Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Néztem interneten hogy a...

Rekucika1994 kérdése:

Néztem interneten hogy a fogyásomhoz 0,5 kg súlyvesztést kell céloznom. Vagyis 7400 kcal kell elégetnem azt írta és valamivel több mint 500 kalóriás dificet kell elérem. Ez így valóban jó? Ha több lesz az eddig bevitele mondjuk 565, az úgy nembaj?

Figyelt kérdés
2021. nov. 1. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a deficit különbséget jelent, nem pedig az össz. bevitt kaját?
2021. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem különbséget jelent, hanem hiányt (vagyis negatív különbséget), de nem okoskodni akarok.


A kérdés utolsó mondatát nem értem. 7500 kalória deficit kb. 1 kiló súlyvesztést eredményez papíron, napi 500 kcalnál nagyobb deficit nem hasznos, sőt egyenes káros is lehet, és a heti 0,5 kg fogyás az a nagyon maximum, hacsak nem indulsz 100+ kilóról. Ajánlatos a testsúlyod legfeljebb 0,8%-át heti maximum fogyásnak kitűzni, ennél gyorsabb fogyás nem célszerű - lassabb meg mindig lehet, a lényeg, hogy legyen kitartás.

2021. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem jó, irtam pm.
2021. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!