Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg az étkezést,...

Hogy oldjam meg az étkezést, ha nem magamra főzök?

Figyelt kérdés
Jövő héten szabadságon leszünk a párommal, egy hetet töltünk a szüleinél. Édesanyja főz, vagy mi, de nyilván azt, amit a család szeret, és ők zsírosan esznek (értsd, zsíros tej, zsíros tejföl, zsíros hús stb). Nyilván saját nagamra nem tudok külön "light" ételt csinálni vagy kérni. Arra gondoltam, hogy eszem, amit ők, csak próbálok kevesebbet enni illetve mindennap egy kicsit edzeni. Ti hogy oldjátok meg?

2021. jún. 29. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogyan írod, kicsipegetve ami még számomra ehető.

Udvariatlanság nyilván, de nem szeretem a zsírosat.

2021. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Jó úgy ahogy írod. Én is úgy szoktam a kalóriát is számolni vendégségbe. És megeszem ugyanazt mint a többiek.
2021. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó megközelítés, hogy kevesebbet eszel.


Egyébként nem annyira "bűnös" a zsíros tejföl, vagy a tej... A húsról meg simán leoperálhatod a zsírosabb részeket... És otthagyod a tányéron.

2021. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Sok salátát eszem. El is készítem, mindenkinek, más is ehet belőle, ha akar.

És mindenhez eszem salátát szinte. Vagy pl. ha olyan leves van, amit nem szeretek, vagy nem akarok belőle enni, salátát eszem helyette.

A másik a savanyúság. Pl. nem eszem a húshoz a köretből, hanem helyette mondjuk 3 db kovászos uborkát.

Így megmarad a közös evés, ami nálunk nagyon fontos a családnak, én is normálisan tudok enni, és nem egy ilyen "elitista" hozzáállás, tehát a többiek nem érzik magukat kirekesztve, vagy nem az van, hogy nem akarok az ő kajájukból enni. Mert a salátából mindenkinek csinálok, savanyúságot is bőven veszünk, hogy mindenkinek jusson.

2021. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

Már miért ne tudnál magadra főzni? Ott is van bolt. Elmész, és veszel magadnak a saját étrendedhez való dolgokat, és megcsinálod magadnak. Ha kedves anyósnak nem tetszik, akkor szarjon sünt!


De rendelhetsz is. Talán még netpincér is van ott. De előre is berendelhetsz kifőzdékből. Ilyen helyi egészségkonyha és hasonló kiszállítós kaják.

2021. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vendégségben én is sokáig alkalmazkodtam. Gluténosként ez már nem megy, mert nem várom el, hogy nekem főzzenek külön, főleg, hogy otthon a gm cuccok azért eléggé elszálltak :(


Viszont annyit mindenki megtesz, hogy pl pörkölt mellé nekem rizst főz nokedli helyett, vagy a főzeléket nekem nem habarja be, hanem kiszed és megteszem én, ilyenek.

A sütiből meg természetesen nem eszem.

2021. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!