Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fizikai vagy mentális problémá...

Fizikai vagy mentális problémám lehet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, hanem inkább olyan zsírosan vékony (165/58), ezt szerettem volna felszámolni és egy fittebb, sportosabb testet elérni. Pont egy éve, hogy belekezdtem, egy év rengeteg idő, már réges rég elérhettem volna a célomat, sőt, elvileg 2-3 hónap alatt is meglehet az ilyesmi. Elkezdtem saját testsúlyos és kézisúlyos edzéseket itthon, kis kardióval kiegészítve. Élvezem nagyon, boldogsághormont termel, feltölt. De sajnos van még valami ami ugyanilyen hatással van rám, ha nem még jobban: a csoki :( Világéletemben édesszájú voltam. Rengeteg csokit tudok enni. Rengeteg mindent próbáltam, elhagyni teljesen és mással pótolni, csökkenteni a mennyiséget, naponta egy keveset enni, hetente egyszer többet enni, havonta egyszer rengeteg enni, stb. Egyszerűen az elmúlt egy év alatt semmi nem vált be. Gyakran tör rám a vágy a csoki után és olyankor egyszerűen elborul az agyam, hiába erőszakolom meg magam és próbálom elterelni a gondolataimat, fizikai aktivitást végezni, nem bírom sokáig. Pár óra, jobb esetben egy-két nap és bezabálok belőle. Megeszek egy sor csokit mert kívánom, de képtelen vagyok leállni és megeszem az egész táblát, mindegy hogy 100 vagy 300 grammos. Állandó harc ez nekem már egy éve és teljesen el vagyok keseredve :( A testem így alig változik, es úgy érzem, teljesen felesleges a testmozgásom. Sütiket, péksütiket is nagyon szerettem, meg más edessegeket, de érdekes, ezekről még egész jól le tudtam mondani és elvagyok nélkülük. De a csoki nem megy. Sokat gondolkodom mostanában, hogy valamilyen problémám lehet-e, egészségügyi vagy akár mentális, de többnyire arra jutok, hogy nem, én egyszerűen imádom a tejcsoki ízét, állagát, meg azt az érzést miközben eszem. Csak ki akartam írni magamból, nagyon csalódott vagyok magamban, úgy érzem, elpazaroltam a teljes idei évet ilyen szempontból. Bármilyen segítségnek örülök
2020. dec. 30. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Ahhj, jó hosszúra sikerült, legalább tagolhattam volna, bocsánat.
2020. dec. 30. 21:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, átérzem a helyzeted. :)

Gyerekkorom óta rengeteg édességet eszem, szerencsére nem látszik meg rajtam.


Viszont..Mióta szedek vitaminokat és magnéziumot, nem törnek rám ezek az édesség "zabálós" rohamok.

Nagyon sokszor az ilyesmik hátterében vitamin hiány áll, ezért kíván a szervezet bizonyos ízeket.


Én is imádom a csoki ízét, de teljesen másképp eszek most már csokit mint régen. És közel sem annyit. Régen képtelen voltam egy tábla csokit félbehagyni. Most ha megeszek 2-3 kockát elég.


Nem tudom szedsz e vitamint, de ajánlom neked is. Vagy esetleg egy vérvételt ahol biztosra is mehetsz a vitaminhiányokat illetően.

2020. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Nem szedek semmilyen vitamint egyáltalán...milyet ajánlasz, vagy te mit szedsz?
2020. dec. 30. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)


Nem sok mindent. Csak magneB6-ot szedek kúra szerűen, és 1000Mg-os C vitamint, amihez van hozzáadott cink és D vitamin.


(A B6 vitaminról kifejezetten olvastam, hogy a hiánya miatt kívánhatja az ember az édes ízt.)

2020. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, kipróbálom!
2020. dec. 30. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem beválik neked is. :)
2020. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!