Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz hogy edzés után be...

Az igaz hogy edzés után be kell vinni valamennyi gyorsan felszívódó szénhidrátot?

Figyelt kérdés

Több helyről is hallottam ilyet, hogy 10-15g gyors ch menjen edzés után hogy a kiürült glikogén raktárakat kicsit visszatöltsük

Tud erről valaki valamit? Mennyire igaz ez és ha igaz akkor mi a jeletősége?


2021. ápr. 23. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mit edzel, mennyit, milyen intenzitással és milyen céllal...

Ha lenyomtál egy kemény másfél órás súlyzós edzést, vagy egy versenyfelkészülés szintű 100 km-s kerékpárt, akkor, ja, van benne ráció.

Ha kocogsz 5 km-t, vagy ellipszis trénerezel 40 percet, mert fogyni szeretnél, és ezzel támogatod meg a diétádat, akkor nem.

2021. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké valószínűleg a második csoportot erősítem. Ilyenkor okozhatok 'kárt' azzal, ha beviszek edzés után egy kevés gyors ch-t? Tehát fogyás szempontjàból akkor jobb, ha nem eszem egy ideig semmit edzés után?
2021. ápr. 23. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első leírta a lényeget, a többi egyéni döntés kérdése. Semmilyen kárt nem okozol, lehet, hogy jobban is érzed magad. Én pl. már 40 perc kardió jellegű mozgás után szoktam gélt enni, úgy vettem észre segít tényleg az energia fenntartásában, de igazából csak "a placebóm"-ként emlegetem.

Fogyás szempontjából pedig mindegy mikor eszel, a bevitt összkalória mennyisége fog számítani. Tehát felesleges egy edzés után kínozni magad, ha éhes vagy, nem fogj jobban égni a zsír, szóval nyugodtan egyél.

2021. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ez akkor is igaz ha mondjuk pl este edzek és utána megeszek 800kcal-t de nem lépem át a napi keretem mert mondjuk nem uzsiztam meg vacsoráztam stb. Akkor ha utána 1-2 órára rá elmegyek aludni, nem fogja elraktározni a szervezetem a kaját? Hisz utána nem égetek semmi kalóriát mert alszom így nem használom fel azt amit megettem
2021. ápr. 23. 22:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell
2021. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok....a szervezeted egész nap felváltva raktározza és égeti a zsírt, az aktivitásodtól függetlenül, ez egy biológiai folyamat (illetve sok biológiai folyamat :) ).

nem attól függ, hogy kaja után mozogsz-e, hanem tényleg az egész napi (heti stb.) energiaegyensúlytól.

fogd fel úgy, hogy nem uzsiztál és nem vacsoráztál, de mozogtál, a rendszer nem talált a gyomrodban rögtön felhasználható kaját, ezért elvette a szükséges energiát a raktárakból. aztán vár, üres gyomorral meg félig üres raktárral, hogy mikor jön a következő szállítmány. a 800 kalóriával érkezik a következő szállítmány, de ha nem lépted át a kalóriakereted, és deficitben vagy, akkor nem tudja 100%-ig visszatölteni a raktárat és a zsírodból pótolja a hiányzó részt.

2021. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!