Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 160 cm-sen 60 kg-ból szeretnék...

160 cm-sen 60 kg-ból szeretnék fogyni ~10 kg-t. 32 éves nő vagyok, alapból vékony csontozatú,kevés az izom is rajtam.Hogyan kezdjek neki? Mit mozogjak?

Figyelt kérdés
2021. okt. 12. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem látlak ugye, de szerintem teljesen rendben vagy 60 kg-osan. A sportolás viszont jó ötlet.
2021. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Miért szeretnél egészségtelenül sovány lenni?
2021. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy miket eszel. Mellőzd a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, péksütiket, egészségtelen ételeket, cukros italokat.

Este lehetőleg már ne nagyon egyél, mivel estére lelassul az anyagcseréd, és amit eszel, az rajtad fog maradni.

Próbálj 1300 kcal-t enni egy nap egészséges ételekből összevállogatva.

Az interneten rengeteg tornavideót találsz, el tudsz menni futni, úszni, otthon ugrálókötelezz, hullahoppkarikázz.

Fogyni úgy fogsz, ha több kalóriát elégetsz, mint amennyit beviszel.


30 perc intenzív mozgás után fog elindulni a zsírégetés.


Legyen erőd és kitartásod a fogyáshoz, ne hallgass azokra, akik eltántorítanának téged, mert állításuk szerint minek akarnál te fogyni. Pedig igazad van, ehhez a magassághoz az 50 kg sokkal jobb, mint a 60.

2021. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
72%

Sportolni amúgy is kell, mert mozgásra született a testünk és anélkül nem tud optimálisan működni. Viszont inkább a kevesebb evéstől (pláne szénhidrátok) fogysz, nem pedig a sporttól. Nemrég 70 kg voltam, saját tapasztalat IS. :)



Viszont!


Én 162 vagyok, most épp 59 kg és teljesen, totál jó vagyok!!

Voltam 50 kg is 8 éve, hát csúnya volt, semmi alak, semmi forma....


Szóval nem hinném, hogy 10 kg-ot kellene fogynod, nagyon maximum mondjuk 5-öt.



28N

2021. okt. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

#4

159 centihez vagyok jelenleg 47 kg vékony, enyhén izmos (heti szinten futok 10 km-t, otthon van egy 10 kg-s súlyzóm azzal edzem, meg ugrálókötelezek, hullahoppkarikázom és nyáron mikor lent voltam a strandon egyszerre leúsztam 2 km-t). Sok évig voltam 50-52 kg, tinikoromban 55 kg, akkor nagy volt a fenekem, combom, hasam, nem tetszettem magamnak. Most érzem magam a legjobban.

Lehet, hogy neked azért volt 50 kg-san semmilyen alakod, mert nem sportoltál, nem szedtél magadra izmot.


A szám, az csak egy szám, nem mérvadó. A lényeg, hogy fogyás és sport egyszerre legyen és legyen rajtad, kérdező izom, hogy formásodj.


Guggolástól, kitöréstől kérdező nagyon szép formás popsid lesz.

2021. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

"Este lehetőleg már ne nagyon egyél, mivel estére lelassul az anyagcseréd, és amit eszel, az rajtad fog maradni."


Ez egy jó nagy mítosz, nem igaz.


"Mellőzd a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, péksütiket, egészségtelen ételeket, cukros italokat."


"30 perc intenzív mozgás után fog elindulni a zsírégetés."


Egész nap égetünk zsírt.


"Pedig igazad van, ehhez a magassághoz az 50 kg sokkal jobb, mint a 60."


Ez így innen, távgyógyításban, ráadásul kép nélkül, igazán nem lehet megállapítani.



A cukros italok, ok, hogy mellőzni kellene (vagy legalább csökkenteni, ha valaki nagyon nem bírja nélkülük), de többi kérdőjeles, ráadásul ugye az "egészségtelen étel" egy eléggé meghatározhatatlan kategória.

2021. okt. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

#6

Ha egész nap égetünk zsírt, akkor miért van annyi kövér ember? Ja, mert többet zabálnak, mint amennyire szüksége lenne a szervezetüknek, plusz rengeteg egészségtelen dolgot vesznek magukhoz, pl. Mekis hambi, péksüti, cukros nasik, cukros italok (kóla, üdítők, energiaitalok..)

