Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel tudok fogyni?

Ezzel tudok fogyni?

Figyelt kérdés

1600 kalórián tudnék fogyni.

Ebből ha a szénhidrát 175g a fehérje 108g a zsír 48g ez jó elosztás?

Tudom hogy a kalóriadeficiten múlik de nem szeretném ha hiány alakulna ki a szervezetemben mert csokkentettem a ch-t de ezert emeltem kicsit a feherjet es a zsirt is.

Edzek minden nap egy keveset nem sulyzosat inlabb itthoni torna es neha kardio.

Ha valaki ert ehhez tudna segiteni hogy ez igy jo e?



2021. ápr. 13. 18:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#9: Nem én írtam a 8. választ, csak annyit szeretnék mondani, hogy én 40 éves alacsony nőként, edzés nélkül kb. 1500 kcal napi bevitellel fogytam 15 kilót (65 kilóról). Ezért én is azt gondolom, hogy az 1200 kcal (főleg ekkora testsúllyal) a kérdezőnek kevés, túl nagy lenne a deficit.

Kérdező, szerintem jó lesz, max. ha neadjisten túl lassan fogysz, egy kicsit változtathatsz a makrókon.

2021. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1200 kevés. Szerintem 1400 az simán működhet. De szerintem tudod mi a tuti módszer? Beállítasz egy kalóriaértéket, pl. 1600-at. Aztán vársz egy darabig, 1600 kalóriát eszel minden nap, és megnézed, hogy tudsz-e annyival fogyni. Ha nem, viszed lejjebb a kalóriát. De ha nem is így akarod csinálni, szerintem akkor is 1300-1400 kalória simán mehet. Azért van rajtad túlsúly (ezt most úgy értem, hogy nem csak 1-2 kiló, hanem azért több, és ugye könnyebb a nagyobb túlsúlyból fogyni), szóval szerintem gyorsan beindul a fogyás emiatt, szóval szerintem érdemes megpróbálni ezt a módszert, amit írtam, hogy pl. kezded 1600-al. Szerintem 1-1,5 héten belül látszani fog, hogy az 1600 kalória/nap működik-e, vagy sem, szóval nem is pazarolsz rá sok időt, mert ilyen súlyfeleslegnél az elején viszonylag gyorsan beindul a dolog.
2021. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon koszonom a segito valaszokat ❤

Megprobalom akkor kitapasztalni es inkabb inditok "tobbel"(1600) es fokozatosan viszem le

Nagyon halas vagyok! 😊🤗

2021. ápr. 13. 19:45
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

9-es ezt nekem írtad? 8-as vagyok. nagyon kevés olyan válaszom van, ahol konkrét kalóriákat javasolok, mert nem lehet megmondani pontosan, hogy kinek mennyi lesz elég a fogyáshoz. főleg sosem javasolok irreálisan magas kalóriaértékeket.

azt konkrétan te sem állíthatod, hogy 1600-al pazarolja az idejét, ki kell próbálni.

milyen képlet alapján? az elképzelt cél-testsúlya (kb. 55-58 kg) alapján, aminek a megtartásához pontosan elég lehet ez a kalóriamennyiség (sőt a makró-elosztás is egész jó), esetleg 1500. de ezt előre nem lehet megmondani, akkor sem, ha nagyon felháborodsz.

2021. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

13.


8 és 14. vagyok


ez a megoldás már csak azért is jó, mert ha esetleg 1600-al nem fogysz vagy kicsit gyorsabban szeretnél, akkor van hová óvatosan csökkenteni. ellenben az 1200-at nem tudod csökkenteni, bár garantáltan fogynál tőle, de túl nagy lenne a deficit, viszont a szervezeted egy idő után hozzászokna ehhez is (lejjebb vinné az alapanyagcserédet), és kínszenvedés lenne újra beindítani a fogyást.

ezért is adják fel sokan, mert a túl nagy megvonás után, amikor megáll a fogyás, nem bírják feladják. cserébe viszont a szervezetük már hozzászokott az alacsonyabb kalória-bevitelhez, és amikor feladják az egészet és elkezdenek többet enni, addigra még a fogyás előtti kiindulópontjuknál is kevesebb a kalória-szükségletük, amit az újra több evéssel többszörösen túllépnek és többet híznak vissza, mint amennyit lefogytad. innen van a jojó-effektus, nem azért - amit sokszor mondanak -, hogy raktároz a szervezet vagy ilyesmi.

2021. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

#19.45 Én vagyok az 1200-párti. Igazad van, nyugodtan indíthatsz 1600-zal, abból baj nem lehet. Az első néhány napban nagy valószínűség szerint "leesik" majd 1-2 kiló, ami természetesen nem valódi fogyás, hagyd figyelmen kívül. Ha eltelt ez a néhány nap, akkor jegyezd fel a testsúlyod, majd nézd meg egy hónap múlva. Ekkor fogod látni, hogy megfelelő-e az a kalóriamennyiség, amit magadhoz veszel, vagy korrigálni kell. Ha szereted a matekot, táblázatkezelőben vezetheted a 7 napos mozgóátlagot, ami szépen kisimítja a napi kilengéseket. Még két megjegyzés.

1. A testsúly nem annyira számít az energiaigénynél, inkább a zsírmentes testtömeg, ugyanis a zsírnak nincs szüksége energiára, az izmoknak igen. Itt hibáznak általában a kalkulátorok. Persze ha lépcsőre mászkálsz egész nap, akkor számít, milyen testsúlyt cipelsz, de az ember nem szokott egész nap lépcsőzni.

2. Azért húztam fel magam, mert van itt valaki, aki mindig aránytalanul magas kalóriaértékeket javasol. A jól bevált értékekre olyasmiket mond például, hogy egy gyereknek elég. De újra mondom, a túl sok kalóriából nem lehet baj, max. nagyon lassan fogysz. Én már túl vagyok a kísérletezgetésen, ez alapján szoktam kalóriát javasolni. Akárhogy is, sok sikert!

2021. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen nektek a segitseget! Oleles🤗😊

Mindenkinek ment a zold pipa 😊

Igen olyan 55-58kg szeretnek lenni, nagyon boldog vagyok hogy azon a velemenyen vagytok hogy aranylag jol osszeraktam a makrokat is☺

Van hova fejlodni, remelem sikerulni is fog, vagyis.. biztosan sikerulni fog mert csak rajtam mulik😊

Minden jot nektek :)

2021. ápr. 13. 22:34
 18/18 anonim ***** válasza:

"A testsúly nem annyira számít az energiaigénynél, inkább a zsírmentes testtömeg, ugyanis a zsírnak nincs szüksége energiára, az izmoknak igen. Itt hibáznak általában a kalkulátorok. Persze ha lépcsőre mászkálsz egész nap, akkor számít, milyen testsúlyt cipelsz, de az ember nem szokott egész nap lépcsőzni."

Ezzel vitatkoznék. Szerintem egy elhízott embernek több izma kell, hogy legyen, mint egy ugyanolyan aktivitású, de normális súlyú embernek, hogy a többlet súlyt elbírja. Például ha én felvennék egy 50 kilós ruhát, kb. megmozdulni se tudnék, nemhogy egy lépcsőn felmenni. Ha egy 20 kilós ruha lenne rajtam folyamatosan, egy idő után biztosan jönne fel rám jócskán izom a nonstop terhelés hatására.

Olyan esetben lehet, hogy igazad van, ha az illető egész nap otthon ül a kanapén vagy ágyban fekszik, és semmit se mozog, nem jár dolgozni, boltba stb. De ilyen ember elég kevés lehet.

2021. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!