Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ebéd tippeket ajánlanátok?

Milyen ebéd tippeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egy hete keztem el fogyókúrázni 156 cm vagyok és kb. 60 kg nem vagyok túlsúlyos de jobban érezném magamat a bőrömben ha fogynék legalább 6-7kg-ot. Az édességet teljesen elhagytam és a fehér kenyeret is ,fehérkenyér helyett pedig teljes kiőrlésű barna kenyeret vagy magvas kenyeret eszek. Igazából már most unom a csirkemellet szeretnék változatosan étkezni de a zöldséget nem igazán szeretem esetleg tudnátok ajánlani ebéd tippeket?
2021. márc. 2. 18:15
 1/5 A kérdező kommentje:

Reggelire általában tojást eszem ebédre pedig csirkemellet szoktam kirántani vagy grillezni ezt általában salátával vagy teljeskiörlésü kenyérrel eszem. Próbálok minél több gyümölcsöt fogyasztani este hat után pedig már nem eszem.

Nem igazán vagyok jártas ilyen téren nem tudom hogy a müzlik mennyire hízlalnak esetleg hogy ebédre milyen fajta húsokat ehetnék esetleg zöldség helyett milyen köretet ajánlanátok?

Valamint az lenne még kérdésem hogy ezekből a kenyerekből hány szeretet lehet enni egy nap?

2021. márc. 2. 18:19
 2/5 anonim válasza:
11%
Rántott csirkemellel szeretnél fogyni?!
2021. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a zöldség lég fontos lenne emésztésnek, vitaminok és ásványi anyagok miatt is. Ráadásul amellé bármit eszel kis mennyiségben, jól fogsz lakni vele, hosszú időre

A rántott csirke rengeteg olajat felszív, aminek elég magas a kalóriatartalma, tlejesen feleslegesen.

Ötletek:

csirkemell natúron kisütve, tetjére kéksajt olvazstva, mellé kevés bulgur, hajdina, köles, quinoa, rizs

ugyanígy lehet felkockázni és különböző fűszerekben kisütni (pl zöldfűszeres keverék, vgay szójaszószos citromos, vagy gyros fűszeres, grill csirke fűszersó)

csirke helyett lehet pulyka, vagy más részek pl comb, szárny. Vagy van csökkentett zsítartalmú darált sertéshús (7%), amiből csinálhatsz bolognait, töltött zöldségeket (pl cukkini, padlizsán, krumpli, édeskrumpli)

ehetsz csirke helyett tofut is, vgay tojást

köretnek meg hát jó sok zöldség és a fent említett gabonák. Nagyon nehéz lehet zöldség nélkül elég rostot bevinni, megfelelő vitmainokat meg lehetetlen. Nagyon szép vékony leszel csak kihullik a hajad, töredezik majd a körmöd és állandóan fáradt leszel ha zldség nélkül folytatod

Amgúy ha nem zöldség, akkor gyümölcs. kevés bulgurhoz meggrillezel egy körtét szeletelve. ugyanúgy lehet köret. vagy csirkéhez passzol az őszibarack is

nagyjából a kenyérrel úgy számolj, hogy egy max egy centis szeletet egy szeletnek. és akkor étkezésenként 2-t, 3-mat

de kenyér helyett ehetsz pitát, tortilla lapot, azokból étkezésenként egyet. nyilván jó lenne zöldséggel, vagy hüvelyesekkel, pl bab, lencse

2021. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont a zöldségköret lenne a legjobb, és leggyakrabban fogyasztandó élelem hús mellé, ha tényleg fogyni akarsz. Változatosan elkészíthető, nagyon sok féle van, alacsony szénhidráttartalommal, ami nagy előny!
2021. márc. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Házilag zabkása (pl. zabpehely, mazsola, tökmag, kevés chiamag őrlemény, stb.), sok sok tiszta víz!
2021. márc. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!