Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok fogyni? SEHOGY??? 23/L

Figyelt kérdés

163 cm vagyok, 80 kiló. Nagyon csúnyának érdem magam, de képtelen vagyok 2 kg-nál többet fogyni, és az is visszajön rám.


Egészségesen étkezem, nem eszek sokat, megpróbáltam már minden diétát, de nem megy. Kivizsgáltattam magam teljesen, de az egészségemmel minden rendben van. A háziorvos elrendezte annyival, hogy "Örüljön, hogy csak 80 kiló, mert a családjában ez egy egész jó hír." Annyiban igaza van, hogy a bátyám és apám 120 kiló körül vannak, anyám 140 fölött. Tehát hozzájuk képest tényleg kevesebb vagyok, de a velem egykorú, velem egymagas lányok mind 50-60 kiló környékén, én meg egy bálnának érzem magam. Már teljesen elveszi az életkedvem, hogy bármennyit éhezem, csak hízom.



2021. ápr. 5. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%
Genetikailag ilyen vagy, fogadd el magad inkább, ahogy az orvos is mondta. Minél előbb elfogadod magad, annál hamarabb leszel boldog. Aki meg csak emiatt nem áll szóba veled, nem tudja mit veszít, az az ő baja, nem a tied.
2021. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Az a gond, hogy "diétákat" próbálsz ahelyett, hogy átállítanád magad egy normális életmódra. Éhezni a lehető legrosszabb módszer, az jó ha nem többszörösen jön vissza.

Javaslom a kalóriabázis használatát, ezzel ehetsz mindent, csak a mennyiségekre kell odafigyelni. Meg természetesen ajánlott elkezdeni sportolni is, hogy valami normális formád legyen.

2021. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Javaslom a kalóriabázis használatát, ezzel ehetsz mindent, csak a mennyiségekre kell odafigyelni."

Figyelek rá nagyon. Volt, hogy hónapokig a cukorbeteg osztálytársam diétája szerint éltem, hogy cukor meg szénhidrát is kevés legyen, az sem jött be.


"Meg természetesen ajánlott elkezdeni sportolni is, hogy valami normális formád legyen."

Naponta biciklizem egy órát + minden nap legalább fél órát sétálok. A covid előtt eljártam táncra is, de az most nincs a vírus miatt.

2021. ápr. 5. 16:28
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Akkor az a helyzet, hogy még jobban kell figyelni. Mert ha valóban, tényleg, tutibiztosan egészséges vagy (szerencsére), akkor kizárt dolog, hogy kalóriadeficitben lettél volna huzamosabb ideig.

Mivel a családodban nem divat odafigyelni arra, hogy az ember mit eszik, erről te nem tehetsz, ezt szoktad meg, de nagyon valószínű, hogy amit te odafigyelésnek hiszel, abba is rengeteg "hiba" csúszik be.

Ezért kellene nagyon pontosan felírnod sokáig, hogy naponta mit eszel, a legkisebb falatokat, nasikat is, mert ott lehet a kutya elásva.

2021. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet kiszámolni. A Kalóriabázist kezdd el használni, mindent írjál fel (egy kanál pörkölt, egy gömb fagyi stb, fél óra biciklizés stb.) és meglátod, hogy hány kalóriát eszel. Kiszámol amúgy mindent.


A tesóm tud nagyon nehezen fogyni, de neki baj van a pajzsmirigyével.

2021. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö: a cukorbeteg diéta nem feltétlen kalóriaszegény. És nem csaj a szénhidrátoktól hízol, a zsiradékokban több, mint dupla annyi kalória van!

SZóval nem CSAK a szénhidrátokat figyeld, hanem az össz kalóriákat, illetve a makrók is fontosak, ezért ajvasoltam a [link] használatát. Ott az összetételt is tudod figyelni, nem csak az összes bevitelt.


A napi egy óra bicikli meg séta ugyan jó dolog, de nem túl sok kalóriát használsz el vele, izomépítésre meg végképp nem túl jó.

2021. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

Gabriel-módszer!

[link]

2021. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikus segítségét próbáltad már? Mert ha betegséged nincs, akkor muszáj hogy az étrend körül legyen valami gebasz.
2021. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
En naponta 5x mosok fogat, megis evi felmillat hagyok a fogorvosnal. Fogadd el, ilyen a genetikad.
2021. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent a teljes kivizsgálás, pajzsmirigyet, cukorterhelést is néztek?
2021. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!