Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgással kezdjem?

Milyen mozgással kezdjem?

Figyelt kérdés

130 kg-ról fogynék, 25/L. Étkezés mellé milyen mozgást végezzek? Sétálni már elkezdtem, 20-50 percet szoktam naponta, attól függően, hogy mennyi időm van. Mellé vagy helyette szeretnék edzeni is.

Térdeim recsegnek és a csípőmnél is "kattog", így ezeket még nem akarom terhelni. Mellék kérdés, hogy ezek később el fognak-e múlni?!

+Az alsó szomszédom valószínűleg nem örülne, ha ugrálnék (meg én sem annyira :D), így lehetőleg olyan gyakorlatokat keresek, ahol nem kell ilyet csinálni.

Szeretnék izmot is építeni, főleg a felsőtestemre, mivel körte alkatom van.


2021. ápr. 5. 00:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Tudom, hogy divat utálni őt, mint személyt, de én nagyon ajánlom a Norbi duci tréning tornákat neked, mellette kerékpározást/szobabiciklit, sétát ha megteheted úszást. Tehát ami nem terheli halálra az ízületeket, meg a szívedet, de mozgás.

Én 170 kg voltam és ezekkel kezdtem a mozgást. Most 85 kg vagyok ( még 20 kg felesleggel, de természetesen folytatom:)), emellett jó ideje gyorsgyaloglok, szobabiciklizek,erősítő edzéseket csinálok, tornázok, súlyzózom, ha az idő engedi görkorizni is járok stb:)

2021. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Torna, gyógytorna szerű mozgásokat napi 15-20 percben. Semmi ugrabugra ilyen súllyal. A könnyű séta is nagyon-nagyon jó amiről írtál.
2021. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kattogás a szalag ugrásától van, ha zavar, keress más pozíciót. Recsegésre jók az ún. porcvédő táplálékkiegészítők, ill. megfelelő bemelegítés, kimozgatás.
2021. ápr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyen súllyel ne is ugrálj semmiképpen, a séta tökéletes kezdésnek.
2021. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úszást ajánlom, az simán jó ilyen súllyal.
2021. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Én más utat ajánlanék. Előbb az étkezéssel próbálj fogyni 15-20 kg-ot, aztán már bátrabban tudsz mozogni is, izom és izületi sérülés nélkül.

Bárki bármit mond a hízás-fogyás bizony az étkezésen áll, mozgással kissé formálni tudod a tested, hogy izmosabb, tónusosabb legyen.

Most bőven elég a séta, aztán majd jöhet a kocogás.

De nem fogyókúrát csinálj, hanem életmód váltást, ellenkező esetben szépen vissza is fogod hízni.

2021. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolókkal, a legjobb a séta, biciklizés, esetleg úszás, az ízületeid miatt ekkora súlyfelesleggel még ne csinálj semmi megerőltetőt. Nem ezek miatt fogsz a legtöbbet fogyni, csak rásegítenek és aprólékosan elkezdhetsz formába lendülni.

Ha majd megszabadultál egy nagyobb mértékű feleslegtől, elkezdhetsz az izomzatod építésével is foglalkozni.

Sok sikert :)

2021. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hulahoop? Nem tudom, hogy mennyire neked való, írtad ugye, hogy recseg a csípőd... Elég durva mozgás, én pár hete kezdtem el megint csak úgy, mert sok időm van. Gyerekként annyira egyszerű volt, de most kellett majdnem egy hónap, mire rájöttem megint a technikára, és izzaszt rendesen. Viszont semmi ugraburgra vagy ízületterhelés.
2021. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
130 kilóval sétán kívül semmit ne sportolj,mert többet árt ,mint használ. Majd ha lementél 110-100ra ,akkor el lehet kezdeni mást is.
2021. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a séta elég, ha jól eszel, akkor hamar le fogsz menni 100 körülire, és akkor onnan már kezdhetsz mást is sportolni, de most még 130 kilósan nem kell erőltetni.
2021. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!