Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen egészséges édes nassoln...

Milyen egészséges édes nassolnivalókkal pakolhatnám tele a hűtőt és a kamrát, amikhez bármikor nyúlhatok, ha rámtör az édesség utáni vágy?

Figyelt kérdés
Már elegem van abból, hogy hetente-kéthetente muszáj bezabálnom édességekből, csokiból. Baromira édesszájú vagyok, hiába próbálok mértéket tartani, nem megy, csak pár napig. Már egyre jobban undorodok magamtól. Megszerettem a mozgást, az egészséges ételeket, nem hiányoznak a lisztes dolgok, a pizza, tésztafélék, gyorsételek stb. De csoki nélkül úgy tűnik, nem tudok létezni. Ezer meg ezer féle módszert kipróbáltam már, de egyszerűen nem megy. Pár hónapja nagyon jól keresek, a kiadásaim pedig kevesebbek lettek, így lenne pénzem minőségi táplálkozásra is, de felesleges pénzkidobásnak tartom, ha mellette heti szinten zabálom a csokit. Arra gondoltam, hogy csoki helyett próbálnék egészséges alternatívákat beszerezni, ami hasonló élményt ad, de kevesebb plusz kilót. A protein szeleteken kívül mit tudtok ajánlani? Növényi tejeket gondoltam még, van olyan Alpro mandula ital, ami csak 13 kcal/100 ml, holland kakaóporral és steviával az is finom kakaó lehet. Egy liter kijönne 150 kcal alatt, az mondjuk lehet hogy segítene az édesség utáni vágyamat kielégíteni :D Milyen ötleteitek lennétek, ha a pénz sem akadály?
2021. máj. 30. 21:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Illetve ha ismertek bármilyen finom csokit, aminek a kalóriatartalma bőven az átlagos alatt van, azt se tartsátok magatokban :D

Egyet ismerek, Intersparban van, a neve nem jut eszembe, nagyon finom és 360 kcal körül van 100 gramm. Hs meg ennél is tudtok alacsonyabbat, jöhet.

2021. máj. 30. 21:27
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

És ha nem vonnád meg magadtól, hanem mondjuk minden ebéd után elszopogatnál 2-3 kockányit? Vagy te is - hozzám hasonlóan - addig eszed a bontott csokit, amíg el nem fogy?

Az aszalványokat nem szereted? Vörösáfonya? Szárított almakarikák?

2021. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Már rengeteg mindent kipróbáltam, ezt is, hogy minden nap eszek egy kevés csokit. De sajnos ez sem működött, bár már képes vagyok egy megbontott csokit visszacsomagolni és elrakni, néhány nap múlva már annyira ki vagyok éhezve csokira, hogy már semmi másra nem tudok gondolni. Szeretem az aszalt gyümölcsöket is, de azok nem nyújtanak csoki élményt. A kedvenc aszalt gyümölcsöm a csokival bevont aszalt vörösáfonya, de azzal sajnos megint nem vagyok beljebb.
2021. máj. 30. 21:48
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Nálam joghurtuk ls gyümölcsők egész jól tudják helyettesiteni.
2021. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jajj, ne is mondd...ezt is kipróbáltam. Ennek pont múlt hétvégén az lett a vége, hogy együtt helyemben megettem vödör (900 gramm) almás-fahéjas Jogobellát. Ami kalóriában 2 tábla csokinak felel meg...
2021. máj. 30. 21:55
 6/18 A kérdező kommentje:
*együltő helyemben
2021. máj. 30. 21:55
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Ne legyen otthon sok csoki. Tehát ne vegyél tábla csokit, csak szeletet, és abból is max. kettő (de inkább csak egy) legyen otthon.

Mi a helyzet a jégrémmel? Azt szereted? Mert akkor fogsz egy mangót, pürésíted, beletöltöd a jégkrémformába. Ez csak gyümölcs, de az agyad azt hiszi rá, hogy édesség.

2021. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mennyire érdemes "telepakolni" a hűtőt bármivel, ha azt is kilószámra eszed, mint a joghurtot. Étcsokit szoktak javasolni, de őszintén, az sem ugyanolyan élmény, mint egy finom tejcsoki. Kakaós zabkása vagy banánfagyi esetleg? Vagy vegyél magadnak nagyon drága, minőségi csokit, amit inkább ajándékba szoktak, és akkor talán jobban vigyázol rá, hogy tovább tartson. Bár írod, hogy jól keresel, de hátha. Na meg önuralom, legyél erősebb, mint egy tábla Milka. Idővel könnyebb.
2021. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg ha reggel ennél ilyen édeseket? Zabkása, zabpalacsinta, sült zabkása, jó sok holland kakaóporral, édesítővel, a sült zabkása pl tök olyan élményt ad mint egy brownie. De ez a kakó amit írtál is jó ötlet, de ha emellé konkrétan a kocka csokit kívánod, nem pedig a csokis ízt, nem biztos hogy segíteni fog.

Egyébként én úgy tudom, hogy a nagy csoki iránti vágyakozás magnéziumhiányt is jelezhet. Én is nagyon édesszájú vagyok, és általában ha a reggelim édes, akkor nagyjából elvagyok, meg alapból főleg a gyümölcsösebb ízeket szeretem, na de ha xy ideig kimarad a magnézium a vitaminjaiból, akkor minden nap egy tábla csokit be tudnék tolni. Esetleg próbáld ki, hogy szedsz, hátha mérsékli a helyzetet.

2021. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj, de nem kellene elmenned valamilyen szakemberhez? Labor, hormonvizsgálat stb?

Ez a mérhetetlen cukor utáni vágy nem tűnik túl egészségesnek...

2021. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!