Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudna a lányom fogyni?...

Tokaji Fruzsina kérdése:

Hogyan tudna a lányom fogyni? Vagy teljesen normális a testsúlya?

Figyelt kérdés
A lányom 12 éves 154 cm és 50 kg. Szerintem túlsúlyos mert a hasán nagyon nagy zsírréteg található.Valaki tud valami tippet?.....Vagy ez az 50kg az ideális testsúly?

2021. máj. 7. 06:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

A leírás alapján, hogy nagyon nagy zsírréteg van a hasán, valószínűleg tényleg van súlyfeleslege. Nem a kiló számít, főleg nem ebben az életkorban.


Először kezdjétek azzal, hogy elkezd rendszeresen sportolni. Lehet bicikli, görkorcsolya, bármi, amit szívesen csinál.


Az étkezési szokásairól semmit nem írtál, így annyit tudok írni, hogy egyen több zöldséget, gyümölcsöt és kevesebb nasit.

2021. máj. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem lenne sok,de ha nagyon sok a háj rajta sportolnia kellene meg olyan kajákat kéne főznöd
2021. máj. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%

Elvileg 59 kg-ig hízhatna.


[link]


Viszont persze nem mindegy hogy miben van meg ez a súly. Én is 85 kg-ig hízhatnék, most 78 vagyok de látszik a hasamon hogy nagy. Inkább edzenie kéne hogy izmosodjon kicsit.

2021. máj. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
12 évesen diétáztatni nem lehet,kevesebb édesség,és persze neked kell egészségesen főznöd,hiszen ő azt eszi,amit te adsz neki. Sportoljon,de ne kényszerből. Ha kislány esetleg táncolhat is,vagy vannak kölyök aerobik órák.
2021. máj. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sunshinedoll ***** válasza:
29%

Számomra döbbenetes, hogy egy szülő diétára akarja fogni a 12 éves gyerekét- Úristen.

Te vagy az anyja, a te felelőséged, hogy mit eszik a gyerek, főzz otthonra egészséges ételeket, sok zöldséges, kevesebb zsírt meg tésztát. Bár őszintén szólva egy 12 éves gyerek esetében hihetetlen fölösleges és kifejezetten káros azon izgulni, hogy hogy néz ki, mennyi felesleg van rajta meg mittudomén. Hadd élje a gyerekkorát, majd felnőttként úgyis lesz jópár éve, mikor a kinézetén aggódik, nem hiányzik neki már 12 évesen egy anyuka, aki aggodalmat ültet el a fejében.

2021. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
5. A kérdező semmi ilyesmit nem mondott, mint amiket te írtál.
2021. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sunshinedoll ***** válasza:
33%

A fogyókúra témába tette, hogy szerinte a lánya kövér és le kéne fogynia. Én meg leírtam, hogy nem kéne már 12 évesen testképzavart meg mániákus fogyókúrát erőltetni a gyerekre.

Az meg, hogy ő a gyerek szülője és az ő felelőssége, hogy mit eszik és milyen életmódot folytat a gyereke pedig tény.

2021. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

12 évesen már nekem is eszembe jutott hogy dagi vagyok, csak azért mert összeért a combom... Sajnosez már nem feltétlenül a szülőn múik, annyi impulzus éri a mai gyerekeket az internetről, a social médiából (ha neki nincs is, tévében, osztálytársaknál láthatja). Inkább ez okoz testképzavart, mintsem az, hogy a szülő aggódik.


Kérdező, te tudod, hogy mennyi édességet és mennyiségeket eszik a lányod. Lehet, hogy ez csak "gyerekháj", és magasabb lesz és eloszlik rajta, de ha tényleg úgy gondolod, hogy nagy a súlya, akkor főzz egészségesebben, ne vegyél nassolnivalókat, feldolgozott élelmiszerek, próbálj kevesebb cukros ételt, és gyümölcsöket, zöldségeket adni neki, kevés olajban főzni, a fehér kenyeret váltsátok le tlejes kiőrlésűre. De fontos, hogy az egész család így tegyen, te is étkezz így, különben tényleg csak azt fogja látni, hogy ő nem ehet olyan finomságokat, mint ti, és ez viszont rosszul fog neki esni. Fontos, hogy kiskorban megtanítsuk a helyes táplálkozást.

2021. máj. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Ebben a korban még nem szabadna diktálni, azt tudom javasolni, hogy egyetek kicsit egészségesebben, nagyon finom zabkekszeket, muffinokat lehet sütni, minden nap gyümölcs, zöldség, és valami sport, amit szeret, ez lehet akár séta, biciklizés, úszás, akármi, esetleg ha meg tudjátok magatoknak engedni, vehettek egy kisebb trambulin is, szerintem minden gyerek élvezi. Ami most még hirtelen eszembe jutott az a Just dance videojáték, bátyám lányainak is van, nagyon szeretik, és az is sport.
2021. máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Sunshinedoll ***** válasza:
87%
Nyilván a környezetnek is óriási szerepe van, de ha a gyerek kiskorától azt látja otthon, hogy anya-apa állandóan a saját kinézetén izgul, nem fogadja el magát, kritizálja magát, ne adj isten még a gyereket is kritizálja akár nyiltan és direkt módon vagy csak indirekt módon, azt a gyerek felfogja és tudja értelmezni és hatással van rá, mert a gyerek nem hülye.
2021. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!