Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória számlálás nélkül...

Kalória számlálás nélkül hogyan lehet fogyni?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, 20 kilót szeretnék leadni. Követek egy velem egykorú nőt instagramon, mindig kiteszi, hogy éppen miket eszik, általában az étkezése lassan felszívódó szénhidrátból, rostban gazdag zöldségből és többféle húsból áll. Ő nem számolja a kalóriákat, nem eszik édességet, kenyérfélét ritkán, akkor is csak teljes kiőrlésűt vagy sokmagvasat. Ha hasonlóan kezdek el étkezni, fogyhatok kalória számlálása nélkül is?

2021. ápr. 8. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ha mértékkel eszel, de nem éhezteted magad persze. Ha éhes vagy, egyél, csak egészséges rostban, fehérjében gazdag ételeket, inkább többször keveset és simán működhet. Én nem is ajánlom a kalóriaszámolást (igen tudom van akinek ez a Szent Grál) mert napról napra változik a kalória szükségleted, nem lehet meghatározni mint ahogyan sokan képzelik hogy "x" kalória az pont annyi amire szükséged van. Ha sportol az ember akkor pedig végképp, ki kell imserned a tested és tudni fogod mikor mennyi kell neki.
2021. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem muszáj kalóriát számolni, de attól még, hogy nem számolod konkrétan a kalóriát, attól még kell figyelned arra, hogy mennyit eszel. Hiába eszel zöldségeket és húsokat, és más egészséges dolgot, ha túl sokat eszel, nem fogsz fogyni. Szóval ha úgy eszel, mint az általad bekövetett nő, hiába eszel úgy, ha közben pl. 3000 kalóriányi ételt megeszel. Szóval érted, attól még, hogy egészségesen eszel, attól még nem szabad megfeledkezni arról, hogy az egészséges ételekkel is lehet hízni, és a kalóriabevitel igen is számít. Szóval persze, nem muszáj feltétlen kalóriát számolni, de az a biztos módszer, pláne, hogy a mennyiségre úgy is kell figyelned.
2021. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg müködhet így is, de a mennyiségek ilyen módon sem lényegtelenek.

Ahhoz elég soknak kell lenniük, hogy ne legyél éhes, viszont annyi nem lehet, hogy több energiát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. (Az említett "egészséges" ételek mellett is lehet hízni!)

Az sem mindegy, hogy akit olvastál, az milyen magas, hány kiló, mennyi idős, mennyit mozog egy nap, ha nem egyezik a te paramétereiddel, akkor neked nem fog ugyanúgy müködni.


A kalóriaszámolás arra is jó - legalább is kezdetben - , hogy megtanulod, milyen ételekböl lehet többet enni, mik azok, amik már kis mennyiségben is problémásak, illetve hogy egy-egy adag étel, amit általában eszel, a napi keretedhez viszonyítva mennyire sok vagy kevés.

Ha már van kellö tapasztalatod ezen a téren, akkor ezután nem feltétlen kell mindig számolgatni, de így jobban képben leszel.


Vannak a neten igen jó kalóriaszámoló programok, amikkel nem tart sokáig a napi bevitelt kiszámolni, én kezdetben mindenképpen ezt is használnám.


Sajnos ha csak olyan ételeket eszel, amik egészségesek, azok mellett is igen jól lehet hízni, ezért is érdemes egy ideig a kalóriákat is figyelni.

2021. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem számolok mindent grammra, és közel 15 kg-ot fogytam, szóval abszolút lehetséges. De az indokolatlan unalomból nasizásokat, és nagyon kalóriadús kajákat inkább kerülöm, ritkán eszek ilyesmit. Ha neked is főleg azokból áll az étrended, amiket leírtál, és nem eszel belőle többet, mint amitől jól laksz, akkor valószínű tudsz fogyni. Vagy ha pár hétig nem, akkor csökkented az adagokat/növeled az aktivitásodat.
2021. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, ez nem így működik.


Attól, hogy azt eszed, mint egy szakember, még egyáltalán nem biztos, hogy te is fogyni fogsz tőle. Ezt onnan tudom, hogy én is az vagyok. (Egyébként én sem számolok kalóriákat magamnak, a vendégeimnek viszont mindig!)


Ő valószínűleg azért nem számolja a kalóriákat, mert ha ez a munkája akkor már ránézésre tudja mi mennyi, mit mivel lehet kicserélni az étrendben. Egyébként normál esetben senkinek sem kell élethosszig kalóriákat számolni, de minimum kezdetben erősen ajánlott.


Ezért kellene egy szakemberrel étrendet íratnod, mert ő megtanítana arra az elején, hogy nagyjából mi mennyi és utána már szabadon tudnál zsonglőrködni az élelmiszerekkel. Plusz emellett még van egy tucatnyi tényező, ami befolyásolja a fogyásod. Makrókra is oda kell figyelni, nem csak a kalóriákra. És még sok-sok olyan dologra, amit nem véletlenül tanítanak az egyetemen évekig.


Szóval fogyni fogyhatsz, csak mivel nem látod át a mechanizmust, szinte biztosan vissza fogod szedni a kilókat...

2021. ápr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Ja és a magvas kenyér egy őrült nagy baromság. Előző voltam.
2021. ápr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon sok tanácsot adtatok, mindenkinek ment a zöld kéz.

Anno biológia tanárom mondta, amit sokan írtatok, hogy csirkemelltől is lehet hízni, ha sokat eszel belőle. Tehát nem tonna számra gondoltam az egészségesebb ételeket magamba tömni!


Akkor az elején számoljam a kalóriát, utána meg fogom szokni, hogy nagyjából miben mennyi van, és később már nem kell szigorúan számolni, ha tudom, hogy nagyjából miből mennyit ehetek?



6-os a magvas kenyér miért?

És a teljes kiőrlésű is "baromság"?

2021. ápr. 8. 12:40
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy
2021. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem a 6-os vagyok, de ha a magvas kenyer amugy feherlisztbol keszult, akkor igazabol mindegy, hogy melyiket eszed, mert gyorsan felszivodo szenhidrat.

Egyebkent nem baromsag a teljeskiorlesu kenyer, de nagyon meg kell nezni, hogy mit veszel.

En sokaig vettem boltban ilyen zsemleket es kenyereket, mert azt hittem, hogy az a tuti, de egyszer raneztem az osszetevokre, es lattam, hogy 15% teljeskiorlesu liszt van csak benne. Na ennek igy nincs ertelme.


Talan a sparban kaphato purpur kenyer a legjobb, izre is es osszetevokre is (szerintem). De azert ezekbol is mertekkel kell enni, mert kaloriaban ugyanannyi kb mint a feherlisztes tarsai, csak lassan felszivodo szenhidrat, kesobb leszel tole ehes :)

2021. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Simán lehet fogyni kalóriaszámolgatás nélkül is. Bele is bolondulnék, ha úgy kéne élnem hogy folyton számolgatok, naplózok.

Én szimplán úgy csinálom, hogy tojást, húsokat, zöldségeket, tejtermékeket, olajos magvakat, zsiradékot fogyasztok legnagyobb arányban. A hagyományos fehérlisztet, cukrot kerülöm.

Emellett a szervezetem jelzéseire figyelek és akkor eszem ha éhes vagyok, és abbahagyom ha kellemesen jóllaktam. Plusz mozgok rendszeresen. Ennyi. Eddig 85 kiló ment le 25 hónap alatt, még 20kg van hátra.

2021. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!