Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Más is észrevette hogy mintha...

Más is észrevette hogy mintha az embernek lenne egy “természetes” testsúlya amit viszonylag könnyű tartani de csökkenteni nagyon nehéz és nem tartós?

Figyelt kérdés

A megfigyelésem magamon és a tágabb családom női tagjai alapján (akik élnek meg akik már öregek/meghaltak de a múltban ilyenek voltak). 165-170 cm körül vagyunk, sportos életmód, homokóra/körte alkat és az életünk nagy részében 65 kg körül.

Ha le akarunk ez alá menni, akkor az csak kemény diéta árán megy és valahogy sosem tartós. Ahogy a hízás sem (szerencsére).

Én 167/63 vagyok épp, voltam 70 amikor nagyon elszaladt a ló, meg 55 is amikor nagyon alacsonyan tartottam a kalóriát. Jó lenne 58-60 kg-nak lenni de most heti 3 edzéssel (futás/kondi, 400-800 kcal elégetés per edzés) és napi 1400 (pihenőnap)-1800 (edzős nap) kcal-lal már nem megy lejjebb a mérleg. Bele kell törődni? Nem akarom csökkenteni a kcalt, se emelni a sportot mert azt keresem, ami örökre tartható lesz.


Elmúlt 7 nap alapján a napi átlag makróban: (mérem ilyen applikációban)

1521 kcal

162 g ch

64 g fehérje

64 g zsír


Szeptemberben voltam 66 kg, azóta számolom pontosan és csak ennyi ment le. Edzés mindig is volt/van.

Valami ötlet?



2020. nov. 6. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Stagnálás előfordul, viszonylag alacsony kalória deficited van az étkezéssel, ahhoz képest a 3 kg is rengeteg, valószínűleg az edzésen kívül is aktív vagy. Szerintem teljesen jó ez, csak csináld tovább.
2020. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Ez a természetes. Én évek óta tartom a 40-et, se hízni, se fogyni nem tudok.
2020. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
ez a "természetes testsúly" relatív dolog, tehát mindenkinek más. aki egész életében gyors kajákon élt, annak az elhízott a természetes, de egy hindunak vagy buddhistanak peldaul akik megvalogatjak hogy mit esznek es mennyit, azoknak a sovány lét a természetes.
2020. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Mindent meg lehet csinálni, de a való életben nem így működik. Én hízni szeretnék, de van egy életvitelem és kalória bevitelem. Sosem számoltam ki, de szerintem minden napra hasonló jönne ki bevitt és elégetett kalóriára. Ha most nagyon megerőltetném magam, és elkezdeném növelni a kalória bevitelt, hízásnak indulnék. Ha meg fogynom kéne és fejben össze raknám a dolgot, akkor le tudnék adni 5-10 kilót elég gyorsan. Fejben dől el, de nem akarom magam szarul érezni. Ezért stagnál, mert így jó.
2020. nov. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem a 61 ilyen 175 centihez. Néha feljön pár kiló, de ugyanennyire áll vissza mindig. Vagy volt, hogy betegség miatt fogytam hirtelen 6 kilót. Utána is 61-re állt vissza idővel.
2020. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen én is észrevettem.De van ennek tudományos magyarázata is (egy elhízásról szóló dokumentumfilmben pont erről volt szó,de sajnos nem emlékszem mi volt a címe).Én 15 éves korom óta 57-58 kg vagyok,most vagyok 30 éves.Nagyon szigorú diéta alatt voltam 55,illetve a karantén végére voltam 60,de most megint 58 vagyok. Habár gondolom a homeosztázis is közrejátszik ebben.De ha jobban belegondolsz,elég nagy bajban lenne az emberiség (evolúciós szempontból) ha olyan könnyen le lehetne fogyni vagy meg lehetne hízni.
2020. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vettem ezt észre. Sőt, mások sem a környezetemben.
2020. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, észrevettem.

Pár hét összeszorított foggal tönrténő konkrétan koplalás után (igen, tudom, hogy nem szabad, de már elegem volt) sikerült lemennem 53 kg-ra, utána elkezdtem minimálisan enni (nem sokat, csak ilyen 1200 kcal körül), szinte egyből vissza 59-re :(

Sosem leszek vékony, vagy esetleg szédeleghetek az éhségtől egész életemben.

2020. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
Igen, csak én felfelé próbáltam billenteni rajta de pluszt felszedni is rohadt nehéz ha beáll az ember egy természetes súlyra. Először tök gyorsan szedtem magamra 5 kilót, utána meg 2 év alatt még kettőt. Anyám ugyanezt csinálta amíg fogyni próbált, csak visszafelé.
2020. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vidd le a ch- t, emeld a zsírt.
2020. nov. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!