Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni valaki...

Szeretnék fogyni valaki segítene hogy kezdjem el? 16 éves vagyok 180cm és 105kg. Leszeretnék menni 70-80 kilóig.Egy diéta terv meg egy edzésterv hogy fogyózzak is ne csak zsírosabb legyek.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2021. okt. 17. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt ilyen nincs, főleg nem kamasznak! Ehhez pénz, dietetikus, és személyi edző kellene sok pénzért.

Felejtsd el a nasikat, igyál vizet, egyél minél több zöldséget, és csökkentsd a köretek mennyiségét (tészta, krumpli, rízs, kenyér stb.).

Mozogj! Bármit, amit szeretsz, legalább 4-5 alkalommal egy héten 0.5-1 órát. Ez lehet séta, futás, oci, otthoni edzés (tele van a YT videókkal), bármi.

2021. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egyél kevsebbet és összetevőket tekintve teljes kiőrlésű gabonék, sok zöldség, sovány húsok


16 évesen semmi drasztikusba nem szabad kezdeni, hanem szép lassan szokásokat váltani. ha iszol oylat, leszokni a cukros üdítőkről, sütikről, zsíros dolgokról


a legjobb pedig az, ha elmész a háziorvoshoz és megkérdezed

2021. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ne nasizz, ne egyél kenyeret, cukros, zsíros ételeket, tésztákat, péksüteményeket. Csak vizet igyál. Kevés köret, vagy zöldségek és sok zsírszegény hús.

Evés előtt igyál egy pohár vizet, akkor kevesebbet eszel.

Mindennap sportolj és legalább egy órát tartson, szünet nélkül. Youtubon sok videó van, otthon is lehet.

Egy nap legalább 2 liter vizet igyál.

Ha éhes vagy, igyál, mert lehet, hogy nem is igazi éhség volt.

2021. okt. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden fogyásnak ugyanaz a titka. Egyél kevesebbet, mozogj többet!


Ekkora súlyfelesleggel én nem javaslom a futást és az egyéb ugrálós sportokat, az is elég lenne kezdetnek, ha sétálnál napi 12.000 lépést (nehogy leszámold, van alkalmazás erre a telefonhoz vagy okosórához).


Az is jó lenne, ha négyóránként ennél KEVESET és megnéznéd, hogy mit. Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű kenyér (abból sem napi fél kg), tészta helyett bulgur vagy durumtészta. Napi 2-3 liter vizet igyál meg!

A nasikat meg felejtsd el! Ha mindenáron csokit akarsz, akkor lehet kapni cukormenteset is. Chips helyett egyél kölesgolyót vagy humuszchipset, de abból sem sokat.


Cukros üdítőt ne, cukor helyett édesítő stb.

2021. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számold a kalóriákat!

Számold ki a tested számára szükséges minimum kalóriaszükségletet (van rá képlet). Számold ki mennyit eszel naponta átlagosan. Ha túl nagy a különbség, először 500-al csökkentsd. Mindenképp számolj. Mindent számolj. Ne találgass. Látni fogod, hogy mennyi mindent össze lehet enni, ha nem figyelsz rá. Konyhai mérleggel mérd le az ennivalóid súlyát, hogy pontos kalóriát számolj.

A mozgás is fontos, de ne arra fektesd a hangsúlyt, mert attól csak éhesebb leszel.

2021. nov. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Csak kalóriadeficittel fogsz fogyni.Viszont neked könnyű dolgod van mivel sok a felesleged.Minnél több felesleg van annál könnyebb fogyni.Otthon csinálj hiit edzéseket mozogj sokat.kaját/edzéstervet nem tud itt neked senki adni mert nem tudjuk neked milyen az anyagcseréd stb.De sokat segít hogyha eldobod az összes csokit/cukrot üditőt.Az első pár hét nehéz lesz de utána megszokod.én úgy fogytam le hogy nem számoltam kalóriát csak eldobtam ezeket és figyeltem hogy miket eszek.Szerencsére jó a genetikám így hamar elértem a célom.De ez mindenkinek más ezért lenne érdemes személyedzőt fogadnod.Viszont neten nézz utána fogyan kell fogyni stb.mármint youtubeon. Három harmadot nagyon ajánlom rajta tényleg látszik hogy van tudás és valós infókat mondd.nála rengeteg jo videót fogsz találni. Sok sikert és ne add fel ha nem látsz fejlődést!
2021. dec. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!