Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A jóga tényleg jó alakformásra...

A jóga tényleg jó alakformásra, fogyásra? +5-10 kgval is lehet rendesen csinálni a gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
Minden videón amit néztem, csak normál, de inkább vékonyabb nők mutatják be a gyakorlatokat. Rajtam van felesleg, és nem tudok annyira hajolni meg ilyenek.
2020. dec. 30. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet csinálni, anyum jógaoktató és abban a csoportba, amibe én járok, vannak egészen duci nők is, szerintem nem csak 5-10 plusz kil van rajtuk. Ők is csinálják rendesen, mert az a lényege, hogyha nem, akkor az oktató kijavít. De ha vmit nem bír, akkor nem csinálja, mert azzal csak ártana
2020. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

A jógában nincs olyan, hogy "rendesen". Minden gyakorlat úgy rendes, ahogyan azt végre tudod hajtani. Nyilván először érdemes oktatóhoz járni, hogy megtanuld a gyakorlatokat helyes végezni, hogy ne okozz magadnak sérülést, de ez testalkattól független. Ha pl egy előrehajló pózban neked a kezed a térdedig ér le, akkor neked az a "rendes" végrehajtás, gyakorlással majd jobb lesz. A jóga elsősorban arról szól, hogy megismerd és urald a testedet (és az elmédet). A hajlékonyság, rugalmasság a gyakorlással fejlődik, ez egyedi adottság, nem függ össze a testalkattal.

Hogy lásd, hogy nem csak vékony emberek jógáznak :)

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=o0TsO5u4c5s

2020. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=-i91R3m9DpM


És ő is. De mint a fenti példákból látható, a jóga önmagában nem fogyaszt, ahhoz (mint minden sporthoz) az étkezést is hozzá kell tenni.

2020. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
112kg voltam egy hónappal ezelőtt. Akkor még nehézkesen mentek a pózok. Ma 107kg vagyok és egyre hajlékonyabb vagyok. Szerintem ez csak gyakorlás, nyújtás kérdése
2021. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!