Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért függök ennyire a mérlegt...

Miért függök ennyire a mérlegtől, amikor tudom, hogy nem kellene? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előre szólok, hosszú lesz, szóval előre is köszi, ha elolvasod. :D


Szóval.

Az én történetem kicsivel több, mint 1 évvel ezelőtt indult.

~106kg-ról indultam, ehhez 170cm társult. Körülbelül 7-8 hónap alatt elmentem 73kg-ra,aminek nagyon örültem.


Körülbelül 1600 kalóriát ettem, amit nagyon bánok mostmár, majd később kifejtem, hogy miért.


Igazából nagyon büszke vagyok arra, amit elértem, 106kg-ról 73kg, most pedig 78kg vagyok. (izomépítés)


Csak a mérleg ne lenne.. Igazából tudom, hogy a testsúlyunk nem állandó és naponta is változhat viszonylag sokat, de egyszerűen képtelen vagyok kizárni ezt..


Augusztustól izmot építek, és fontos tudni, hogy ez egy nagyon lassú folyamat. Tehát annak sok értelme nincs, ha 4kg feljön havonta, mert annak nagy része zsír.


A lényeg annyi, hogy szerettem volna belőni a havi 1kg-ot, amit viszonylag tartok is egyébként. Eddig 4.5 hónap alatt +6kg jött fel.


Elmondom a hetemet:

Kollégista vagyok, minden egyes napom edzésből áll és tanulásból. Pénteken hazaérek (ilyenkor általában egész nap nem eszek semmit+túl vagyok egy lábedzésen) ráállok a mérlegre és 77.5kgot mutatott, tegnap ráálltam 78.4, ma pedig 79..

És egyszerűen hiába tudom azt, hogy ennyit ennyi idő alatt lehetetlen hízni, akkor is stresszelek és tökre szarul érzem magam egész nap..

Valószínűleg szerdára vissza áll a súlyom 78kg környékére, de nem tudom magam ilyenkor soha megnyugtatni.


Szerintem az lehet bennem hogy mindig is el voltam hízva és valahol belül emiatt ragaszkodok amérleghez hogy nehogy feljebb menjen..



Pedig látom én is magamon, hogy jól nézek ki, és visszajelzések alapján is ez a tapasztalatom. Szóval le kellene telibe sszarnom az egész mérleg dolgot, de egyszerűen nem megy..


Most is azon stresszelek, hogy mi van ha nem megy lejjebb..

U. i: 2300 kalóriát eszek, ezzel hizok 1kgot havonta, egyik haverom ugyanolyan mmaga s és ugyanannyi kg mint én és 3500 kalóriat eszik.. Ezt sem ertem egyébként..



2021. dec. 12. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb úton vagy a kóros eveszavarhoz. Dobd ki a merleget.
2021. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy jobban nézel ki, ez a lényeg. Ne mérd magad állandóan. Egyébként nekem is nehéz volt leszokni a napi mérésről, bár én azért nem voltam ennyire mérlegfüggő, mint te. Sokáig (kb.1 évig) minden reggel megmértem magam, ez mondjuk hasznos volt, jól nyomon tudtam így követni a változást az átlagok alapján. De kb.1 év után kezdtem azt érezni, hogy ez már nagyon túlzás, úgyhogy csökkenteni akartam a mérést, elkezdtem csak heti kétszer mérni magam, minden hétfőn és csütörtökön, aztán heti egyszer, hétfőn reggel, most meg már egyáltalán nem is. Neked is ajánlom ezt a fokozatosságot, aztán úgy hozzászoksz, hogy már nem is fog hiányozni.
2021. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván arról van szó, hogy nem vagy kellőképpen sem fizikailag, sem szellemileg leterhelve és kollégista lévén eléggé beszűkült az életviteled is.
2021. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg az evés- és testképzavar előszobája. Én is ezt csináltam sokáig, koliból haza, szombat reggel kötelező mérleg. Az agyad tudja, hogy ez nem hízás, de közben mégis elkezded rosszul érezni magad, szörnyű. Legegyszerűbb megoldás, ha teljesen abbahagyod, máshogy nem megy. Kérdd meg a szüleidet, hogy zárják el, dobják ki, vagy valami. Mert ez nem egészséges, az csak egy szám, semmit nem mond. A másik, hogy ugye nem azért nem eszel pénteken délutánig, hogy meg tudd mérni magad? Mert akkor óriási a baj...
2021. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Dehogy is. Pénteken azért nem eszek, mert nem tudok,vagyis nem akarok. Nincsenek sok óráim, viszonylag hamar végzek és simán kibírom míg haza nem érek.

