Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azonos BMI esetén a magasabb...

Azonos BMI esetén a magasabb vagy az alacsonyabb nő néz ki vékonyabbnak?

Figyelt kérdés

Olvastam róla, hogy a magasság növekedésével a BMI számítás torzít, de nem tudom, milyen irányba.

Tegyük fel, hogy van 2 nő, az egyik mondjuk 160 cm, a másik 180 cm magas. Mindkettőnek 19-es a BMI-je. Vegyük úgy, hogy hasonló korúak, és a testösszetételük (zsír, izom, csontozat stb.) is megegyezik.

Melyik néz ki vékonyabbnak?



2021. aug. 1. 16:00
A kérdező szavazást indított:
A magas nő néz ki vékonyabbnak
Az alacsony nő néz ki vékonyabbnak
Egyformán vékonynak látszanak
52 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Te kérdező, ha van két egyforma gyurmád, és az egyiket hosszabbra húzod, mint a másikat, melyik lesz vékonyabb?
2021. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez testfelépítéstől is függ. Pl ha vállasabb valaki nagydarabnak tűnik.
2021. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 a felvetésed akkor lenne helytálló, ha 2 azonos súlyú ember lenne. De én BMI-t írtam. A magasabb nőnek a súlya is több.

Egyébként azt mondanám, hogy a magasabb a vékonyabb, de azt olvastam, hogy a BMI számítás a magasabbakat kövéríti. Ezért nem értem a dolgot.

2021. aug. 1. 16:34
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 minden más egyforma a példámban, csak a magasság különböző.
2021. aug. 1. 16:34
 5/19 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"Te kérdező, ha van két egyforma gyurmád, és az egyiket hosszabbra húzod, mint a másikat, melyik lesz vékonyabb?"


Ez egy rendkívül rossz hasonlat, nem a testsúlyuk azonos.


Kérdező!

Szerintem ebben az esetben a magasabb vékonyabbnak néz ki. Viszont ha túlsúlyosak lennének, akkor azonos BMI-vel a magasabb kövérebbnek tűnne.

2021. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Visszaszámoltam kilóra.

19-es bmivel a 160 centis nő 48,64 kiló, a 180 centis pedig 61,56 kg.


Ha egyenes arányt nézünk, akkor a magasabb 13%-kal magasabb, mint a 160 centis, ha a kiló is ilyen arányban nőne, akkor csak 54,96 kilónak kellene lennie.

Tehát ha felnagyítjuk a 160 centist 180 centisre, akkor vékonyabb képet kapunk, mint a 180 centis 19-es bmis nő.

Tehát akkor matek alapján az alacsonyabb tűnik szemre vékonyabbnak.


Így gondoltad?

2021. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

#6, a test három dimenziós, ha ezt vesszük alapul, a testtömeg köbösen nő, nem lineárisan. Egy kétszeres sugarú, azonos anyagú tömör gömb 8x olyan nehéz.


Valójában a biológia ennél kicsit bonyolultabb, ezért számol a BMI a magasság négyzetével, ami gyorsabban nő, mint a te lineális megközelítésed, de lassabban, mint a köbös.

2021. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6 ilyesmire gondoltam.

Vagy még úgy értethették, hogy nagyobb testmagassághoz nagyobb súlyra van szükség a normál BMI eléréséhez?

Abban is lehet igazság, ha nem 19 a BMI-jük, hanem kicsit túlsúlyos, pl. 25. Akkor a magasabb már eléggé nagydarab lesz.

2021. aug. 1. 18:15
 9/19 anonim ***** válasza:
7%
Ha én 150 cm vagyok és 70 kg az már hájas, ha te 170 cm és 70 kg az pont jó. Jpé csupán
2021. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9 nézz utána a BMI fogalmának. Testtömeg index.
2021. aug. 1. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!