Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy 4 kg-ot fogytam...

Normális, hogy 4 kg-ot fogytam változtatás nélkül?

Figyelt kérdés
Már jó ideje semmit sem sportoltam, az étkezésre se figyeltem oda. Ezen változtatni akarok, és úgy döntöttem, hogy hamarosan elkezdek fogyózni, ezért egy jó idő után először ráálltam a mérlegre. Átlagosan 68 kg körül voltam, ez hetekkel, 1-2 hónappal ezelőtt. Másfél hete újra megmértem magam, és ha jól emlékszem 70,1 kg-ot mutatott a mérleg. Ezt még úgy megértettem, mert akkoriban kicsit többet ettem, gondolom emiatt volt az a +2 kg. Viszont 1-2 napja újra megmértem magam, és kb. 65,7 kg voltam. Egyáltalán nem sportoltam többet vagy kevesebbet, ahogy az étkezésemen se változtattam, ugyanúgy ettem nasit is és nem számoltam a kalóriákat sem (az viszont lehet, hogy kevesebbet ettem, nem emlékszem pontosan). És ennek ellenére, hogy kb semmi sem változott majdnem 5 kg-ot fogytam. Ez normális?

2021. jún. 13. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyors anyagcsere esetleg?
2021. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Ha az számít, beteg voltam pár napig (közvetlen az utolsó mérés előtt)
2021. jún. 13. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Súlyodat mindig azonos időben mérd, pl reggel, felkelés és wc használat után, de mielőtt felöltöznél (lehetőleg meztelenül, vagy minimális ruhában, pl. bugyi/alsónadrág). Mert a pizsinek is van súlya, a vastag téli flanell pizsi nehezebb, mint a nyári vékony. Szóval, mindig ébredés és wc használat után, a lehető legkevesebb ruházattal, kb ugyanabban az időben mérd a súlyod.

Ugyanis a testsúly "változhat" vagyis a mérleg mást fog mutatni, ha vacsora után, farmer+pulóver ruhában állsz a mérlegre, és mást, ha vacsora előtt, egy vászonnadrágban+sima pólóban állsz a mérlegre. És máris megvan az 5 kg "fogyás".

A betegség okozhatott dehidrációt, vagyis kevés vizet ittál, az is okozhat akár egy kilónyi különbséget is.

2022. ápr. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!