Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelire vacsorára zabpelyhes...

Reggelire vacsorára zabpelyhes tojásrántotta zöldséggel, ebédre csirkemell sütve zöldséggel. Ez jó vagy sok a tojás?

Figyelt kérdés
Ti miket szoktatok enni?
2021. ápr. 13. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hány tojás, milyen paraméterekkel rendelkező embernek...
2021. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

4 tojás apró szemű zabpehellyel keverve. Zöldség paradicsom retek hagyma... épp mi.

34/N 178cm/80kg


Csirkét pácolni szoktam minden nap más hogy ne legyen ugyanolyan íze.

2021. ápr. 13. 22:31
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha étkezésenként 4 tojás, akkor sok, ha 2-2 akkor nem.
2021. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tele is lettem mondjuk, holnaptól csökkentem. Fiam is evett belőle így pont jó volt hogy ennyiből csináltam
2021. ápr. 13. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - bocs az off-ért -, a zabpelyhet beáztatod a felvert tojásba? (Sose hallottam még erről, azért kérdem..Köszi)
2021. ápr. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Egy étkezésre 2 tojás a normál adag, de tudni kell, hogy már 2 tojásban több koleszterin van, mint amennyit ajánlott egy nap bevinni. Napi 2x2 tojás már eléggé túlzás. Ha egy ilyen nap előfordul, akkor semmi bajod nem lesz, de remélem, nem minden napra tervezted ezt.

Hivatalos ajánlások szerint heti 4-5 tojásnál többet nem nagyon érdemes enni, és ebbe beleszámít az ételkészítéshez használt mennyiség is, nem csak ha direktbe eszel tojásos ételt.

2021. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Én hosszú évek óta, minimum 2-t megeszem/nap, és köszönöm, jól vagyok ;)


De ne egyél halat, ne egyél vörös húst, kerüld a vajat, de az olaj is rákkeltő. Sok-sok bullsht. :D

2021. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tojásokat egy tálba ütöm, megsózom felverem, beleszórom a zabpelyhet elkavarom és állni hagyom hogy megszívja magát, 20-30perc.aztán serpenyőben lassu lángon megsütöm.
2021. ápr. 14. 22:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!