Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos az IF (interm...

Edana kérdése:

Mennyire hatásos az IF (intermittent fasting) diéta?

Figyelt kérdés

valóban használ?

hogyan avathatnám be a párom is ebbe hogy már pedig én ezt fogom csinálni?

nagyon furcsán áll az ilyen dolgokhoz.

De én szeretném akkor is csinálni amikor mondjuk itthon vagyunk és pont úgy esik egy adott nap.

még nem tudom melyiket választom.

ismerem ezt a fajta diétát :)

csak nem tudom hosszú távon mennyire hatásos.


2021. máj. 18. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Bizonyítottan nem jobb és nem rosszabb, mint bármelyik másik bármilyen nevű olyan diéta, aminek a célja a kalóriadeficit.

A hatásosság azon múlik, hogy tudod-e tartani hosszú távon. Ha neked ez tetszik, és jól érzed magad vele, akkor minden bizonnyal tudod tartani. A lényege pedig persze, hogy kalóriadeficitbe kerülj, tehát úgy nem fog működni, ha nem eszel 16 órán keresztül, de a fennmaradó nyolcban viszont többet eszel mint kellene. Ennyi a titka, hogy bizonyos módszerrel (x órán keresztül nem evés) kalóriadeficitet igyekszik elérni. Van, akinek csak így megy a fogyás - de ha ez neked pl. szenvedés lesz, akkor nem lesz hatásos, mert abbahagyod vagy túleszed magad abban a sávban, amikor szabad.

2021. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Fél éve csinálom egyfolytában. Simán kibírom. Déltől ehetek 8ig. Általában 2 főétkezés és egy uzsonna van benne. Mivel odafigyelek a kalóriákra és a makrókra, így hatásos. Ha reggeliznék is, biztos 400 kalóriával többet vinnék be, és ugrana a diéta, mivel akkora önkontrolom nincs, hogy többször keveset egyek.
2021. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan egy éve csinálom, nagyon szeretem, nekem hatásos volt! Alapból én is 12-20-ig eszek, de elég rugalmas vagyok ilyen tekintetben, ha épp olyanom van csak 18-ig eszek, és mondjuk már 10-kor reggelizek (vagy ugyanúgy délben), szóval variálom, ahogy éppen jól esik, illetve a menzesz előtti kb 1 hétben csak 14/10-et szoktam csinálni, tényleg próbálok figyelni arra, hogy most épp mire van szüksége a szervezetemnek. Nekem nagyon pozitív a tapasztalatom vele, sokkal jobban tudok koncentrálni mindenre, energikusabb vagyok.

Én általában este ettem sokat, vacsi után volt, hogy akár az éjféli lefekvésig is folymaatosan jártam a konyhába, turót, meg görög joghurtot, meg gyümölcsöket, meg mogyoróvajas kenyeret meg minden édeset összezabáltam, így nekem ez adta főleg azt, hogy híztam. Én szoktam reggelizni, csak általában délben, az ebéd pedig 3 körül szokott lenni, így a napomba is nagyon jól illeszkedik, illetve edzés után vacsizni is szoktam. Nekem fontos a "reggeli", mert nagyon szeretem a reggeliket, és így is jól esnek, ha délben fogyasztom. Így, hogy nincs ez az éjszakai nasizás, nekem simán kijön a kalóriadeficit, és ez egy mindennapokban is abszolút tartható életmód szerintem. :)

2021. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd használni? Sok dolognál hatásos, soknál nem.

Én már másfél éve csinálom, délelőtt tíz és este nyolc között eszem, más megkötés nincs, a zsíremésztésem javult (ezért kezdtem bele), mivel van ideje a májamnak elég enzimet termelni.

2021. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

fogyasra természetesen :)

nem érzem jól magam a bőrömben azon kívül ha fogyok akkor javul az egészségem is :)

nem fog fájni a térdem a hátam

végre eljarhatok idővel futni :)

sportolni sokat :)

nem vagyok amúgy egy nagy darab de mégis igen

szerencsére más alkalmazással sikerült eddig 22kg ot fogynom (120kg-98kg) ezáltal a vérnyomásom normális lett magas volt...

viszont fájdalmaim vannak ahogy írtam is és hosszú távon ha így maradok nem lesz jó azzal tisztában vagyok.

sőt!

az elmúlt időszakban hiztam is (92kg-98kg)

bár tény hogy nem érdekelt annyira ugyanis történt vmi a családban és hát én stressz evő vagyok sajnos :(

és bőven volt okom hogy így alakult...

de mondjuk behuzhattam volna korábban is a féket de az már elmúlt...

szóval most újra át kattantam de nézelődtem a lehetőségek között és eszembe jutott ez is :)

azért gondoltam erre :)

páromnak hogy mondhatnám el?

nem szereti az ilyen dolgokat

mondván hogy "éhezek" és az nem jó.

de ez csak diéta és nem éhezés de hiába mondanám így nem fogadná el.

köszi a válaszokat :)

2021. máj. 19. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tud angolul, mutasd meg neki a sok tanulmányt, ami a pozitív hatásairól ír, vagy magyar oldalak is összeszednek hasonlókat, pl dietcrafting. A stresszevésre ez tökéletes módszer lehet. :) Sok sikert!
2021. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én barátom sem szereti, ha 'éhezek', sőt, ő imád etetni, viszont elfogadta, hogy déltől eszünk nyolcig.

Barátodnak mondd, hogy te érzed a súlyod súlyát, és te viseled a következményeket, szóval ezt fogadja el, ha azt akarja, hogy egészségesebben, boldogabban még sokáig mellette legyél.

2021. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Ne vedd biztosra, hogy fogyni fogsz tőle, mert az ablakban is lehet annyit enni, hogy fenntartsa a súlyod.
2021. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
30 kg fogytam. Nem csak ezzel de edzettem is. Igen is jó ! Sok sikert
2021. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!