Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszegény, de finom ételek?

Kalóriaszegény, de finom ételek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a finom az elég relatív, de azért lehet általánosítani. Mint ahogy a legtöbb ember számára, úgy számorma is finom a mekis kaja, a chips vagy a nutella, a csoki, a rántott hús, a sültkrumpli, a fehér kenyér stb. Szóval a jó hizlaló ételek. Szeretnék változtatni az életemen, csökkenteni a bevitt kalória számát, de nem szeretnék lemondani a finom ízekről. Tudnátok olyan ételeket mondani, amik nem túl hizlalóak, és finomak lehetnek számomra az alábbiakat figyelembe véve?

- Nem tudok megenni semmiféle halat vagy tengeri ételt, a gondolata is hányingert kelt bennem.

- A natúr (fűszeres, pácolt stb.) húsok szintén, habár eleve a húsokért sem rajongok, csak akkor eszem meg, ha extra vékony és így nem érezni nagyon a húst, inkább csak a panírt, vagy ha valamivel nagyon el van nyomva a hús íze és állaga.

- A paradicsom kivételével nyersen egyetlen zöldséget és gyümölcsöt sem viselek jól az ízük miatt, viszont pl. párolva és jól fűszerezve szeretem a zöldségköretet, illetve szeretem a krémleveseket és a főzelékeket is.

- A paprika ízétől szintén felfordul a gyomrom, semmit nem tudok megenni, ami paprikás (paprikaporral ízesített) illetve a hagymás dolgokat sem bírom, azokat nem az ízük maitt, hanem a gyomrom nem bírja.

Tudom, nehéz eset vagyok, de azért biztos akad olyan étel, amire nem gondoltam, és ízlene.


2021. aug. 16. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát..izé valóban nagyon nehéz eset vagy🤣


Leírom a heti ebédem hatha megtetszik valami:

Körözöttel töltött sült csirkemell light krumplipürével (710kcl)


Hideg almaleves lencse bolognai teljes kiőrlésű tortillába töltve(690 kcl)


Tavaszi zöldségleves, csirkemelles-zöldséges hajdina, savanyúság( 450kcl)


Gyros házi teljes kiőrlésű pitában görög salátával(560kcl)


Paradicsomos kaposztafőzelék natúr vagdalt(490 kcl)


Erdei gombakrémleves, diétás almás lepény(780kcl)



Nem főételként ezeket szoktam:

Tojáslepény valamilyen krémmel, zöldségekkel

Diétás tojáskrém teljes kiőrlésű pirítóssal

Cézár saláta házi öntettel

Tortilla pizza

Zöldségkrémek kenyérrel

2021. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Toroskáposzta? Főzelékek? Levesek? Grillezve szinte akármi?


Vagy ott a cukkini, csomó kaját meg tudsz vele duplázni, íze sincs.


Pl. szoktam bolognait csinálni, de úgy, hogy a darálthúsos ragut televágom vele és tészta nélkül.

2021. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
56%

Csomó ilyen embert ismerek akik nem esznek meg dolgokat és mindenevőként nekem ez fura. De olyan alap dolgokat hogy: ketchup, rizs, virsli, uborka, sajt, hal, tök, borsó, szalámi, pizza "széle". Itt meg jön hogy a panírt eszi. XD Besírok. Zöldséget, gyümölcsöt, és húst nem akarsz enni, akkor mit szeretnél? Ezen a bolygón ezek teremnek meg és lakói milliárdjai fogyasztják mivel ezekből épülnek fel az aminosavak - vagyis a tested!

Na hogy legyen válasz is: brokkoli, C. Ronaldo is fogyasztja.

Amiket nem soroltál fel az a pizzás csiga, szotyi, de ezeket ne edd. Nemtom komolyan végigmentem most fejben egy üzleten és nem tudok neked mit írni, mert mindent kizártál.

Amúgy ha fogyás miatt akarsz változtatni (nem írtad), 1: mozogj is, 2: igyál sok vizet. Ez valamennyire telít is, de ne koplalj mert nem lesznek tápanyagok a szervezetedben meg jönnek a falásrohamok.

2021. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!