigyek magammal enni.

2020. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Én is rájöttem, hogy laktózérzékeny vagyok. Rendelt ételt is így próbáltam választani, de attól is volt, hogy felpuffadtam mint egy víziló, meg rámjött a mérges macska perem alá effektus...

Ha magamnak főzök, jó minőségű alapanyagokból, a világon semmi de semmi bajom sincsen.


Szerintem a kiszállítós menüs kaját megdurrantják azért ízfokozóval, van benne mondjuk vegeta, glutamát... És ha erre érzékeny vagy, korábban meg teljesen házi koszton voltál, akkor megviselhet.


A POLCZ cuccok összetevői jók, viszont nekem némelyiknek eléggé megvan az a konzerv íze, amiért pl eleve nem szeretem a konzerv kaját. Na meg a legtöbben hüvelyes van, amire, ha érzékeny vagy, csinálhat Neked gondot.

2020. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!