Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgással kezdjem?

Milyen mozgással kezdjem?

Figyelt kérdés

130 kg-ról fogynék, 25/L. Étkezés mellé milyen mozgást végezzek? Sétálni már elkezdtem, 20-50 percet szoktam naponta, attól függően, hogy mennyi időm van. Mellé vagy helyette szeretnék edzeni is.

Térdeim recsegnek és a csípőmnél is "kattog", így ezeket még nem akarom terhelni. Mellék kérdés, hogy ezek később el fognak-e múlni?!

+Az alsó szomszédom valószínűleg nem örülne, ha ugrálnék (meg én sem annyira :D), így lehetőleg olyan gyakorlatokat keresek, ahol nem kell ilyet csinálni.

Szeretnék izmot is építeni, főleg a felsőtestemre, mivel körte alkatom van.


2021. ápr. 5. 00:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%

+1 pont arra, hogy eloszor az etrend beallitasat probald megtalani magadnak.

Napi 4-5 etkezes siman belefer az elejen amivel nem fogsz hizni. A legbevaltabb recept amivel konnyen kesz vagy, laktato es sok energiat ad.

-50-70g fott barna rizs(en erre az uncle bells mikros rizst hasznalom)

-100-120g csirkemell,sonka,hal. Vakuumfoliazott szeletelt csirkemellek

-100g paradicsom

-100g kovaszos vagz kigyu uborka

-ha szereted a csiposet akkor jalapeno


Ez a menu kb 250-300Kcal.


Sajnos a magassagodat nem tudom, de egy atlag alapjan 170-nek tippeltelek.


Ehhez a magassaghoz kb 60-70kg lesz az idealis test suly. Ez fugg az alaktol, csontozattol,genetikatol.


Ulo eletmodra tippelek, esetleg konnyu fizikai munkat vegzel. Ez azt jelenti, hogy a szervezeted egy nap eleget kb 2100-2200Kcal-t. Szoval ez ala kell bemenni kaloriaban.


ha a fentebbi etrendet tartod az azt jelenti hogy ha napi 5szor eszed a leirtat, mar akkor is megkell hogy induljon a fogyas.


Ha barmi kerdesed van nyugodtan dobj uzenetet. :)

2021. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy sztem a mozgás ilyen súlynál is nagyon fontos, meg ha csak sétálsz is lassú tempóban. Muszáj mar az elejétől, hogy hozzászokjon a szervezeted a terheléshez és segíti azoknak a készségeknek a fejlődését, ami majd később az összetettebb mozgáshoz kell.

Én pl most, sajnos még 120 kgval, de járok túrázni is, konnyebb terepeken. Rengeteget segít a mobilitás visszanyerésében (régen sportoltam, ezért tudom, milyen az, amikor az ember ruganyosan, fitten tud mozogni), az egyensúlyozásban, és sokkal több izmot megdolgoztat, mint egy sima séta.

2021. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!