Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csalónap hogy működik? 1 nap...

Csalónap hogy működik? 1 nap kilengést 1 nap alatt helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés
Elmentem nyaralni, 5 napig nem figyeltem,hogy miket eszem/iszom. Volt kalória túllépés, cukros üdítő,nasi... ezt a kárt 5 nap alatt helyre lehet hozni? Koplalással +ezdéssel vagy sokkal több idő kell?

2021. okt. 25. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A csalónap úgy müködik, hoyg egy nap alatt nem számolsz kalóriákat, hanem azt eszel, amit akarsz. De ez NEM OKOZ semmiféle kárt, a legtöbb esetben inkább begyosrítja a fogyást.

Ezt NEM KELL helyrehozni, vedd úgy, hoyg volt egy szabadnapod, utána folytasd a megszokott rendszer szerint az étrendedet.

A koplalás, meg hasonlókkal nem tudod kompenzálni, csak a szervezetedet terheled meg fölöslegesen.

2021. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha ezt 5 napig csináltam, akkor már elképzelhető, hogy híztam?
2021. okt. 25. 14:51
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

5 nap sem okozott semmi különöset. Ne érezd emiatt rosszul magad. Ahogy az első mondja, semmiképp ne kompenzálj, mert az hosszú távon még étkezési zavarokhoz is vezethet, ráadásul nincs mit "helyrehozni", mert nem rontottál el semmit.

Ha ráállsz a mérlegre, nyilván fogsz látni súlygyarapodást, de ne pánikolj, ez csak ideiglenes és nem zsírt pakoltál fel. Ha visszatérsz a rendes üzemmódodba (tehát nem kompenzálás, nem koplalás! csak amit eddig csináltál), akkor az égvilágon semmi baj nem lesz.

2021. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Én magát a csalónapot se értem. Nem érdemes az embernek kínozni magát, egyszer vissza kell állni a normál étkezésre. Sokkal érdemesebb egy hosszú távon tartható rendszer!

5 nap alatt lehet hízni, na és, az a későbbiekben lemegy.

2021. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most az, hogy mennyi idő alatt lehet helyrehozni.. mármint, ha ráállsz a mérlegre, nyilván többet fog mutatni. Ha 1 napos csalónapot tartasz, akkor is többet fog másnap mutatni a mérleg, és akkor is 2-3 napba telhet, míg rendeződik. Szóval most 5 nap után lehet kell a súlyodnak idő, hogy visszaálljon, de a lényeg, hogy ott folytasd, ahol abbahagytad. Nem kell koplalni, se többet edzeni, se semmi. Csak folytasd úgy, mint ahogy ez az 5 nap előtt csináltad.
2021. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne koplalj! Az a legrosszabb amit tehetsz. Toltsd fel a szedvezeted tapanyagdus egeszseges etelekkel.

5 nap alatt igen, siman lehet hogy hiztal, az etvagyadtol fugg mennyit. Ha folytatod a korabbi egeszseges eletmodot (minimum 13pp kcal, egeszseges etelek, vitaminok stb) akkor szepen vossza is fog menni. A helyedben egy hetig figyelnek ra hogy egeszsegesen egyek (semmi drasztikus, csak atlagosan) es utana allnek merlegre

2021. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4: a csaló nap nem szemét étkezésbòl áll, hanem egészségtudatos, jó minőségű, cska nagyobb msnnyiségűből. A szervezetre kifejezetten jó hatással van, a t3 t4 lajzsmirigy hornonok termelòdése beindul, felgyorsul az anyagcsere. Utána 18-20 órás böjttel pedig ellensúlyozható a bevitt többletkalória

Tehát nem kínzás, hanem egy hasznos dolog

2021. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd, rossz a felfogás. Ne így gondolj erre. Eltöltettél 5 szuper napot, jókat ettél, jókat ittál, jól érezted magadat. Most meg visszazökkensz a hétköznapokra, figyelsz a kajára, edzésre és néha visszagondolsz, hogy milyen jó is volt az az öt nap. De nem kell kompenzálni, nem követtél el bűnt. Karácsony ugyanez. Három napig eszem iszom, szilveszterkor jó nagy buli, aztán január harmadikán újra visszazökkensz a hétköznapokba és odafigyelsz. Ez az egyensúly, amikor figyelsz a testedre, de a lelkedre is és nem kínzod magadat. Egy évben hány nap van, amikor az ember kirúg a hámból? 20-30? Esetleg 40? És hány napból áll egy év? Ez utóbbi a lényeg, nem az a pár alkalom.
2021. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Normális, egészséges, változatos étrend mellett nincs rá szükség.

Ha ki vagy éhezve, akkor szar a kajád.

2021. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4. Ez hülyeség. Illetve nagyon egyénfüggő lehet. Aki egyszer felszedett x kilót, majd diétával, sporttal lefogyott, soha nem térhet vissza a régi étrendjére, hiszen az anyagcseréje azt az étrendet nem bírja el.

Ha én visszatérnék a régi étrendemhez amiben tipikus köretek voltak dominánsak, tészta, rizs, krumpli, ( én gyerekként ezeken híztam el, pedig normális adagokat ettem és sportoltam), pillanatok alatt elhíznék újra.

Én már lefogytam, de ugyanúly folytatom a diétát életem végéig mert nem szeretnék visszahízni.

2021. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!