Egyébként mi meghatározhatatlan van az egészségtelen ételben?

Milka csoki, Pez cukorka, Tibi csoki, Fornettis dolgok..ezek szerinted egészségesek?


Nos, ha mítosz az, hogy estére lelassul az anyagcsere, akkor mivel magyarázod azt, hogy pl. egy férfi, aki minimálisan étkezik, de este megiszik 2 doboz sört, és sörhasa van? A sörben is van kalória, és minden másban is. Felőlem egyél este 8-9kor, aztán nézd meg magad, hogy hoppá..

2021. okt. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

7. egész nap égetünk zsírt, és raktározunk is zsírt. vegyél elő egy biológia tankönyvet

igen, azért híznak el az emberek, mert több kalóriát visznek be, mint amennyit égetnek, jól írtad. nem az "egészségtelen" dolgok miatt. mihez képest egészségtelen? milyen szempontból? mit okoz, ami egészségtelen (nem ipari mennyiségben)? én a felsorolt dolgok mindegyikét fogyasztom, jó kondiban vagyok és jó egészségnek örvendek (nem, nem tizenéves vagyok, hanem egy negyvenes öregember, igaz, tizenéveseket meghazudtoló egészséggel)

A férfi, aki minimálisan étkezik, megiszik 2 sört este és hízik, az nem étkezik minimálisan. Plusz nem mozog eleget.

Én legtöbbször 10-11 órakor vacsorázom kiadósat, és éjfél, egy óra körül fekszem. Hoppá.

Semmi köze a fogyáshoz annak, hogy mikor eszel, ezt esetleg még Norbi ültette a fejekbe.

2021. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8

"mihez képest egészségtelen? milyen szempontból? mit okoz, ami egészségtelen (nem ipari mennyiségben)?"

A túl sok cukor, mesterséges összetevő káros a szervezetre nézve. Sok fogyasztása esetén elhízás, cukorbetegség, függőség következik be. Ha valaki fogyni szeretne az ilyen vackokat teljesen ki kell iktatnia az életviteléből.


Lehet, hogy most nagy a szád, hogy jaj, neked nem árt meg, ha este 10-11-kor eszel, de ha ezt 60-70 évesen csinálod majd, meg lesz ennek a böjtje. Szerinted miért elhízott a legtöbb idős ember? Mert nem mozognak, sokat esznek és nem megfelelő összetételű ételeket, sőt későn is.


Tessék, néhány cikk, hogy kicsit tágítsd a látókörödet és ne legyél úgy elszállva magadtól:

[link]


" Az időzítésben is legyünk körültekintőek: lefekvés és vacsora között teljen el legalább 3 óra, hiszen minimálisan ennyi időt vesz igénybe, amíg kiürül a gyomrunk. Ellenkező esetben a teltségérzet miatt álmatlan éjszakánk lesz, a lelassult emésztés miatt pedig a gyomorban marad az étel, és kellemetlen erjedési folyamatok indulnak be."


[link]


[link]

"Ideális esetben a nap utolsó étkezése jobb, ha nem esik a lefekvés időpontjához három óránál közelebb. A legjobb időpont így legkésőbb fél 7-re esik a kutatás szerint."


[link]

"Sokkal inkább az igaz, hogy lefekvés előtt 3-4 órával szabad utoljára enni, mert így lefekvésig könnyedén elégeti a szervezet a bevitt - már amúgy is kevesebb - energiát."

2021. okt. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

9


Nem hinném, hogy a szervezetnek evés után pár órán belül el kellene égetnie azt, amit bevittünk. Az egész napra igaz az, hogy annyi legyen a bevitel, amennyi a felhasználás.


Aki többször keveset eszik (ami a cél lenne, nekem refluxosnak elő van ez írva!!!), az 3 óra alatt meg is éhezik, tehát éhesen fekszik le.


Belgyógyász szakorvos és dietetikus nekem lefekvés előtt 1 órát írt elő.

2021. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!