Igazából annyit nem értek csak, hogy miért ugrál ennyire hétvégén a súlyom..


Megfogadom a tanácsaitokat, elfelejtem a mérleget, ha nem is örökre, de nagyon le fogom korlátozni a használatát, hisz visszajelzések alapján nagyon nem kellene aggódnom a kinézetem miatt és én is meg vagyok magammal elégedve.


Köszönöm mindenkinek!

2021. dec. 12. 20:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1-3 kg ingadozás is normàlis
2021. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell fognod hogy ez normális. Azzal még nem lenne baj ha ennyit méred magad de azzal igen hogy ennyire függsz tőle.


Nekem az első 1.5 évben az életmódváltásomban volt ez, minden reggel ráálltam. Főleg mert nagyon motivált a folyamatos súlyvesztés. Aztán kb egy éve rájöttem hogy már abban a szakaszban vagyok ahol a folyamatok sokkal lassabbak. Mostmár csak akkor állok mérlegre ha érzem pl ruhákon vagy magamon (vagy mások mondják) hogy megjnt egy adagot fogytam/ izmosodtam. Ezt tudkm javasolni neked is.


A másik dolog hogy főleg izomépítésnél nem szabad hogy a mérleg határozzon meg. Inkább menj el havonta egy inbody mérésre. Én 3 havonta szoktam, nekem megéri azt az 5 ezer forintot hogy ne csak mérleg alapján hanem összetételben is tudjam hogy mennyi az annyi

2021. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, én 1600 kcalon súlyt tartok (66kg), a barátnőm 51 kg, elszántan próbál hízni 250p kcalon és ő ezen tart súlyt. Dietetikus, edző mind azt mondta, hogy a különbség, hogy a barátnőm megnyerte a hormonális lottót.


A legfontosabb hogy soha senkihez nem szabad hasonlítani a fejlődésünket, csak és kizárólag saját magunkhoz

2021. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Én is mérlegfüggő vagyok. Naponta én legalább 10-szer pattanok rá a mérlegre. Tudom hogy mikor mennyi kell legyek kb, ha kicsit több vagyok már pánikolok és nem vacsizok.
2021. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én most valami teljesen eltérőt javaslok az eddigiektől, de esetleg próbáld ki.

Szerintem ne felejtsd el teljesen a mérleget, egyrészt ha ennyire rá vagy kattanva, úgysem fog menni egykönnyen, de valamilyen támpontot amúgy is mutat, tehát teljesen figyelmen kívül hagyni úgysem tudod.


Azt kell megbeszélned magaddal és megszoknod, hogy az csak egy szám, egy információ és nem kell görcsölnöd rajta.


Én azt javaslom, hogy minden reggel ébredés után, éhgyomorra, a dolgaid elvégzése után állj rá a mérlegre, és jegyezd le a súlyodat.

Vedd tudomásul, írd le, és kész. Aztán egy hét múlva vonj belőle heti átlagot, újabb hét elteltével megint heti átlagot és így tovább.


Már két hét múlva, de 1 hónap elteltével végképp rá fogsz jönni, hogy felesleges parázni a napi ingadozásokon. Ott fogod látni a papíron az átlagokat, ami sokkal jobban mutatja a tendenciát, és így meg tudsz szabadulni a napi félelemtől.

2021. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!