Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc diétátok/étre...

Melyik a kedvenc diétátok/étrendetek?

Figyelt kérdés

Tudom a fogyáshoz a kalóriaszámolás a legjobb. De most nem erre gondolok. Hanem ha már nem kell fogynotok,melyik a kedvenc diétátok/étrendetek ami közel áll hozzátok, szívesen csinálnátok, vagy akár tartjátok is azt az étrendet? Ilyenekre gondolok pl vegetáriánus étrend, paleo, ketogén, mediterrán diéta, szakaszos böjt stb...


Én vegetariánus vagyok, viszont nagyon szimpi a mediterrán diéta. Ha lefogytam, szerintem rá fogok állni teljesen a mediterrán étekzésre (persze kihagyva a húsokat).


2021. júl. 25. 13:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Hashajtó, vizhajtó,zsírégető tabik.
2021. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
32%

Nekem is a vegetáriánus és a mediterrán diéta vega változata a legszimpibb.

Sok zöldség, gyümölcs, durumtészta, tejtermékek, egy kevés krumpli, rizs, teljes értékű gabonák, kevés tojás.

2021. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a lowcarb ( LCHF) étrend a kedvencem. Azzal váltottam életmódot és fogyok lassan 2,5 éve, és ezt az étrendet követem majd fogyási időszak után is.

Sok zöldséget eszem, húsféléket, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket, zsiradékot, lowcarb kenyeret-tésztàt mértékkel, és némi lowcarb édességet is. Már csak az utolsó 9kg leadása van, remélem fél év és meglesz:)

Én ezzel az étrenddel érzem jól magam.

2021. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a paleo/teljesértékű étrend vállt be leginkább. Nem eszem gabonákat (esetleg néha quinoa-t, de a búza és társai szóba sem jöhet), lisztekből készült feldolgozott dolgokat, feldolgozott húsokat, tejtermékeket.


Az étkezésem gyökérzöldségeken, zöldeken, ritkábban hüvelyeseken és húson/tojáson alapszik, napi 3-4 adag gyümölccsel + időszakos böjt.


Amióta ìgy étkezem, egyszerűen nincsenek falási rohamaim, jó a vércukrom, a bőröm ragyog, pattanás mentes és sikerült is leadni pár kilo-t.


Szerintem egy fogyókúránál a lényeg úgyis azon van, hogy teljes értékű dolgokat egyél!

2021. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%
A fogyáshoz az egészséges táplálkozás és a mozgás a jó, nem a kalóriaszámolás. Hiába számolgatsz, ha szarul eszel, nem fogsz (egészségesen) fogyni. Én a teljesértékű növényi étrendet követem, ha vegetáriánus vagy, akkor főleg ezt ajánlom a mediterrán diéta helyett.
2021. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%

5. A kettő nem zárja ki egymást, ráadásul két különböző dologról beszélsz (az egyik egy módja a fogyásnak, a másik meg ennek a módnak a számszerű követésére szolgál). Nyilván nem muszáj kalóriát számolni ahhoz, hogy fogyj, de kalóriadeficitben viszont kell lenni. Ehhez (főleg azoknak, akik nem nagyon tudják mi micsoda) jó módszer a kalóriaszámlálás, hogy tisztában legyél vele, mennyit eszel.


És a kérdésre válaszolva, én is így kezdtem, kalóriát számoltam, de csak nagyjából, nem mindent grammozgattam, mert felesleges - bár máig vannak dolgok, amiket lemérek (pl. mindig müzlit eszem reggelire, néha megszaladna a kezem, ha nem tenném).

Sokat sportolok és ezeken a napokon emelni szoktam a szénhidrátot, de egyébként arra figyelek, hogy legyen elég fehérjebevitel, a szénhidrát és zsír arányt pedig kb. naponta változtatom, de a kalória minden nap kb. ugyanannyi. Minden nap eszem zöldséget és gyümölcsöt, hetente 2x halat vagy valami tengeri dolgot, általában 1x marhahúst és 2x csirkét, 1-2 nap meg vega.

Van úgy, hogy főtt ételt nem is eszem, csak mondjuk szendvicset vagy salátát. Minden csak érzés szerint, édesség is belefér.

Szóval a flexibilis étrend híve vagyok hangsúlyos fehérjebevitellel és minden nap közel azonos kalóriamennyiséggel.

2021. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%
A fogyás kalóriadeficiten múlik, ez nem vita tárgya. Ezt valóban ki kellett volna hangsúlyoznom. Arra céloztam, hogy lehet számolgatni és mégis szarul enni közben. Ezért fontos az egészséges táplálkozás (ami nálam a TÉNÉ), mellette felesleges számolgatni bármit, de nyilván lehet. Főleg ha valaki kezdő, akkor az elején hasznos lehet, ebben egyetértek. Az mindjuk probléma, hogy az egyéni anyagcsere nem egy állandó dolog és nem feltétlenül lehet netes kalkulátorokkal pontosan meghatározni. Kiindulási alapnak igen, valamennyire oké.
2021. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

#6

Amúgy hangsúlyos fehérje bevitel alatt mit értesz? A legtöbb ember eléggé túlbecsüli a fehérje szükségletét.

2021. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

7. nyilván, de általában aki elkezd kalóriát számolni, az nem a mekis hamburgert fogja méricskélni, de ha mégis, akkor egy idő után úgyis rájön, hogy gyorsan kimaxolja vele a keretét és mégis éhes marad, tehát elkezd olyan ételeket keresni, amivel egy fenntarthatóbb étrendet tud kialakítani.


Hangsúlyos alatt azt értem, hogy a megfelelő mennyiségű fehérjére (és a kalóriabevitelre) alapozom az étrendemet, a szénhidrátot és a zsírt meg a mindenkori igényeimhez alakítom, akár naponta. Kicsit könnyebb dolgom van ennek a belövésében, mert dietetikusnak tanulok, de ettől még én is tévedek pl. a kalóriamennyiségnél, igaz nem is figyelem tizedespontnyi szigorúsággal.

2021. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Értem mit jelent az, hogy hangsúlyos, úgy értettem hogy pontosan mennyi szerinted az optimális fehérje bevitel. Inkább úgy mondom, hogy mit tanítanak a dietetikán, mennyi az annyi? Illetve megkérdezhetem, hogy melyik egyetemen tanulsz? Én ezt az egészet autodidakta módon tanulom, szimplán érdekel, hogy itthon mit tanítanak az egyetemeken. Sajnos eddig az a tapasztalatom, hogy van jónéhány borzasztóan idejétmúlt, nem helytálló dolog a tananyagban.
2021. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!