Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A természetesen bevitt cukrok...

A természetesen bevitt cukrok miatt kell aggódni?

Figyelt kérdés
A cukroknak, amik a zöldségből, tejből, gyümölcsökből származnak, abból naponta max hány grammot ehetek?

2021. jan. 4. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell aggódni. Nincs ilyen mennyiség, hogy mennyi a megengedett, egyél kiegyensúlyozottan.
2021. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy az első is írja nincs kőbevésett szabály. A természetesen (nem hozzáadott, kötetlen formában) jelenlévő cukrok nem egészségtelenek, bár általában gyorsabban felszívódnak mint a komplex szénhidrátok (pl. zabpehely).


Ahhoz hogy tényleg kiegyensúlyozottan táplálkozzál és ne feledkezz meg pl. az egészséges zsírokról érdemes azért fejben tartani a cukor / szénhidrát mennyiséget amit megeszel egy nap. Másrészt a zsír hosszan laktat, nem emeli meg a vércukrodat és nem lesz belőle hipp-hopp zsiradék ha nem égeted el rövidesen elfogyasztás után.


Ha nem vagy biztos abban mit csinálsz, érdemes napi 200g szénhidrátnál nem többet enni. Ennek is legalább a fele ne cukor hanem komplex szénhidrát legyen (pl. kenyér, rizsa, krumpli stb.)

2021. jan. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbálok úgy enni, hogy maximum 27g zsír, max 165g szénhidrát, és min 75g fehérje, a kalória meg 1100-1200.

Viszont azt néztem, hogy hogyha megeszek mondjuk egy datolyaszilvát, és egy narancsot egy nap, akkor a nap végén lehet, hogy a kalória stimmel, de a cukor az vagy 50g... Ez belefér?

2021. jan. 5. 00:15
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Zöldség-gyümölcsből amennyi belédfér. Tejből már óvatosan, mert megterheli az emésztőrendszert, tízből kilenc embernél rettenetesen puffaszt is.
2021. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

2-es vagyok. Nem tudtam hogy ennyire alacsony kalóriás étrenden vagy. Így kicsit sok a 200g szénhidrát amit írtam, de amit te írtál (50g cukor, max 165g szénhidrát) teljesen rendben van.


Nincs "tökéletes" diéta, menet közben lehet kicsit játszani a számokkal, de alapvetően egyáltaqlán nem sok a napi 50g cukor, feltéve hogy természetes forrásokból van bevíve.


Nem tudom milyen magas vagy illetve mennyit sportolsz, de ha emelnéd a kalóriát egy 10-20%-kal még akkor is szép tempóval fogynál valószínűleg.

2021. jan. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

170/79

A vírus előtt heti 3-4szer jártam el edzeni, de jelenleg nem nagyon tudok semmit sem csinálni... Kimegyek kb heti egy-kétszer futni, vagy egy-egy órát sétálni.

2021. jan. 5. 00:54
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell miattuk aggogni, egyel beloluk amennyi jolesik. Ugye a finomitott cukrok hirtelen megemelik a vercukorszintet es nem tul soka jobban leesik mint volt. Ez a gyumolcsoknel nem fordulhat elo, hala a rostoknak, de azert itt sem egyforma glikemias index ezert van elteres, de nyugi egyik sem annyira rossz mint a mereg kristalycukor. A tejet en nem fogyasztom, szerintem nem embernek valo. Nem lehet veletlen, hogy az emberiseg ketharmada laktozerzekeny, masoknal meg a hormonok miatt gyulladast okoz a testben ezert pattanasokat eredmenyez. Manapsag pedig egyre tobb helyen tamasztjak ala, hogy a csontritkulasnak meg egy par raknak is jo taptalajt biztosit. A legjobb szenhidratforras ami feherjet es zsirt is tartalmaz az a gabonak. Eheted zabpehelykent de egy otthon elkeszitett teljes kiorlesu kenyer mindent visz.
2021. jan. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
#3: Szerintem belefér, ha nem hozzáadott cukorból származik. Viszont a zsír szerintem kevés, én nem csökkenteném 40 g alá.
2021. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Ez a kcal nagyon kevés, emeld fel 1400-1500-ra, a CH nem baj, ha alacsony, de a zsírt, fehérjét nyugodtan emelheted.
2021. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Félek, hogy akkor nem lesz sikeres... Próbálom tartani, és ha nem jön össze, akkor max felemelem. Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2021. jan. 5. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!